Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

4 uczelnie w Katowicach - kierunek Administracja

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 600

E-mail.: rekrutacja@gwsh.pl

Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

E-mail.: rekrutacja@ue.katowice.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Biznes i administracja

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

E-mail.: rekrutacja@wszop.edu.pl

wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Bezpieczeństwo w administracji publicznej

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 17 70, 32 359 16 22, 667 771 009

E-mail.: rekrutacja@us.edu.pl

us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja
Galeria Akademia Humanitas
Galeria Akademia Humanitas

Adres: ul. Kilińskiego 43

41-200 Sosnowiec

Tel.: (32) 363 12 00, (32) 363 12 06

E-mail.: rekrutacja@humanitas.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
Galeria Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

Adres: ul. Akademicka 1

47-400 Racibórz

Tel.: +48 32 415 50 20 wew. 300

E-mail.: kancelaria@akademiarac.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Adres: ul. Waszyngtona 4/8

42-200 Częstochowa

Tel.: +48 34 378 41 00

E-mail.: biuropromocji@ujd.edu.pl, kancelaria@ujd.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Administracja Zobacz więcej

Filmy - Administracja

Kariera w administracji

Poznaj kierunek

Administracja w Katowicach

Studia w Katowicach na kierunku administracja można podjąć na 3 uczelniach – przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie. Piszemy też o tym, czy Katowice są studenckim miastem. Zapraszamy do lektury!

Studia na kierunku administracja mają za zadanie przygotować absolwentów do pracy m.in. w organach administracji państwowej i samorządowej. W czasie studiów, poza poznaniem problematyki ściśle związanej ze sferą działalności administracji publicznej, studenci poznają wszystkie podstawowe dyscypliny wiedzy prawniczej.

Cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat na studia administracyjne, to: umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich, umiejętność współpracy, dokładność, spostrzegawczość, a także łatwość w przyswajaniu nowych informacji. Taka osoba powinna mieć również predyspozycje do pracy biurowej, nierzadko monotonnej, w zależności od zajmowanego stanowiska mniej lub bardziej związanej z kontaktem z petentami.


Studia na kierunku administracja – jakie predyspozycje są wymagane?

Administracja to jeden z popularniejszych studiów, który każdego roku wybierany jest przez wielu absolwentów szkół średnich. Podczas studiów uczniowie mogą zdobyć wiele przydatnych kompetencji z obszaru prawa, ekonomii oraz zarządzania. Zdobyte kompetencje w pełni przygotowują do rozpoczęcia pracy w wielu przedsiębiorstwach prywatnych oraz w jednostkach budżetowych. W celu sprawnego przebrnięcia przez cały proces edukacji niezbędne będzie jednak wykazywanie się odpowiednimi predyspozycjami do ukończenia tego właśnie kierunku studiów. Wśród najważniejszych predyspozycji do studiowania administracji wymienia się zorganizowanie, skrupulatność, rzetelność, dobrą pamięć, systematyczność oraz otwartość na ludzi. Osoby pracujące w różnego rodzaju urzędach bardzo często mają bezpośredni kontakt z petentami, a zatem należy wykazywać się otwartością na ludzi i dobrym zrozumieniem ich potrzeb. Dodatkowo spory zakres wiedzy konieczny do przyswojenia na studiach sprawia, że lepiej z edukacją poradzą sobie osoby, które są w stanie szybko przyswajać wiedzę.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku administracja w Katowicach

