Uniwersytet SWPS w Katowicach
Uniwersytet SWPS w Katowicach
Uniwersytet SWPS w Katowicach
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Uniwersytet SWPS w Katowicach

Adres: ul. Techników 9

40-326 Katowice

TEL. 32 750 60 80,
32 750 60 81,
Biuro Rekrutacji: 32 750 60 84

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Psychokryminalistyka Zobacz więcej Psychologia (zobacz specjalizacje) Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Psychologia (zobacz specjalizacje) Psychologia dla magistrów i licencjatów

Filmy - Uniwersytet SWPS w Katowicach

Galeria ZDJĘĆ

O nas - Uniwersytet SWPS w Katowicach

Uniwersytet SWPS powstał w 1996 r. Wysokie miejsca rankingowe i oceny najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce, niekwestionowana jakość studiów oraz wybitna kadra naukowa sprawiają, że SWPS jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni w naukach społecznych w Polsce i zarazem najczęściej wybieraną przez kandydatów na studia.
www.swps.pl

Uczelnia oferuje studia w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu.

Uniwersytet SWPS to:

 • 8 wydziałów
 • 37 kierunków studiów
 • 167 umów o współpracy międzyuczelnianej
 • wspaniali dydaktycy
 • światowej sławy naukowcy

 • Uniwersytet SWPS łączy w sobie nowoczesne metody kształcenia, bogatą ofertę kierunków, a także zachowanie najwyższych standardów akademickich. Uczelnia cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy doceniają wysoki poziom nauki oraz możliwość kształcenia się w takich kierunkach, które są faktycznie poszukiwane na rynku pracy i dają możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia. SWPS oferuje interdyscyplinarne programy kształcenia, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb studentów. Studenci mają możliwość wyboru spośród wielu specjalności, realizują szereg praktycznych warsztatów i projektów, mogą nie tylko zdobywać wiedzę merytoryczną, ale również cenne umiejętności i doświadczenie zawodowe.

  Studia za granicą - Uniwersytet SWPS w Katowicach

  Studia to wspaniały czas i wiele możliwości. Wcale nie musisz ich spędzać w jednym mieście i w jednym kraju. Belgia, Cypr, Czechy, Finlandia, Francja, Korea, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Turcja, Włochy, USA, Wielka Brytania… czekają na ciebie. Uniwersytet SWPS uczestniczy w licznych programach partnerskich, z których najbardziej znany jest Erasmus.


  Jak to zrobić?

  To proste! Wystarczy, że ukończyłeś pierwszy semestr studiów i znasz język obcy. Możesz studiować w jednym z 90 uniwersytetów, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy. Sam wybierasz, dokąd chcesz jechać.

  Dlaczego warto?

  Wyjazd na Erasmusa to nie tylko przygoda życia, niezapomniane wspomnienia i wspaniała podróż.
  Jeszcze lepsza znajomość języka obcego, międzynarodowe znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości cennymi kontaktami biznesowymi, możliwość uczenia się przedmiotów, których nie ma w Polsce, czy realizacja ciekawych projektów w międzykulturowym gronie to także bardzo duże plusy „erasmusowych” wyjazdów.
  Studenci Uniwersytetu SWPS chętnie z nich korzystają. Zazwyczaj pobyt za granicą trwa 1 semestr, ale często zdarza się, że studenci po pierwszym semestrze zostają na kolejny! Tak bardzo podoba im się pobyt za granicą.

  10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS - Uniwersytet SWPS w Katowicach

  10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS:
 • Uczelnia oferuje najlepszą psychologię na Śląsku (wg rankingu Perspektyw 2019)
 • Uniwersytet SWPS jest najczęściej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia w 2018 r. wg MNiSW
 • Uniwersytet SWPS należy do najważniejszych ośrodków psychologicznych w Polsce z prestiżową kategorią A+
 • Według rankingu Perspektyw 2019 r. Wydział Prawa wchodzi w skład pięciu najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Natomiast według Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia prawnicze zajęły 1. miejsce wśród wszystkich niepublicznych szkół wyższych.
 • Na Uniwersytecie SWPS wykładają najlepsi wykładowcy w Polsce: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Wojciech Burszta, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Godzic, prof. Jacek Sobczak, prof. Bogdan Wojciszke
 • Uniwersytet SWPS odwiedzają wybitne osobistości świata nauki i mediów, np. prof. Robert Cialdini, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jerzy Stuhr, prof. Philip Zimbardo, Jerzy Hausner, Jacek Santorski.
 • Studia są nastawione na praktykę i współpracę z pracodawcami
 • Działa tu Biuro Karier, które pomaga studentom znaleźć praktyki i staże
 • Na Uniwersytecie SWPS istnieje 79 kół naukowych, chór, Studencka Poradnia Prawna, działają tu także szkoła językowa, księgarnia, biblioteka
 • Studenci mogą odbyć część studiów za granicą na jednej ze z 102 uczelni zagranicznych, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy.

 • Innowacyjne metody kształcenia - Uniwersytet SWPS w Katowicach

  Celem kształcenia na SWPS jest jak najlepsze przygotowanie studentów do startu na wymagającym i stale zmieniającym się rynku pracy. Uczelnia zapewnia nowoczesne i wszechstronne kształcenie, zapewnia studentom możliwość rozwijania się w wybranym przez nich kierunku. Spory nacisk kładzie się na samodzielność, aktywność, możliwość rozwijania zainteresowań. Dużym atutem jest przyjazna atmosfera i kadra dydaktyczna, która na wszelkich polach współpracuje ze studentami, jest dla nich wsparciem i pomocą w każdym aspekcie zdobywania nowej wiedzy.

  Spotkania ze światowymi sławami - Uniwersytet SWPS w Katowicach

  Uniwersytet SWPS oferuje studentom możliwość kształcenia się pod okiem wybitnych naukowców, a także specjalistów praktyków w swoich dziedzinach. Co więcej, regularnie organizowane są wykłady i spotkania ze znanymi wykładowcami z Polski i zagranicy. Uczelnię odwiedzają najlepsi profesorowie, eksperci, autorzy podręczników oraz ludzie, którzy w swoich dziedzinach są światowymi sławami. Studenci SWPS mieli między innymi możliwość spotkania z Brucem Newmanem, doradcą prezydenta USA Billa Clintona, Robertem Cialdini, ekspertem z zakresu psychologii społecznej i wywierania wpływu na ludzi, a także Philipem Zimbardo, światowej sławy psychologiem społecznym. Każde spotkanie to możliwość zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia od najlepszych specjalistów na świecie.

  Najwyższe oceny w zakresie edukacji - Uniwersytet SWPS w Katowicach

  Wysokie standardy nauczania i badań naukowych potwierdzają nie tylko zadowoleni studenci SWPS, ale również niezależni eksperci. Uniwersytet SWPS uzyskał najwyższe kategorie w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i najlepiej ocenianych jednostek naukowych w Polsce. Obecnie znajduje się w gronie 5 procent elitarnych ośrodków naukowych, które posiadają prestiżową kategorię A+.