Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

4 uczelnie w Katowicach - kierunek Psychologia

Adres: ul. Techników 9

40-326 Katowice

Tel.: 32 750 60 80, 32 750 60 81, Biuro Rekrutacji: 32 750 60 84

E-mail.: rekrutacja.katowice@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej Psychologia dla magistrów i licencjatów Zobacz więcej Psychologia Zobacz więcej

Adres: ul. Rolna 43

40-555 Katowice

Tel.: 32 60 72 440

E-mail.: rekrutacja@wst.com.pl

Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia w biznesie

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 600

E-mail.: rekrutacja@gwsh.pl

Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

E-mail.: rekrutacja@wszop.edu.pl

wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Psychologia w biznesie z językiem obcym specjalistycznym
Galeria Akademia Humanitas
Galeria Akademia Humanitas

Adres: ul. Kilińskiego 43

41-200 Sosnowiec

Tel.: (32) 363 12 00, (32) 363 12 06

E-mail.: rekrutacja@humanitas.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Adres: ul. Waszyngtona 4/8

42-200 Częstochowa

Tel.: +48 34 378 41 00

E-mail.: biuropromocji@ujd.edu.pl, kancelaria@ujd.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Poradnictwo rozwojowe i pomoc psychologiczna Psychologia

Filmy - Psychologia

Wszystko co musisz wiedzieć, jeśli chcesz studiować psychologię

Czy warto studiować psychologię?

Studia bezpłatne i płatne - Psychologia

Uczelnie z kierunkiem Psychologia w Katowicach

Opis kierunku

Psychologia to dość popularny kierunek wybierany przez maturzystów. Zajmuje się badaniem nad zachowaniem ludzkiej psychiki, zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych. Pomaga zrozumieć drugiego człowieka i pomóc mu w rozwiązywaniu jego problemów. Jeśli fascynujecie się ludzką psychiką, a przedmioty ścisłe, takie jak biologia czy chemia, nie sprawiają wam problemy, to będzie to idealny wybór.

Poznaj wszystkie uczelnie wyższe w Katowicach. Sprawdź Studia Katowice

Liczba uczelni

Na uczelni publicznej psychologię można studiować tylko na Uniwersytecie Śląskim. Jeśli to dla was za mało to zapoznajcie się z ofertą uczelni prywatnych. W Katowicach studia prowadzą Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy (WSZOP) w Katowicach oraz Uniwersytet SWPS – wydział zamiejscowy w Katowicach.

Tryby Studiowania

Studia na kierunku psychologia możliwe są jedynie pięcioletnie studia magisterskie. Prowadzone są w formie tzw. dziennej oraz niestacjonarnej. Studia stacjonarne są bezpłatne, a jeśli pracujecie to polecamy studia niestacjonarne wieczorowe, w których zajęcia odbywają się południami.

Ceny

Studia niestacjonarne wieczorowe na Uniwersytecie Śląskim kosztują 2 750 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląskim w Katowicach


Uczelnia US katowice


Uczelnia US Katowice


Uczelnia US Katowice


Perspektywy pracy

Perspektywy pracy są bardzo szerokie. W zależności od wybranej specjalizacji praca czeka w sądach, szkołach czy szpitalach. Psychologia to kierunek otwierający drogę do pracy w działach HR dużych firm jak i własnych praktyk lub działalności gospodarczych.

Szukasz pokrewnego kierunku? Zobacz gdzie studiować kierunek pedagogika w Katowicach

Studia na kierunku psychologia w Katowicach, specjalizacje:

Psychologia kliniczna człowieka dorosłego:

Podczas trwania tej specjalizacji studenci mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu identyfikowania zaburzeń psychosomatycznych, podstawy terapii oraz tego, w jaki sposób zmierzyć się z zaburzeniami zachowania pacjentów. Zatrudnienie zdobywają oni zwykle w poradniach psychologicznych, organizacjach pozarządowych stawiających na pomoc psychologiczną oraz w mediach. Są oni przygotowani również do tego, by rozpocząć własną działalność gospodarczą. Nauki społeczne i medyczne również są z tą specjalizacją nierozerwalnie związane.
Specjalizację prowadzi: SWPS w Katowicach.

Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży:

Diagnozowanie i terapia zarówno dzieci i młodzieży, jak i rodzin – oto podstawowy cel istnienia tej popularnej specjalizacji. Studenci powinni wykazywać się na niej nie tylko wiedzą, ale i empatią, rozumiejąc mechanizmy rządzące dziecięcymi emocjami. Mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w poradniach zdrowia psychicznego, jak i w centrach edukacyjnych, rehabilitacyjnych oraz leczniczych. Chętnie przyjmowani są do pracy w przedszkolach, szkołach i na oddziałach szpitalnych. Przygotowuje ich się również do prowadzenia władnej działalności w formie gabinetu terapii.
Kierunek można studiować na uczelni SWPS w Katowicach.

