Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


2 uczelnie w Katowicach - kierunek Pielęgniarstwo

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Fizjoterapia
Informatyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Pielęgniarstwo Prawo
Psychologia (zobacz specjalizacje) Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Poniatowskiego 15

40-055 Katowice

Tel.: 32 208 36 00

FAX.:

www.sum.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu (zobacz kierunki) Wydział Lekarski w Katowicach (zobacz kierunki) Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu (zobacz kierunki)
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach (zobacz kierunki) Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu (zobacz kierunki)

Filmy - Pielęgniarstwo

#StawiamNaPrzyszłość - pielęgniarstwo

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych| GWSH

Studia pielęgniarstwo Katowice

Zasady rekrutacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

 pielęgniarstwo


Predyspozycje do studiowania na kierunku pielęgniarstwo

Studia pielęgniarskie dają wiele możliwości zawodowych, nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością. Do studiowania pielęgniarstwa potrzebne są jednak nie tylko dobre chęci, ale również wiele predyspozycji i cech osobowości. Przede wszystkim, osoby, które chcą rozwijać się w zawodzie pielęgniarki, powinny być przygotowane na dosyć specjalistyczne kształcenie, zarówno teoretyczne, jak i szereg zajęć i ćwiczeń praktycznych. Konieczna jest umiejętność pracy pod presją czasu, szybkie podejmowanie decyzji, skrupulatność i odpowiedzialność. Przyszłe pielęgniarki muszą mieć również wysoko rozwiniętą empatię i komunikatywność oraz łatwo nawiązywać kontakty. Trzeba bowiem pamiętać, że będą one pracowały z ludźmi, najczęściej chorymi, starszymi czy doświadczonymi przez życie. Cierpliwość, umiejętność radzenia sobie ze stresem, a także bezproblemowa praca w większym zespole również będą atutami, które na pewno przydadzą się w codziennej pracy.

Perspektywy pracy po kierunku pielęgniarstwo

Absolwenci kierunku pielęgniarstwo mają wiele możliwości zatrudnienia, które zależą również od wybranej na studiach specjalizacji czy dalszej drogi kształcenia. Doświadczone, wykwalifikowane pielęgniarki potrzebne są w szpitalach, ośrodkach zdrowia, klinikach rehabilitacyjnych, a także w ośrodkach opiekuńczych czy domach pomocy społecznej, w których pomaga się osobom starszym. Pielęgniarki z konkretnymi specjalizacjami zatrudniane są na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii oraz w innych specjalistycznych ośrodkach. Co więcej, pielęgniarka z kwalifikacjami może być również zatrudniona w przedszkolach, szkołach, a także innych placówkach edukacyjnych, które zgodnie z przepisami powinny mieć własne gabinety pielęgniarskie. Sporo możliwości zatrudnienia dla pielęgniarek jest nie tylko w Katowicach czy innych polskich miastach, ale również za granicą. Wykwalifikowane kadry medyczne bez problemu mogą znaleźć zatrudnienie w wielu krajach europejskich i nie tylko.

Zobacz również: studia na kierunku kosmetologia w Katowicach.

Zobacz więcej: studia na kierunku dietetyka w Katowicach.

Data publikacji: 30-11-2020