Absolwenci administracji mogą liczyć na zatrudnienie przede wszystkim w strukturach rządowych oraz pozarządowych. Administracja państwowa i różnego rodzaju urzędy stale poszukują nowych pracowników, którzy będą w stanie zasilić szeregi służby cywilnej. Można zatem szukać zatrudnienia w kancelarii premiera, urzędach należących do ministerstw, centralnych urzędach organów państwowych oraz w urzędach wojewódzkich. Istnieje również możliwość aplikowania do urzędów gmin, marszałkowskich, powiatów czy urzędów miasta. Praca w jednostkach państwowych to jednak nie jedyna droga dla absolwentów administracji. Osoby znające języki obce mogą również pracować w przedsiębiorstwach współpracujących z Unią Europejską czy w firmach zajmujących się pozyskiwaniem dotacji. Posiadając specjalizację nauczycielską można również szukać zatrudnienia w szkolnictwie. Absolwenci tego właśnie kierunku mogą zatem szukać pracy w wielu miejscach i liczyć na stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku administracja w Katowicach


Państwowe i prywatne uczelnie w Katowicach – sprawdź listę!

• Uniwersytet Śląski w Katowicach

→ studia I i II stopnia na kierunku administracja – w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym;
→ specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne lub administracja ogólna (na studiach I stopnia), administracja rządowa i samorządowa, administracja bezpieczeństwem energetycznym, administrowanie rolnictwem, bezpieczeństwo wewnętrzne (na studiach II stopnia).

• Politechnika Śląska w Katowicach

→ studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na kierunku administracja;
→ specjalności: administracja publiczna lub samorząd terytorialny.

• Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

→ specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej w ramach kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne);
→ specjalność menedżer w administracji publicznej w ramach kierunku zarządzanie – (studia
I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne).

• Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

→ studia I stopnia na kierunku administracja – w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
→ specjalności: administracja publiczna, administracja i obrót nieruchomościami, kadry i płace, obsługa kancelarii prawno-finansowych.

Jaka praca po administracji?

Gdzie absolwent administracji może szukać pracy? We wszystkich działach administracji państwowej i samorządowej oraz w instytucjach publicznych. Absolwenci administracji znajdują zatrudnienie m.in. w organach podatkowych, organach udzielających licencji, urzędach pracy czy urzędach administracji oświatowej. Osobną kwestią jest możliwość zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej – tutaj wymagana będzie znajomość języków obcych.

Absolwenci administracji są także chętnie zatrudniani na stanowiskach administracyjnych różnych szczebli w przedsiębiorstwach reprezentujących rozmaite branże, także w międzynarodowych korporacjach.

Studia w Katowicach

Katowice, stolica Górnego Śląska, to miasto Spodka, jazzu i motocrossu, a także... studentów!. Kojarzone niegdyś głównie z przemysłem ciężkim, dzisiaj jest miastem festiwali, które tętni studenckim życiem. W ostatnim czasie Katowice przeszły – i nadal przechodzą – olbrzymią transformację. Miasto rozwija się i zmienia, a olbrzymi wpływ na tę przemianę mają właśnie młodzi ludzie. Studenci mogą przebierać w propozycjach kulturalnych, także życie klubowo-pubowe w Katowicach powinno spełnić studenckie oczekiwania.

Również z wynajmem mieszkania w Katowicach nie będzie problemu – wynajmowane są tutaj pojedyncze pokoje, w mieszkaniu studenckim lub „przy rodzinie”, popularną praktyką jest także wynajem mieszkania wspólnie ze znajomymi. Studenci najchętniej wynajmują mieszkania blisko centrum Katowic, w okolicach takich jak: Śródmieście, os. Paderewskiego, Koszutka czy Brynów. Dla przykładu: koszt wynajmu pokoju jednoosobowego na Koszutce to z reguły 500-800 zł, za wynajem dwupokojowego mieszkania w tej okolicy trzeba zapłacić około 1000-1500 zł.

Lektura branżowa

Osobom zainteresowanym studiami na kierunku administracja polecamy lekturę branżową – publikację „Administracja publiczna” pod red. Jerzego Hausnera. Jest to jedno z nielicznych opracowań wydanych w Polsce, które ma charakter interdyscyplinarny i które traktuje o administracji publicznej. Dla przyszłego studenta administracji jest to bez wątpienia cenne kompendium wiedzy!

autor: Piotr Jarząbek

Oferta studiów na kierunku: Komunikacja społeczna w Katowicach.

