Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

4 uczelnie w Katowicach - kierunek Marketing

Adres: ul. Mickiewicza 29

40-085 Katowice

Tel.: (032) 207 27 10, GG 1614302

E-mail.: rekrutacja@wsti.pl

Galeria Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych (WSTI)  w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych (WSTI)  w Katowicach <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Marketing internetowy

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

E-mail.: rekrutacja@ue.katowice.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

European Master’s in Customer Relationship Marketing (MERCURI) Zobacz więcej

Adres: ul. Bankowa 8

40-007 Katowice

Tel.: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81

E-mail.: rekrutacja@wszop.edu.pl

www.wszop.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Marketing w kulturze

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 600, 605 613 964

E-mail.: rekrutacja@gwsh.pl

www.gwsh.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Marketing i zarządzanie sprzedażą

Studia z kierunkiem Marketing w Katowicach

Opis kierunku

Interesujesz się reklamą, naukami humanistycznymi, zwłaszcza psychologią i socjologią? Masz głowę pełną pomysłów i potrafisz je zrealizować? W takim razie marketing jest dla Ciebie! Studia na tym kierunku pozwolą Tobie posiąść wiedzę z kilku dziedzin m.in. Zarządzania, psychologii, socjologii czy ekonomii. Po ukończeniu kierunku będziesz w stanie sprawie zarządzać grupą pasjonatów spełniających się w roli kreatorów wizerunku firmy oraz tworzyć kampanie reklamowe samodzielnie od początku do końca.

Liczba uczelni

W Katowicach marketing oferowany jest, jako specjalność na kierunku Zarządzanie, na Uniwersytecie Ekonomicznym. Ofertę uczelni publicznej uzupełniają prywatne szkoły wyższej jak: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego czy Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania (SWSZ) im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach

Tryby Studiowania

Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi studia na specjalizacji marketing w formie dziennej ( bezpłatnej) jak i niestacjonarnie zaocznie. Przy wyborze studiów niestacjonarnych należy mieć na uwadze, że zajęcia odbywają się podczas zjazdów weekendowych.

Ceny

Opłaty różnią się w zależności od wybranego trybu studiów czy uczelni . Za studia na Uniwersytecie Ekonomicznym należy uiścić opłatę w wysokości 2 300 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


zasady rekrutacji ue Katowice


Predyspozycje do studiowania marketinguStudia marketingowe wydają się w dzisiejszych czasach bardzo przyszłościowe, a przyszła praca zwykle jest dobrze płatna. Dlatego też wielu absolwentów szkół średnich decyduje się na studiowanie tego kierunku. Można go znaleźć w ofercie uczelni państwowych i prywatnych w większych i mniejszych miastach, dlatego możliwości studiowania jest całkiem sporo. Osoby, które decydują się na marketing powinny pamiętać, że w tym zawodzie ważna jest nie tylko wiedza, ale również pewne predyspozycje i umiejętności, które należy posiadać już na etapie wyboru kierunku studiów. Przyszli marketingowcy powinni być osobami z dużą wiedzą o świecie, ekonomii, gospodarce, reklamie, a także nieustannie śledzić nowe trendy w tej branży. Rozwija się ona w bardzo szybkim tempie, dlatego często wiedza zdobyta w pierwszych latach kształcenia po czasie może okazać się nieaktualna lub przestarzała.

Dobry marketingowiec powinien być osobą energiczną, komunikatywną, łatwo nawiązującą kontakty z ludźmi. Musi umieć pracować w warunkach stresujących, pod presją czasu, a także odnajdywać się w pracy w zespole. Dużą zaletą jest kreatywność, pomysłowość, nieszablonowe myślenie i szukanie nowych rozwiązań. Przyda się również umiejętność dobrej organizacji pracy, szybkiego podejmowania decyzji oraz reagowania na sytuacje kryzysowe. W branży marketingu takie kryzysy pojawiają się dosyć często, dlatego tak ważne jest szybkie i właściwe reagowanie. Osoby, które posiadają te cechy wzmocnione i podparte wiedzą teoretyczną zdobytą w trakcie kształcenia, powinny w branży marketingu poradzić sobie doskonale.

Perspektywy pracy po studiach marketingowych w KatowicachAbsolwenci kierunku marketing w różnych odsłonach specjalizacyjnych znajdą w Katowicach zatrudnienie w wielu firmach, instytucjach czy organizacjach. Dobrzy marketingowcy są na wagę złota w urzędach i organizacjach, które posiadają działy związane z promocją regionu, miasta czy konkretnych usług oferowanych w danej instytucji. W firmach prywatnych marketingowcy najczęściej poszukiwani są do rozbudowanych działów marketingu i promocji. Pracują często w większych zespołach, realizują ciekawe projekty, bywają menadżerami i kierownikami większej grupy ludzi. Zdarzają się jednak także samodzielne stanowiska, na których ważna jest wiedza, doświadczenie oraz wysoki poziom komunikatywności.

Marketingowcy znajdą zatrudnienie także w agencjach reklamowych, marketingowych, ośrodkach badających zachowania konsumentów, a także w różnego rodzaju mediach. Osoby, które zdobędą doświadczenie i kontakty w branży, mogą również założyć własną agencję marketingową czy firmę działającą w zbliżonej branży. Każdy dobry marketingowiec powinien mieć jednak świadomość, że w jego branży najważniejszy jest nieustanny rozwój, znajomość nowych trendów, bycie na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Warto więc równolegle ze studiami lub już po nich uczestniczyć w dobrych kursach i szkoleniach, warsztatach i studiach podyplomowych, które wzbogacają o nową wiedzę i kwalifikacje. Im więcej kompetencji i dodatkowych umiejętności, tym więcej możliwości zawodowych.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź listę 11 uczelni oferujących studia na kierunku zarządzanie w katowicach

Data publikacji: 04-09-2019