Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

1 uczelnia w Katowicach - kierunek Socjologia

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 17 70, 32 359 16 22, 667 771 009

E-mail.: rekrutacja@us.edu.pl

us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia
Galeria Politechnika Śląska (PŚ)
Galeria Politechnika Śląska (PŚ)

Adres: ul. Akademicka 2A

44-100 Gliwice

Tel.: 32 237 10 79, 32 237 19 87, rekrutacja: 32 400 30 55

E-mail.: rd1@polsl.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia

Studia bezpłatne i płatne - Socjologia

Szkoły wyższe z kierunkiem socjologia w Katowicach

Opis kierunku

Socjologia to nauka społeczna, która bada otaczający nas świat, zjawiska jakie w nim panują , zachowanie społeczeństwa. Zajmuje się analizowaniem tych zachowań, aby nakreślić możliwe scenariusze, które mogą się wydarzyć.

Szukasz uczelni na Śląsku? Sprawdź Studia Katowice

Liczba uczelni

Socjologię można studiować na dwóch publicznych śląskich uczelniach. Są to Uniwersytet Śląski oraz Politechnika Śląska.

Tryby Studiowania

W dalszym ciągu studia na kierunku socjologia prowadzone są jako studia II stopniowe tzn. na początku kształcenia otrzymuje się dyplom licencjata, a po 2 lata nauki na studiach magisterskich dyplom magistra. Publiczne uczelnie kształcą na bezpłatnych studiach dziennych oraz niestacjonarnych zaocznych.

Ceny

Studia zaoczne prowadzone przez Uniwersytet Śląski są odpłatne. Koszt semestru na kierunku socjologia to 1 850 złotych. Politechnika Śląska natomiast pobiera opłatę w wysokości 1 950 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek socjologia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląski w Katowicach


Uczelnia UE

Zasady rekrutacji Politechnika Śląska w Katowicach

Uczelnia UE


Specjalizacje na kierunku socjologia w KatowicachSocjologia reklamy i komunikacja społeczna, zasoby ludzkie w nowoczesnej organizacji – Uniwersytet Śląski

Studia socjologiczne co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Socjologia daje bowiem wiele możliwości zawodowych w zależności od tego, jaką specjalizację student wybierze na początku lub w trakcie studiów. W ofercie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdziemy sporo ciekawych specjalizacji, które są dostosowane do zmieniającego się rynku pracy i zapotrzebowania pracodawców. Na szczególną uwagę zasługuje: socjologia reklamy i komunikacja społeczna oraz zasoby ludzkie w nowoczesnej organizacji. Specjalizacje te dają zupełnie inne możliwości zatrudnienia, choć opierają się w dużej mierze na podobnych przedmiotach podstawowych.

Specjalizacje socjologia reklamy i komunikacja społeczna oraz zasoby ludzkie w nowoczesnej organizacji to studia II stopnia, trwające dwa lata, prowadzone w systemie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Przeznaczone są w szczególności dla osób, które mają już przygotowanie socjologiczne zdobyte w kształcie edukacji na studiach pierwszego stopnia. Socjologia reklamy i komunikacja społeczna łączy w sobie podstawową wiedze socjologiczną oraz sporo przedmiotów specjalizacyjnych związanych z szeroko rozumianą komunikacją społeczną, reklamą i marketingiem. Dostarcza sporo wiedzy na temat funkcjonowania świata mediów oraz współczesnych socjologicznych problemów na świecie.

Specjalizacja zasoby ludzkie w nowoczesnej organizacji to kierunek dla przyszłych doradców zawodowych, specjalistów od rekrutacji oraz zarządzania personelem. Studia dostarczają kompleksową wiedze na temat funkcjonowania organizacji, zarządzania kapitałem ludzkim oraz wszelkich problemów i kryzysów, jakie mogą się w tej pracy pojawiać. Absolwenci studiów socjologicznych są świetnie przygotowani do pracy zawodowej zarówno pod względem merytorycznym, jak i umiejętności praktycznych.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku socjologiaPo studiach socjologicznych można znaleźć zatrudnienie w wielu urzędach, instytucjach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Studenci, którzy wybrali specjalizację dotyczącą reklamy i komunikacji społecznej świetnie odnajdują się w pracy w mediach, marketingu, reklamie oraz w branżach pokrewnych. Specjalizacja ta daje doskonałe podłoże, które później można uzupełniać odpowiednimi studiami podyplomowymi, szkleniami czy warsztatami.

Absolwenci specjalizacji dotyczącej HR w nowoczesnej organizacji świetnie sprawdzają się w sektorze prywatnym, w firmach z różnych branż. Mogą znaleźć zatrudnienie jako rekruterzy, osoby zarządzające personelem, a także doradcy zawodowi czy szkoleniowcy. Branża szkoleniowa jest wyjątkowo otwarta na specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Osoby, które decydują się na studiowanie socjologii, powinny jednak pamiętać, że jest to kierunek dosyć ogólny i nie zawsze daje dobre zatrudnienie. Dopiero dobry wybór specjalizacji i konkretne kierunkowe wykształcenie otwiera wiele możliwości zawodowych.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Ekonomia Katowice

Data publikacji: 09-07-2019