Zobacz również ofertę edukacyjną na kierunku: Prawo w Katowicach.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku Zarządzanie w Katowicach

Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu Administracji w Katowicach

zdjeciePrawo i administracja – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa

Studia na kierunkach prawnych cieszą się ogromną popularnością. Przeznaczone są nie tylko dla osób, które ukończyły studia wyższe na kierunku Prawo ale również dla osób takich jak: przedsiębiorcy, pracownicy wyższego szczebla, w tym kadra menadżerka, zarządzająca, osoby pragnące rozpocząć działalność gospodarczą ale także osoby pracujące w sektorze publicznym. Program studiów skoncentrowany jest wokół zagadnienia praw i obowiązków stron stosunków adminstracyjno-prawnych. Szczególny nacisk zostanie położony na przepisy procedur administracyjnych, przepisy zorientowane na konkretne dziedziny takie jak: przepisy ustawy prawa zamówień publicznych oraz samego postępowania przed sądami administracyjnymi. Po zakończeniu studiów słuchacze będą mogli podjąć pracę w administracji gospodarczej. Zdobyta wiedza oraz umiejętności wpłyną na płynne rozwiązywanie problemów w zarządzaniu firmą. Studia są przeznaczone dla osób posiadających wykształcenie wyższe potwierdzone dyplomem ukończenia studiów.

Czas trwania studiów: 2 semestry
Opłata za studia: 2700

Studia podyplomowe na kierunku Prawo i administracja sprawdź tutaj.


Administracja i zarządzanie publiczne – studia online – Instytut Studiów Podyplomowych

Możliwość podjęcia studiów w formule zdalnej jest dużym atutem dla osób, które pragną rozwijać swoje kompetencje, bez konieczności fizycznej obecności na zajęciach. Instytut studiów Podyplomowych oferuje studia na kierunku Administracja i zarządzanie publiczne nie tylko w formie stacjonarnej ale również w formule online. Program studiów, na który składa się 196 godzin zajęć, realizowany jest w ciągu dwóch semestrów. Administracja jest dziedziną nauki, która nieustannie musi dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia, a innowacje oraz pomysłowe rozwiązania stanowią wartość dodana dla każdego przedsiębiorstwa. W związku z tym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z branży administracji. Takie osoby są niezbędne dla przygotowania wykwalifikowanej kadry urzędniczej, która w sposób efektywny przeprowadzi wymagane działania. Adresatami studiów są osoby z wykształceniem wyższym, które pragną poszerzyć swoje kompetencje.

Liczba godzin: 196
Czas trwania studiów: 2 semestry
Całkowita opłata: 3400

Oferta kształcenia na kierunku Administracja i zarządzanie publiczne Sprawdź ofertę kształcenia.


Administracja i zarządzanie – Uniwersytet Śląski

Studia na kierunku administracja i zarządzanie mają na celu podniesienie kompetencji kadr pracujących w sektorze administracji publicznej, ale także osób zamierzających rozpocząć pracę w administracji. Student na tym kierunku pogłębi wiedzę z zakresu: funkcjonowania sektora publicznego, zasad prowadzenia działalności gospodarczej, interpretacji przepisów prawa, oraz rozwiązywania konfliktów przy użyciu metod i technik negocjacyjnych, zarządzania firmą a także zasobami ludzkimi. Formuła zajęć łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Studenci wykorzystają zdobytą wiedzę teoretyczną do rozwiązywania konkretnych problemów, przypadków. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz przez czynnych ekspertów z zakresu zarządzania oraz administracji. O przyjęcie na studia może ubiegać się każda osoba posiadająca wykształcenie wyższe.

Liczba godzin: 184
Czas trwania studiów: 2 semestry
Koszt studiów: 3200

Program studiów podyplomowych na kierunku Administracja i zarządzanie sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Administracja w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Administracja możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Krakowie możesz studiować na kierunku Administrację zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 26-01-2022