Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


2 uczelnie w Katowicach - kierunek Rachunkowość

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Fizjoterapia
Informatyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Pielęgniarstwo Prawo
Psychologia (zobacz specjalizacje) Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

FAX.: 32 257-71-89

www.ae.katowice.pl

Nasze wydziały/kierunki

EKONOMIA (zobacz kierunki) GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) GOSPODARKA PRZESTRZENNA (zobacz kierunki)
LOGISTYKA (zobacz kierunki) MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE (zobacz kierunki) FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (zobacz kierunki)
FINANSE I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) INFORMATYKA I EKONOMETRIA (zobacz kierunki) INFORMATYKA (zobacz kierunki)
GOSPODARKA TURYSTYCZNA ZARZĄDZANIE (zobacz kierunki) ANALITYKA GOSPODARCZA
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA INTERNATIONL BUSINESS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE
FINANSE MENEDŻERSKIE FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA Logistyka (WZ)

Studia na kierunku rachunkowość w Katowicach

Opis kierunku

Rachunkowość to idealne studia dla osób, które lubią matematykę, finanse i zarządzanie. Kierunek łączy w sobie wiedzę ekonomiczną i finansowe mechanizmy funkcjonowania gospodarki. Podstawowym jej celem jest dostarczenie prawdziwego i rzetelnego obrazu sytuacji majątkowej i finansowej firmy.

Szukasz uczelni na Śląsku? Sprawdź Studia Katowice
Liczba uczelni

Rachunkowość na studiach I stopnia prowadzi jedynie Uniwersytet Ekonomiczny. Politechnika Śląska oferuje jedynie studia podyplomowe. Rachunkowość oferuje również Górnośląska Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy czy Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w systemie studiów stacjonarnych, co oznacza naukę w dni powszednie. Dla osób pracujących przygotowano studia zaoczne ze zjazdami w weekendy.

Ceny

Studia zaoczne prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny są odpłatne. Koszt semestru na kierunku Rachunkowość to 2 300 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek rachunkowość.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia UE


Perspektywy pracy

Ukończenie studiów, na kierunku rachunkowość lub rachunkowość i finanse, daje szereg możliwości zatrudnienia w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, a także skarbowych czy jednostkach samorządowych. Mogą podjąć pracę jako księgowi, specjaliści ds. bankowości, analitycy finansowi oraz po uzyskania odpowiednich certyfikatów i uprawnień zawodowych jako rewident, doradca podatkowy czy makler giełdowy.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Ekonomia Katowice

Kierunek Rachunkowość w Katowicach, specjalizacje:

Rachunkowość i podatki:

Absolwenci liczyć mogą na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości oraz podatków, przygotowani są zatem do podjęcia pracy związanej z kompleksową obsługą księgową i finansową przedsiębiorstwa i instytucji. Wykorzystanie w toku nauki wielu nowoczesnych programów informatycznych okazuje się być bardzo przydatne w późniejszej pracy. Praktyczny charakter specjalizacji pozwala na to, by studenci mogli rozpocząć pracę już w trakcie jej trwania, ucząc się między innymi prowadzenia ksiąg rachunkowych, doradztwa podatkowego oraz ewidencji podatkowej różnego typu podmiotów gospodarczych.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Rachunkowość i rewizja finansowa:

Ta nowoczesna specjalizacja przygotowuje studentów do tego, by mogli oni podjąć zatrudnienie na stanowiskach samodzielnych księgowych, prowadzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu usług księgowo – finansowych czy też w sektorze finansów publicznych. Główny nacisk kładzie się tutaj na przekazanie szeregu umiejętności praktycznych, wśród których wyróżnić trzeba między innymi wykorzystywanie narzędzi informatycznych czy też tego, w jaki sposób prowadzić rachunkowość budżetową. Systemy finansowo-księgowe nie mają przed absolwentami żadnych tajemnic.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Analityk finansowy:

Absolwent specjalizacji będzie posiadał wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Konstruowanie modeli finansowych firm nie będzie miało dla niego tajemnic, co z pewnością przełoży się na zdobycie interesującego i satysfakcjonującego pod względem finansowym zatrudnienia. Mowa o podjęciu pracy w firmach audytorskich, bankach, funduszach inwestycyjnych oraz różnego typu instytucjach finansowych. Analizowanie i przetwarzanie danych finansowych pomoże absolwentom poczuć się pewnie n aryku pracy, zyskają bowiem szereg nowych umiejętności związanych ze światem finansów.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Data publikacji: 08-07-2019