Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

2 uczelnie w Katowicach - kierunek Dietetyka

Adres: ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

40-085 Katowice

Tel.: 32 207-27-10

E-mail.: info@swsm.pl, rekrutacja@swsm.pl

Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka Zobacz więcej

Adres: ul. Warszawska 14

40-006 Katowice

Tel.: 32 50 05 913

E-mail.: sekcjarekrutacji@sum.edu.pl

sum.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka
Galeria Akademia Humanitas
Galeria Akademia Humanitas

Adres: ul. Kilińskiego 43

41-200 Sosnowiec

Tel.: (32) 363 12 00, (32) 363 12 06

E-mail.: rekrutacja@humanitas.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka Zobacz więcej
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Adres: ul. Waszyngtona 4/8

42-200 Częstochowa

Tel.: +48 34 378 41 00

E-mail.: biuropromocji@ujd.edu.pl, kancelaria@ujd.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dietetyka Zobacz więcej Żywienie człowieka i dietetyka Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Dietetyka i zdrowie

Filmy - Dietetyka

Jak przebiega wizyta u dietetyka ?

Kierunek dietetyka - program studiów, praca, zarobki.

Dietetyka w Katowicach

Chcesz podjąć studia w Katowicach, na jednej z uczelni, które oferują kierunek dietetyka? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji! Zobacz, co przygotowała dla Ciebie nasza redakcja.

Prawidłowe żywienie to temat, który w ostatnich latach zdobył olbrzymią popularność. Z jednej strony ludzie zyskują coraz większą świadomość żywieniową, z drugiej zaś – wiele mówi się o problemie otyłości wśród dzieci i młodzieży czy o zaburzeniach odżywiania. Potrzebna jest profesjonalna pomoc oraz edukacja z zakresu dietetyki. Dietetyka, jako medyczna nauka o żywieniu człowieka, jest przedmiotem studiów wyższych na wielu uczelniach państwowych i prywatnych.

Jeśli bliska jest Ci sentencja „Jesteś tym, co jesz” i dbasz o to, aby na Twój talerz trafiały pełnowartościowe produkty żywnościowe wysokiej jakości, a na dodatek promujesz zdrowy styl życia wśród swoich bliskich, być może zainteresują Cię studia na kierunku dietetyka. Zapraszamy wobec tego do lektury naszego artykułu, dzięki któremu poznasz podstawowe informacje na temat studiów w Katowicach na tym właśnie kierunku.

Państwowe i prywatne uczelnie w Katowicach

Śląski Uniwersytet Medyczny, Wydział Zdrowia Publicznego, ul. Piekarska 18, Bytom

ŚUM prowadzi studia na kierunku dietetyka na I i II stopniu; w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Do wyboru specjalności: dietetyka kliniczna lub dietetyka stosowana (na I roku studiów) oraz profilaktyka żywieniowa, dietetyka pediatryczna, dietetyka w sporcie lub psychodietetyka (na II roku studiów).

Uniwersytet SWPS , ul. Techników 9, Katowice

SWPS w Katowicach oferuje studia na kierunku psychodietetyka – na I stopniu, w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, Mickiewicza 29

ŚWSM w Katowicach oferuje studia na kierunku dietetyka – zarówno na I, jak i na II stopniu studiów, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, ul. Harcerzy Września 1939

GWSH oferuje specjalność: dietetyka i odnowa biologiczna w ramach kierunku turystyka i rekreacja. Studia I stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu, ul. Wojska Polskiego 6, Sosnowiec

WSM w Sosnowcu prowadzi kierunek dietetyka na studiach I stopnia.

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie, ul. Sportowa 29

Dostępna specjalność: zarządzanie gastronomią i dietetyka w ramach kierunku zarządzanie na niestacjonarnych studiach I stopnia.

Zawód? Dietetyk!

Zdobyte w toku studiów kwalifikacje umożliwiają absolwentowi dietetyki podjęcie pracy m.in. w szpitalach, sanatoriach, poradniach chorób metabolicznych, przedszkolach, szkołach, domach pomocy społecznej, więzieniach, siłowniach i klubach fitness, firmach cateringowych, restauracjach i innych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją żywności lub suplementów diety.

Dietetycy są zatrudniani w wydziałach zdrowia prowadzonych przez samorządy terytorialne, stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Często pracują również w instytucjach mających za cel promocję zdrowia i zdrowego trybu życia, w tym prawidłowego odżywiania. Znaczna część absolwentów dietetyki zakłada także własną działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi prywatne z zakresu poradnictwa dietetycznego.

Studia w Katowicach

Na koniec 2015 roku liczba mieszkańców Katowic wynosiła ponad 299 tysięcy, a liczba studentów ok. 80 tysięcy. Okazuje się zatem, że Katowice to miastu na wskroś studenckie – niegdyś postrzegane jako miasto przemysłowe, szare i nijakie, dzisiaj tętni młodzieńczą energią i przechodzi olbrzymią transformację.

Rodowici mieszkańcy Katowic są gościnni i bardzo pomocni. Dla osób przyjezdnych z innych regionów Polski dużym zaskoczeniem może być śląska gwara, czyli ślonsko godka. Współczesne Katowice to silny ośrodek akademicki i kulturalny. Na studentów czeka bogata oferta kin, teatrów, filharmonii, a także koncerty i festiwale, z których słyną Katowice.

Mieszkanie dla studenta w Katowicach

Katowice oferują studentom przystępne ceny mieszkań. Studenci najchętniej wynajmują mieszkania blisko centrum Katowic i ulicy Mariackiej, gdzie wiele się dzieje. Wynajem kawalerki w samym centrum Katowic to koszt ok. 1000-1300 złotych. Jednoosobowy pokój w Śródmieściu to koszt ok. 600-800 złotych. Większe mieszkanie, które można współdzielić ze znajomymi to wydatek od 1200 do 1800 złotych. Popularnością cieszą się także katowickie akademiki.

Branżowa lektura

Polecamy lekturę książki „Dietoterapia”, w której znajdziesz aktualną wiedzę na temat podstaw żywienia człowieka, zapotrzebowania energetycznego, roli białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i mikroskładników, a także dietoterapii m. in. w otyłości, nadciśnieniu, cukrzycy czy celiakii. Doskonałe przygotowanie do studiów na kierunku dietetyka!
Autor: Joanna Litwin

Jeśli jesteś zainteresowany innymi kierunkami związanymi ze zdrowiem człowieka, sprawdź również: oferta studiów na kierunku fizjoterapia w Katowicach.

Oferta studiów na kierunku: Zdrowie w Katowicach.

Oferta edukacyjna na kierunku: Kosmetologia w Katowicach.

Data publikacji: 10-12-2020