Psychologia sądowa:

Absolwenci tej uczelni potrafią doskonale wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii w działalności organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości czy psychiatrii sądowej. Potrafią zdiagnozować problemy podejrzanych, zachowania ofiar, a także tworzyć profile psychologiczne przestępców. Mają bardzo szerokie perspektywy zawodowe, znajdując zatrudnienie między innymi w policji, ośrodkach interwencji kryzysowej, w ośrodkach wychowawczych czy też zakładach poprawczych.
W tym kierunku można się kształcić na SWPS w Kartowicach.

Psychologia w biznesie:

Ta nowoczesna specjalizacja pozwala studentom na zdobycie szerokiego zakresu wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu psychologia konsumenta, marketingu i psychologii zarządzania. Po jej ukończeniu aktywne uczestniczenie w rynku gospodarczym jest w znacznym stopniu ułatwione. Mogą oni znaleźć zatrudnienie między innymi w centrach badania opinii społecznej, w agencjach pracy lub pracować w działach HR. Przygotowuje się ich również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, bowiem świetnie znają mechanizmy rządzące firmami z perspektywy psychologicznej.
Specjalizację oferuję SWPS w Katowicach.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi kierunkami, które czerpią wiedzę z dziedziny psychologii, zobacz również: oferta studiów na kierunku Biznes.

Oferta edukacyjna na kierunku: Pedagogika w Katowicach.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku Zdrowie w Katowicach.


Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu psychologii w Katowicach

zdjecie


Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie

Studia na kierunku Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie przeznaczone są dla osób, które pragną zgłębić swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania rodzin. Główny cel studiów polega na skutecznym odnajdywaniu diagnozy rodzin, w których pojawiają się problemu na etapie jej rozwoju. W programie studiów przewidziano omówienie zaburzeń więzi, konfliktów wewnętrznych między członkami rodziny, uzależnienia oraz zaburzenia zachowań i emocji u dzieci. Zajęcia są prowadzone w formule warsztatowej przez doświadczonych psychologów, terapeutów oraz wykładowców. Taka forma zajęć wpływa na duży komfort nauki wśród uczestników ale także jest wygodna do wymieniania się doświadczeniami. Program zajęć liczy 230 h, podczas których realizuje się IV moduły: relacje w systemach społecznych, problemy w funkcjonowaniu rodziny, interwencje w terapii systemowej oraz warsztat dyplomowy. Realizacja wszystkich etapów pozwoli na profesjonalne udzielnie pomocy w czasie kryzysu w rodzinie oraz stanowi bazę do prowadzenia edukacji, konsultacji wszystkim jednostkom zainteresowanych kwestiami rodziny.

Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 5600 zł za semestr

Program studiów podyplomowych na kierunku Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie sprawdź tutaj.

Psychodietetyka

Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do najłatwiejszych procesów, dlatego też pomoc specjalisty często jest niezbędna. Studia na kierunku Psychodietetyka wyposażą słuchacza w wiedzę na temat zachowań zdrowotnych oraz psychologicznych uwarunkowań do procesu zmiany. Ponadto studenci zdobędą wiedzę na temat coraz bardziej popularnych chorób XXI w., czyli: otyłości, miażdżycy, anoreksji, czy też innych zaburzeń prawidłowego odżywania. Najważniejszą częścią studiów jest poznanie wielu psychologicznych aspektów wpływających na zrozumienie problemów z odżywianiem. Dodatkowo studenci zdobędą wiedzę coachingową, jak motywować pacjentów, oraz w jaki sposób przygotowywać programy programy edukacyjne zorientowane na potrzeby pacjentów. Adresatami studiów są osoby zainteresowane psychologicznym aspektem dietetyki, w szczególności: dietetycy, psycholodzy i psychoterapeuci.


Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 6300 zł za semestr

Oferta kształcenia na kierunku Psychodietetyka
Sprawdź ofertę kształcenia.

Szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS

Studia na kierunku psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS są unikatowymi studiami podyplomowymi w Polsce, które kończą się uzyskaniem dyplomu ukończenia studiów podyplomowych oraz potwierdzające zdolność do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTTPB. Studia na tym kierunku zagwarantują rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie psychoterapeuty, psychologa. Kadra dydaktyczna składa się z wykładowców i superwizorów pochodzących z polskich ale także zagranicznych uczelni. Program obejmuje trzy główne obszary tematyczne: Mechanizmy powstawania i leczenia zaburzeń psychicznych, Superwizja, Rozwój osobisty. Uczestnikami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe psychologiczne oraz medyczne skoncentrowane na poszerzeniu kompetencji oraz doskonaleniu praktyki klinicznej.

Czas trwania: 4 lata
Cena za studia: 9600 zł za rok studiów

Studia podyplomowe na kierunku Szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Psychologia w Krakowie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Psychologia możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Lublinie możesz studiować na kierunku Psychologia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 04-03-2021