Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


5 uczelni w Katowicach - kierunek Finanse

Adres: ul. Krasińskiego 2

40-952 Katowice

Tel.: (32) 255 34 17, (32) 255 34 17 wew. 212

FAX.: (32) 255 34 17

www.swsz.pl www.swszkatowice.eu

Nasze wydziały/kierunki

Ekonomia (zobacz kierunki) Pedagogika (zobacz kierunki) Zarządzanie (zobacz kierunki)
Pielęgniarstwo Logistyka (zobacz kierunki) Rolnictwo (zobacz kierunki)

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

FAX.:

www.wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie i inżynieria produkcji (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje)
Energetyka (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Fizjoterapia
Informatyka (zobacz specjalizacje) Kosmetologia (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Pielęgniarstwo Prawo
Psychologia (zobacz specjalizacje) Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

FAX.: 32 257-71-89

www.ae.katowice.pl

Nasze wydziały/kierunki

EKONOMIA (zobacz kierunki) GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) GOSPODARKA PRZESTRZENNA (zobacz kierunki)
LOGISTYKA (zobacz kierunki) MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE (zobacz kierunki) FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (zobacz kierunki)
FINANSE I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE (zobacz kierunki) INFORMATYKA I EKONOMETRIA (zobacz kierunki) INFORMATYKA (zobacz kierunki)
GOSPODARKA TURYSTYCZNA ZARZĄDZANIE (zobacz kierunki) ANALITYKA GOSPODARCZA
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA INTERNATIONL BUSINESS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE
FINANSE MENEDŻERSKIE FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA Logistyka (WZ)

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 24 00, Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

FAX.:

www.us.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

WYDZIAŁ BIOLOGII I OCHRONY ŚRODOWISKA (zobacz kierunki) WYDZIAŁ INFORMATYKI I NAUK O MATERIAŁACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ NAUK O ZIEMI (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W KATOWICACH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ RADIA I TELEWIZJI IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO (zobacz kierunki) WYDZIAŁ TEOLOGICZNY (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY (zobacz kierunki) WYDZIAŁ ETNOLOGII I NAUK O EDUKACJI (zobacz kierunki) WYDZIAŁ MATEMATYKI, FIZYKI I CHEMII (zobacz kierunki)
KOLEGIUM INDYWIDUALNYCH STUDIÓW MIĘDZYOBSZAROWYCH (zobacz kierunki) WYDZIAŁ FILOLOGICZNY W SOSNOWCU (zobacz kierunki)

Filmy - Finanse

Wywiad z absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość

Dlaczego warto studiować Finanse i rachunkowość

Studia finanse Katowice

Zasady rekrutacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

 administracja

 administracja


Predyspozycje do studiowania na kierunku finanse

Finanse należą do tych kierunków studiów, które od kilkunastu lat cieszą się sporą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Aby jednak dobrze sobie radzić zarówno w trakcie nauki, jak i w życiu zawodowym, konieczne są odpowiednie predyspozycje i cechy osobowości. Przyszli finansiści powinni przede wszystkim mieć talent do przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, statystyka czy logika, które są absolutną podstawą w czasie kształcenia. Co więcej, powinni być bardzo skrupulatni, dokładni, odpowiedzialni i sumienni. Praca w finansach wymaga umiejętności analizowania danych, logicznego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji. Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu, a także duża samodzielność. Absolwenci finansów często pracują na samodzielnych stanowiskach jako specjaliści i muszą być odpowiedzialni za wszystkie podejmowane decyzje. Przyda się również umiejętność radzenia sobie ze stresem, co w pracy w dużych korporacjach finansowych bardzo ułatwia codzienne życie zawodowe.

Perspektywy pracy po kierunku finanse

Absolwenci kierunku finanse mają wiele możliwości zawodowych, które są w dużym stopniu uzależnione od tego, na jaką specjalizację zdecydowali się jeszcze na studiach. Doświadczonych i wykształconych finansistów poszukują banki, instytucje finansowe, organizacje oraz urzędy. Zapotrzebowanie jest również w prywatnych przedsiębiorstwach, szczególnie tych, które mają rozbudowane działy finansów. Po ukończeniu finansów można również pracować jako doradca finansowy lub inwestycyjny, zajmować się rachunkowością, podatkami czy doradztwem kredytowym. Doświadczeni finansiści niekoniecznie muszą pracować na etacie. Mogą również otwierać własne firmy rachunkowe czy doradcze. Warto jednak pamiętać o ty, że finanse są dziedziną, która nieustannie ulega przeobrażeniom. Poza wiedzą wyniesioną ze studiów, przyda się również dodatkowe kształcenie, podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych, kursach czy szkoleniach. Im więcej dodatkowych umiejętności, tym więcej możliwości zawodowych dla wyspecjalizowanego finansisty.

Zobacz również: studia na kierunku rachunkowość w Katowicach.

Zobacz również: studia na kierunku ekonomia w Katowicach.

Data publikacji: 01-12-2020