Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

2 uczelnie w Katowicach - kierunek Filologia angielska

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

E-mail.: rekrutacja@wszop.edu.pl

www.wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

E-mail.: rekrutacja@us.edu.pl

www.us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem niemieckim
Filologia angielska, specjalność: kultura i literatura angielskiego obszaru językowego Filologia angielska, specjalność: projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (SPRINT - WRITE) Filologia angielska, specjalność: język biznesu
Filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO śLąSKIE

Szkoły wyższe z kierunkiem Filologia Angielska w Katowicach

Opis kierunku

Od zawsze pasjonowały Cię języki obce? Szybko przyswajasz wiedzę? Lubisz literaturę? W takim razie studia na kierunku filologia angielska są idealnym wyborem dla Ciebie. podczas studiów poznasz nie tylko język w zaawansowanym stopniu, ale przede wszystkim literaturę, kulturę oraz ciekawostki dotyczące życia codziennego w krajach anglosaskich. Znajomość języka w stopniu bardzo dobrym gwarantuje możliwość podjęcia dobrze płatnej pracy, nie tylko w zawodzie anglisty.

Liczba uczelni

Uniwersytet Śląski to jedyna uczelnia publiczna na której możecie kształcić się na studiach filologicznych. Podobne studia oferuje Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Tryby Studiowania

Na Uniwersytecie Śląskim podjąć można bezpłatne studia dzienne, na których zajęcia odbywają się w tygodniu oraz studia zaoczne, na których obowiązują zjazdy weekendowe.

Ceny

Studia zaoczne na UŚ to koszt 1 400 złotych za semestr. Są to jednak wyłącznie studia II stopnia.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląski


zasady rekrutacji us katowice


Predyspozycje do studiowania filologii angielskiejStudia na kierunku filologia angielska mają wiele specjalizacji, a co za tym idzie, dają również wiele możliwości zawodowych. Nic więc dziwnego, że kierunek ten wybierany jest bardzo często przez absolwentów szkół średnich. Filologię angielską znajdziemy w ofercie wielu uczelni państwowych i prywatnych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Aby studiować ten kierunek, trzeba mieć umiejętności i predyspozycje. Same chęci nie wystarczą, by zostać dobrym filologiem i świetnie radzić sobie w tej dziedzinie. Potrzebne są przede wszystkim spore zdolności językowe, umiejętność zapamiętywania i przyswajania w krótkim czasie dużych ilości materiału. Przyszli filolodzy angielscy powinni już na etapie rekrutacji znać dobrze język angielski, a także interesować się historią, kulturą czy gospodarką krajów angielskojęzycznych.

Filolog angielski powinien być osobą zorganizowaną, sumienną, odpowiedzialną. Dużym atutem jest umiejętność organizowania sobie czasu pracy oraz praca pod presją czasu. Umiejętności i predyspozycje, jakie są wymagane od studentów filologii, są w dużym stopniu uzależnione od wybranej przez nich specjalizacji. Na specjalizacji nauczycielskiej konieczne będą zdolności pedagogiczne, komunikatywność, umiejętność szybkiego nawiązywania relacji z ludźmi oraz przekazywania wiedzy. Specjalizacja tłumaczeniowa wymaga natomiast sporej dozy skrupulatności oraz umiejętności szybkiego tłumaczenia także w warunkach stresujących lub na żywo.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia angielska w KatowicachAbsolwenci filologii angielskiej mają w Katowicach wiele możliwości zawodowych. W dużym mieście pracy dla dobrych, wykształconych filologów jest bowiem całkiem sporo. Filolodzy mogą pracować jako nauczyciele w szkołach różnego stopnia, a także w szkołach językowych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Dobry filolog może również założyć własną działalność związaną z nauczaniem, przygotowywaniem do matury, studiów czy z zajęciami konwersacyjnymi. Osoby, które ukończyły specjalizację tłumaczeniową, mogą pracować w biurach tłumaczeń, a także prowadzić własną działalność w wyuczonym zawodzie.

Doświadczeni i wykształceni filolodzy angielscy mogą również znaleźć pracę w wielu firmach prywatnych, szczególnie tych, które działają na arenie międzynarodowej i potrzebują osoby, które doskonale znają język obcy w mowie i piśmie. W takiej sytuacji najczęściej jednak potrzebne jest nie tylko wykształcenie filologiczne, ale również doskonała znajomość języka branżowego. W każdej branży wymagania są nieco inne, warto więc już na początku życia zawodowego określić, czym konkretnie chcemy się zająć, a następnie dokształcać się i zdobywać nowe kompetencje w danej dziedzinie. Filolodzy angielscy powinni też mieć świadomość, że w ich branży jest spora konkurencja. Polskie uczelnie co roku wypuszczają w świat tysiące nowych, wykształconych filologów. Największe szanse na rynku pracy mają te osoby, które poza perfekcyjną znajomością języka angielskiego mają szereg dodatkowych kompetencji i kwalifikacji, które są pożądane przez pracodawców.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą szkoły wyższej, która prowadzi studia na kierunku filologia germańska w katowicach

Data publikacji: 04-09-2019