Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


10 uczelni w Katowicach - kierunek Zarządzanie

Adres: ul. Rolna 43

40-555 Katowice

Tel.: 32 202 50 34

FAX.: 32 252 28 75

Galeria Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST)
Galeria Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST)
Galeria Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Zarządzanie projektami IT

Adres: ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

40-085 Katowice

Tel.: 32 207-27-10

FAX.: 32 207-27-05

Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Zarządzanie gastronomią

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

FAX.:

www.wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie i inżynieria produkcji (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje)
Energetyka (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Fizjoterapia
Informatyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Pielęgniarstwo Prawo
Psychologia (zobacz specjalizacje) Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 24 00, Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

FAX.:

www.us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

WYDZIAŁ BIOLOGII I OCHRONY ŚRODOWISKA (zobacz kierunki) WYDZIAŁ INFORMATYKI I NAUK O MATERIAŁACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK O ZIEMI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W KATOWICACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ RADIA I TELEWIZJI IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO (zobacz kierunki) WYDZIAŁ TEOLOGICZNY (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY (zobacz kierunki) WYDZIAŁ ETNOLOGII I NAUK O EDUKACJI (zobacz kierunki) WYDZIAŁ MATEMATYKI, FIZYKI I CHEMII (zobacz kierunki)
KOLEGIUM INDYWIDUALNYCH STUDIÓW MIĘDZYOBSZAROWYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W SOSNOWCU (zobacz kierunki)

Studia na kierunku Zarządzanie w Katowicach

Opis kierunku

Zarządzanie to kierunek odpowiedni dla wszystkich, którzy nie mogą się zdecydować czy są ukierunkowani w stronę humanizmu, czy jednak wolą przedmioty wymagające logicznego myślenia. Dzięki tym studiom zdobędziecie kompetencje do pełnienia funkcji menadżerskich na różnych szczebla w instytucjach publicznych i prywatnych przedsiębiorstwach.

Uczelnie wyższe z Górnego Śląska: Studia Katowice

Liczba uczelni

Zarządzanie dostępne jest na kilku publicznych uczelniach. Należą do nich: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Śląski, a także Uniwersytet Medyczny. Ofertę na w/w kierunku uzupełniają uczelnie niepubliczne m.in. Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrona Pracy, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa czy Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Studia na kierunku zarządzanie prowadzone są w formie studiów dziennych, bezpłatnych oraz niestacjonarnych zaocznych, na których zajęcia odbywają się podczas zjazdów weekendowych. AWF oraz Uniwersytet Medyczny oferują wyłącznie studia dzienne.

Ceny

W Katowicach na UE studia niestacjonarne są płatne. Koszt jednego semestru studiów na kierunku ekonomia to 2 300. Znacznie taniej można rozpocząć naukę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach – koszt 1950 złotych oraz Uniwersytecie Śląskim - 2 050 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia UE Katowice

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uczelnia UŚ

Zasady rekrutacji Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Uczelnia UM

Zasady rekrutacji AWF w Katowicach

Uczelnia AWF katowice

Zasady rekrutacji Politechnika Śląska w Gliwicach

Uczelnia PŚ


Studia, kierunek Zarządzanie w Katowicach, specjalizacje:

Zarządzanie zasobami ludzkimi:

Specjalizacja owa przygotowuje do tego, by pozyskiwać pracowników, rozwiązywać konflikty czy też kreować liderów grupy. Po jej ukończeniu absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w charakterze analityka biznesu, trenera szkoleń interpersonalnych czy też na stanowisku dyrektora działu personalnego. Menedżerowie ds. personalnych są w dzisiejszej rzeczywistości osobami, na pracy których w dużej mierze opiera się sukces danego przedsiębiorstwa. Wszak to dzięki kapitałowi ludzkiemu może ono funkcjonować prawidłowo.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia PŚ


Zarządzanie przedsiębiorstwem:

Od sprawnego zarządzania firmą zależy jej sukces, dlatego studenci w ramach specjalizacji mogą liczyć na zdobyciu wszechstronnej wiedzy i umiejętności, dzięki którym ich start na rynku pracy będzie w znacznym stopniu ułatwiony. Mogą zdobyć pracę na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach czy instytucjach finansowych. Jak najbardziej są oni także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Absolwenci wiedzą doskonale, w jaki sposób wdrożyć nowy produkt, jak zwiększyć sprzedaż czy też jak dbać o finanse danej firmy. Myślenie w kategoriach strategicznych to niezwykle przydatna umiejętność, którą każdy student będzie w stanie posiąść.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Zarządzanie w usługach:

Ta innowacyjna i zarazem przyszłościowa specjalizacja pozwala studentom na to, by zdobyli potrzebną wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania finansami w branży usług oraz tego, jak zbudować dobrą i trwałą relację z klientem. Po jej ukończeniu liczyć można na zatrudnienie w charakterze konsultanta strategicznego czy menadżera operacyjnego. Absolwenci nierzadko otrzymują pracę na stanowisku senior account manager. Kompletne planowanie strategii przedsiębiorstwa związanego z usługami to główny cel podczas prowadzenia tej specjalności. Tworzenie strategii przedsiębiorstwa to dzisiaj wszak bardzo pożyteczna umiejętność.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Predyspozycje do studiowania zarządzania

Studiowanie zarządzania to droga zawodowa, na którą decyduje się sporo osób szukających dla siebie perspektywicznego kierunku. Nic w tym dziwnego, studia te kojarzą się bowiem z dobrą pracą i wieloma możliwościami. Warto jednak mieć świadomość, że zdecydowanie nie jest to kierunek dla każdego. Studenci zarządzania powinni być osobami o rozległych zainteresowaniach, wśród których znajdować się musi ekonomia, rachunkowość, gospodarka, polityka oraz wiele innych, dosyć rozległych dziedzin wiedzy. Same studia są dosyć wymagające i trzeba liczyć się z dużą ilością nauki i przyswajania wiedzy podręcznikowej. Studenci zarządzania muszą być na bieżąco z nowościami we wszystkich dziedzinach, które są istotne z perspektywy ich przyszłego zawodu.

Studenci zarządzania powinni być osobami bardzo komunikatywnymi, z wrodzonymi zdolnościami przywódczymi czy zdolnościami negocjacyjnymi. Ważna jest umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów z ludźmi, otwartość na nowe znajomości, wzbudzanie zaufania. Przyszli menadżerowie powinni być samodzielni, umieć podejmować szybkie i przemyślane decyzje, pracować pod presją czasu i w zmieniających się warunkach. Warto również mieć świadomość, że będzie to praca w dosyć stresujących warunkach. Umiejętne radzenie sobie ze stresem również będzie zaletą, która pozwoli odnaleźć się w pracy zawodowej.


Uczelnia PŚ


Perspektywy pracy po studiach na kierunku zarządzanie w Katowicach

Absolwenci studiów na kierunku zarządzanie nie powinni mieć w Katowicach problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jak każde duże miasto, także Katowice są siedzibą zarówno wielu instytucji i organizacji publicznych, jak i firm z różnego sektora gospodarki. Każdy z tych podmiotów najczęściej posiada w swoich strukturach wiele działów, które wymagają sprawnego zarządzania i umiejętnego prowadzenia. Można więc bez problemu znaleźć zatrudnienie w wybranej przez siebie dziedzinie. Osoby, które ukończyły zarządzanie są również kompleksowo przygotowane do prowadzenia własnego biznesu. Część osób decyduje się kontynuować rodzinne działalności, inne natomiast zakładają własne firmy. Oczywiście, warto mieć świadomość, że w prowadzeniu firmy ważne są nie tylko umiejętności przywódcze i wykształcenie, ale również dobry i sprawdzony pomysł na biznes. Bez tego nawet ukończenie zarządzania to stanowczo za mało.

Osoby, które kończą zarządzanie i wchodzą na rynek pracy powinny mieć świadomość, że ich kierunek jest niezwykle popularny, a więc co roku pojawia się kilka tysięcy nowych absolwentów zarządzania, którzy szukają swojego miejsca w biznesie i nie tylko. Dobrze jest więc mieć do zaproponowania potencjalnemu pracodawcy nieco więcej niż tylko dyplom ukończenia wyższej uczelni. Dodatkowe kwalifikacje i kompetencje warto zdobywać już na studiach na kursach, szkoleniach czy innych formach dokształcania. Im bogatsze CV, tym więcej możliwości znalezienia naprawdę satysfakcjonującej pracy i rozwoju zawodowego.

Interesujesz się innymi kierunkami? Zajrzyj na Ekonomia Katowice

Bezpłatne studia na kierunku zarządzanie w Katowicach

Zarządzanie, Uniwersytet ŚląskiUczelnia US


Studia na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Śląskim to doskonała oferta dla osób, które chcą kształcić się w zakresie zarządzania firmą, zasobami ludzkimi, informacją, produktami, transportem oraz innymi dziedzinami. Kształcenie jest dwustopniowe – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie, które podwyższają kwalifikacje. Studenci zarządzania w trakcie nauki poznają gruntowną wiedzę z zakresu ekonomii, rachunkowości, przedsiębiorczości, gospodarki oraz psychologii człowieka. Wiedza ogólna, zdobywana w trakcie pierwszych lat kształcenia, jest na kolejnych latach pogłębiana i uzupełniana. Kształcenie odbywa się na wysokim poziomie, co potem procentuje w trakcie szukania zatrudnienia.

