Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

4 uczelnie w Katowicach - kierunek Finanse

Adres: ul. Rolna 43

40-555 Katowice

Tel.: 32 60 72 440

E-mail.: as@akademiaslaska.pl
rekrutacja@akademiaslaska.pl

Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Menadżer finansowo-kadrowy

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 600

E-mail.: rekrutacja@gwsh.pl

Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość Zobacz więcej

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

E-mail.: rekrutacja@ue.katowice.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Przedsiębiorczość i Finanse Zobacz więcej Finanse i Ekonomia Biznesu (Rybnik) Zobacz więcej Finanse i Rachunkowość (Rybnik) Zobacz więcej
Finanse Menedżerskie Zobacz więcej Finanse i Rachunkowość Zobacz więcej

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

E-mail.: rekrutacja@wszop.edu.pl

wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Migracje w aspekcie bezpieczeństwa - niestacjonarne studia, dofinansowane w 50% z Funduszy Europejskich spec. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni - dofinansowane w 50% z Funduszy Europejskich

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO śLąSKIE

Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)

Adres: ul. Dąbrowskiego 69

42-201 Częstochowa

Tel.: +48 34 3250 584, +48 34 3250 714, +48 34 3250 560

E-mail.: promocja@adm.pcz.czest.pl, rekrutacja@pcz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość w biznesie Zobacz więcej

Filmy - Finanse

Wywiad z absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość

Dlaczego warto studiować Finanse i rachunkowość

Studia finanse Katowice

Zasady rekrutacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

 administracja

 administracja


Predyspozycje do studiowania na kierunku finanse

Finanse należą do tych kierunków studiów, które od kilkunastu lat cieszą się sporą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Aby jednak dobrze sobie radzić zarówno w trakcie nauki, jak i w życiu zawodowym, konieczne są odpowiednie predyspozycje i cechy osobowości. Przyszli finansiści powinni przede wszystkim mieć talent do przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, statystyka czy logika, które są absolutną podstawą w czasie kształcenia. Co więcej, powinni być bardzo skrupulatni, dokładni, odpowiedzialni i sumienni. Praca w finansach wymaga umiejętności analizowania danych, logicznego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji. Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu, a także duża samodzielność. Absolwenci finansów często pracują na samodzielnych stanowiskach jako specjaliści i muszą być odpowiedzialni za wszystkie podejmowane decyzje. Przyda się również umiejętność radzenia sobie ze stresem, co w pracy w dużych korporacjach finansowych bardzo ułatwia codzienne życie zawodowe.

Perspektywy pracy po kierunku finanse

Absolwenci kierunku finanse mają wiele możliwości zawodowych, które są w dużym stopniu uzależnione od tego, na jaką specjalizację zdecydowali się jeszcze na studiach. Doświadczonych i wykształconych finansistów poszukują banki, instytucje finansowe, organizacje oraz urzędy. Zapotrzebowanie jest również w prywatnych przedsiębiorstwach, szczególnie tych, które mają rozbudowane działy finansów. Po ukończeniu finansów można również pracować jako doradca finansowy lub inwestycyjny, zajmować się rachunkowością, podatkami czy doradztwem kredytowym. Doświadczeni finansiści niekoniecznie muszą pracować na etacie. Mogą również otwierać własne firmy rachunkowe czy doradcze. Warto jednak pamiętać o ty, że finanse są dziedziną, która nieustannie ulega przeobrażeniom. Poza wiedzą wyniesioną ze studiów, przyda się również dodatkowe kształcenie, podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych, kursach czy szkoleniach. Im więcej dodatkowych umiejętności, tym więcej możliwości zawodowych dla wyspecjalizowanego finansisty.

Zobacz również: studia na kierunku rachunkowość w Katowicach.

Zobacz również: studia na kierunku ekonomia w Katowicach.


Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

zdjecie


Administracja i finanse

Na studiach podyplomowych na kierunku Administracja i finanse mogą kształcić się osoby ubiegające się o pracę w sektorze publicznym ale również osoby poszukujące zatrudniania w przedsiębiorstwach prywatnych. Studia składają się z trzech modułów dydaktycznych, takich jak: Administracja, Finanse i Zarządzanie. Każdy z nich obejmuje wiedzę zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego. Przedmioty realizowane w ramach tego kierunku to m.in. Podstawy prawa, Prawo samorządu terytorialnego, Elementy prawa cywilnego , Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi Adresatami studiów są absolwenci posiadający wykształcenie wyższe licencjackie lub magisterskie.
Cykl zajęć obejmuje wykłady oraz ćwiczenia w wymiarze 176h. Zajęcia realizowane są w postaci dwudniowych zjazdów, w soboty i niedziele.

Czas trwania studiów: 2 semestry
Koszt studiów: 3850

Program studiów podyplomowych na kierunku Administracja i finanse sprawdź tutaj.

Finanse dla niefinansistów - przedsiębiorstwa a instytucje finansowe

Studia na kierunku: Finanse dla niefinansistów przeznaczone są dla osób pracujących poza sektorem finansowym, ale chcących zgłębić wiedzę z funkcjonowania tego sektora, oraz dla osób pragnących podjąć pracę w sektorze instytucji rynku finansowego, którzy pełnia obecnie stanowiska zarządcze w małych i średnich przedsiębiorstwach. Studiowanie na tym kierunku ma na celu pogłębienie wiedzy, umiejętności ale przede wszystkim kompetencji w zakresie systemów finansowych oraz architektury finansowej, która stanowi istotne element współpracy z przedsiębiorstwami. Studia obejmują 196 godzin zajęć, prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego oraz praktyków.

Liczba godzin: 196
Czas trwania studiów: 2 semestry
Opłaty całkowita opłata: 3600

Oferta kształcenia na kierunku Finanse dla niefinaśistów – przedsiębiorstaw a instytucje finansowe Sprawdź ofertę kształcenia.

Controlling

Controlling należy do jednych z najbardziej popularnych studiów podyplomowych dla kadry zarządzającej w przedsiębiorstwie. Studia na tym kierunku skoncentrowane są wokół systemy zarządzania finansami w przedsiębiorstwie, w ramach których tworzy się centra odpowiedzialności po to aby sprawnie zarządzać wynikiem finansowym, przy wykorzystaniu dostępnych możliwości. Adresatami tych studiów są: osoby zamierzające pracować w controllingu, kadra kierownicza różnych szczebli, dyrektorzy, księgowe, analitycy finansowi, oraz dla osób wspierających różnorodne procesy zarządzania finansowego.

Czas trwania studiów: 2 semestry
Opłata za studia: 3500

Studia podyplomowe na kierunku Controlling sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Finanse w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Finanse możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Finanse zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 02-03-2021