Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


4 uczelnie w Katowicach - kierunek Administracja

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

FAX.:

www.wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie i inżynieria produkcji (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje)
Energetyka (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Fizjoterapia
Informatyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Pielęgniarstwo Prawo
Psychologia (zobacz specjalizacje) Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 24 00, Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

FAX.:

www.us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

WYDZIAŁ BIOLOGII I OCHRONY ŚRODOWISKA (zobacz kierunki) WYDZIAŁ INFORMATYKI I NAUK O MATERIAŁACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK O ZIEMI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W KATOWICACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ RADIA I TELEWIZJI IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO (zobacz kierunki) WYDZIAŁ TEOLOGICZNY (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY (zobacz kierunki) WYDZIAŁ ETNOLOGII I NAUK O EDUKACJI (zobacz kierunki) WYDZIAŁ MATEMATYKI, FIZYKI I CHEMII (zobacz kierunki)
KOLEGIUM INDYWIDUALNYCH STUDIÓW MIĘDZYOBSZAROWYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W SOSNOWCU (zobacz kierunki)

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

FAX.: 32 257-71-89

www.ae.katowice.pl

Nasze wydziały/kierunki

EKONOMIA (zobacz kierunki) GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) GOSPODARKA PRZESTRZENNA (zobacz kierunki)
LOGISTYKA (zobacz kierunki) MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE (zobacz kierunki) FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (zobacz kierunki)
FINANSE I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) INFORMATYKA I EKONOMETRIA (zobacz kierunki) INFORMATYKA (zobacz kierunki)
GOSPODARKA TURYSTYCZNA ZARZĄDZANIE (zobacz kierunki) ANALITYKA GOSPODARCZA
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA INTERNATIONL BUSINESS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE
FINANSE MENEDŻERSKIE FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA Logistyka (WZ)

Filmy - Administracja

Kariera w administracji

Poznaj kierunek

Administracja w Katowicach

Studia w Katowicach na kierunku administracja można podjąć na 3 uczelniach – przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie. Piszemy też o tym, czy Katowice są studenckim miastem. Zapraszamy do lektury!

Studia na kierunku administracja mają za zadanie przygotować absolwentów do pracy m.in. w organach administracji państwowej i samorządowej. W czasie studiów, poza poznaniem problematyki ściśle związanej ze sferą działalności administracji publicznej, studenci poznają wszystkie podstawowe dyscypliny wiedzy prawniczej.

Cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat na studia administracyjne, to: umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich, umiejętność współpracy, dokładność, spostrzegawczość, a także łatwość w przyswajaniu nowych informacji. Taka osoba powinna mieć również predyspozycje do pracy biurowej, nierzadko monotonnej, w zależności od zajmowanego stanowiska mniej lub bardziej związanej z kontaktem z petentami.


Państwowe i prywatne uczelnie w Katowicach – sprawdź listę!

• Uniwersytet Śląski w Katowicach

→ studia I i II stopnia na kierunku administracja – w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym;
→ specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne lub administracja ogólna (na studiach I stopnia), administracja rządowa i samorządowa, administracja bezpieczeństwem energetycznym, administrowanie rolnictwem, bezpieczeństwo wewnętrzne (na studiach II stopnia).

• Politechnika Śląska w Katowicach

→ studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na kierunku administracja;
→ specjalności: administracja publiczna lub samorząd terytorialny.

• Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

→ specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej w ramach kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne);
→ specjalność menedżer w administracji publicznej w ramach kierunku zarządzanie – (studia
I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne).

• Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

→ studia I stopnia na kierunku administracja – w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
→ specjalności: administracja publiczna, administracja i obrót nieruchomościami, kadry i płace, obsługa kancelarii prawno-finansowych.

Jaka praca po administracji?

Gdzie absolwent administracji może szukać pracy? We wszystkich działach administracji państwowej i samorządowej oraz w instytucjach publicznych. Absolwenci administracji znajdują zatrudnienie m.in. w organach podatkowych, organach udzielających licencji, urzędach pracy czy urzędach administracji oświatowej. Osobną kwestią jest możliwość zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej – tutaj wymagana będzie znajomość języków obcych.

Absolwenci administracji są także chętnie zatrudniani na stanowiskach administracyjnych różnych szczebli w przedsiębiorstwach reprezentujących rozmaite branże, także w międzynarodowych korporacjach.

Studia w Katowicach

Katowice, stolica Górnego Śląska, to miasto Spodka, jazzu i motocrossu, a także... studentów!. Kojarzone niegdyś głównie z przemysłem ciężkim, dzisiaj jest miastem festiwali, które tętni studenckim życiem. W ostatnim czasie Katowice przeszły – i nadal przechodzą – olbrzymią transformację. Miasto rozwija się i zmienia, a olbrzymi wpływ na tę przemianę mają właśnie młodzi ludzie. Studenci mogą przebierać w propozycjach kulturalnych, także życie klubowo-pubowe w Katowicach powinno spełnić studenckie oczekiwania.

Również z wynajmem mieszkania w Katowicach nie będzie problemu – wynajmowane są tutaj pojedyncze pokoje, w mieszkaniu studenckim lub „przy rodzinie”, popularną praktyką jest także wynajem mieszkania wspólnie ze znajomymi. Studenci najchętniej wynajmują mieszkania blisko centrum Katowic, w okolicach takich jak: Śródmieście, os. Paderewskiego, Koszutka czy Brynów. Dla przykładu: koszt wynajmu pokoju jednoosobowego na Koszutce to z reguły 500-800 zł, za wynajem dwupokojowego mieszkania w tej okolicy trzeba zapłacić około 1000-1500 zł.

Lektura branżowa

Osobom zainteresowanym studiami na kierunku administracja polecamy lekturę branżową – publikację „Administracja publiczna” pod red. Jerzego Hausnera. Jest to jedno z nielicznych opracowań wydanych w Polsce, które ma charakter interdyscyplinarny i które traktuje o administracji publicznej. Dla przyszłego studenta administracji jest to bez wątpienia cenne kompendium wiedzy!

autor: Piotr Jarząbek

Oferta studiów na kierunku: Komunikacja społeczna w Katowicach.

Zobacz również ofertę edukacyjną na kierunku: Prawo w Katowicach.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku Zarządzanie w Katowicach

Data publikacji: 09-12-2020