Program studiów na kierunku zarządzanie kładzie duży nacisk na dobre połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Studenci zarządzania już od początku kształcenia uczestniczą w ćwiczeniach, warsztatach, kursach, szkoleniach. Biorą również udział w praktykach i stażach zawodowych, które odbywają się w renomowanych firmach i instytucjach, które ściśle współpracują z uczelnią. W trakcie nauki studenci mają do dyspozycji doskonale przygotowaną bazę dydaktyczną Uniwersytetu Śląskiego, mogą uczestniczyć w wielu kołach naukowych i organizacjach, a także w zagranicznych wymianach studenckich. Absolwenci Uniwersytetu Śląskiego na kierunku zarządzanie są doskonale przygotowani do pracy zawodowej i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia w wybranej branży.

Zarządzanie, Uniwersytet Ekonomiczny


Uczelnia PŚ


Studia na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to dwustopniowe kształcenie, na które składają się trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie uzupełniające. Celem studiów jest przygotowanie nowoczesnych kadr menedżerów i kierowników, którzy sprawdzą się w biznesie, organizacjach, instytucjach oraz w zarządzaniu jednostkami naukowymi. W trakcie kształcenia studenci zdobywają gruntowną i szczegółową wiedzę z zakresu zarządzania projektami, organizacjami, zasobami ludzkimi, jakością, finansami. Poznają również tajniki marketingu, przedsiębiorczości, przywództwa oraz zachowania w organizacji. Uczą się diagnozowania i rozwiązywania problemów w organizacji, realizowania ciekawych pomysłów strategicznych, naprawiania błędów oraz metod usprawniających pracę oraz przepływ informacji.

Studenci zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego już od początku kształcenia mają do wyboru kilka specjalności. Są to: zarządzanie w usługach, zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing. Program kształcenia jest realizowany na bardzo wysokim poziomie. Studenci mają do dyspozycji doskonałą bazę dydaktyczną oraz świetnie przygotowana kadrę naukową, w skład której wchodzą również praktycy z przedsiębiorstw i instytucji współpracujących z uczelnią. W trakcie studiów kładzie się duży nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności. Studenci uczestniczą w kursach, warsztatach, szkoleniach, ćwiczeniach. W późniejszych latach mają praktyki i staże zawodowe w najlepszych przedsiębiorstwach w regionie. Absolwenci zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym są więc kompleksowo przygotowani do pracy w swoim zawodzie.

Zarządzanie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Kierunek zarządzanie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach realizowany jest na Wydziale Zarządzania Sportem i Turystyką. Studia są dwustopniowe i składają się z trzyletniego licencjatu oraz dwuletnich studiów magisterskich. Są skierowane przede wszystkim do osób, które są zainteresowane zdobyciem fachowej, gruntownej wiedzy z zakresu zarządzania w firmach i organizacjach związanych ze sportem, turystyką i rekreacją. Kierunek jest dobrym rozwiązaniem dla czynnych sportowców, którzy szukają dla siebie ciekawego planu na przyszłość, po zakończeniu kariery. Studenci kierunku zarządzanie już od początku kształcenia mają do wyboru trzy specjalności: zarządzanie sportem, zarządzanie usługami zdrowotnymi, zarządzanie turystyką, hotelarstwem i gastronomią.

Studenci zarządzania w trakcie kształcenia zdobywają szeroką wiedzę z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz pokrewnych dziedzin wiedzy. Kształcenie odbywa się z dużym naciskiem na naukę praktycznych umiejętności. Studenci nie tylko uczą się teorii, ale również uczestniczą w warsztatach, kursach, szkoleniach, a także realizują praktyki i staże zawodowe w najlepszych przedsiębiorstwach i instytucjach w regionie. W trakcie nauki mają również do dyspozycji nowoczesną bazę dydaktyczno-szkoleniową Akademii Wychowania Fizycznego oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców, znawców konkretnej dziedziny wiedzy. Absolwenci kierunku zarządzanie są kompleksowo przygotowani do pracy w wybranym zawodzie w tej specjalizacji, którą wybrali w trakcie kształcenia na uczelni.

Data publikacji: 07-11-2019