Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

1 uczelnia w Katowicach - kierunek Ekonomia

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

E-mail.: rekrutacja@ue.katowice.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i Ekonomia Biznesu (Rybnik) Ekonomia Zobacz więcej
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Galeria Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Adres: ul. Waszyngtona 4/8

42-200 Częstochowa

Tel.: +48 34 378 41 00

E-mail.: biuropromocji@ujd.edu.pl, kancelaria@ujd.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Zobacz więcej

Uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Katowicach

Opis kierunku
Ekonomia to interdyscyplinarna nauka łącząca w sobie rozległą wiedzę na temat szeroko pojętych procesów napędzających gospodarkę. To połączenie przedmiotów analitycznych, matematyki, zarządzania czy polityki i prawa. Z wybory tego kierunku będą zadowoleni zarówno humaniści jaki i osoby preferujące kierunki ścisłe. Studia przygotowują specjalistów dla których przygotowywanie diagnozy rynku czy kapitału zakładowego to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Sprawdź wszystkie uczelnie z regionu: Uczelnie Katowice

Liczba uczelni

Kierunek ekonomia, prowadzony jest przez najstarszą ekonomiczną uczelnię w regionie Górnego Śląska, czyli Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Tryby Studiowania

Uniwersytet ekonomiczny w Katowicach oferuje możliwość studiowania w trybie dziennym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku oraz niestacjonarnym - weekendowym tzw. zaocznym.

Ceny

W Katowicach na UE studia niestacjonarne są płatne. Koszt semestru studiów na kierunku ekonomia to 2 300 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek ekonomia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia UE Katowice


Studia ekonomiczne w Katowicach, specjalizacje:

Handel zagraniczny

Studenci, którzy wybiorą dla siebie ten kierunek, liczyć mogą na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie prowadzenia transakcji na zagranicznych rynkach oraz tego, jak w oczach inwestorów spoza kraju być jak najlepiej widocznym. Absolwenci bez trudu zaleźć mogą pracę w tych przedsiębiorstwach, które robią karierę na arenie międzynarodowej. Połączenie ekonomii, prawa i aspektów kulturowych współpracy handlowej tworzy niezmiernie inspirującą specjalizację.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Transport i logistyka:

Dzięki tym studiom można posiąść szeroką wiedzę na temat zasad funkcjonowania rynków logistycznych oraz rozwiązywania wszelkich problemów, które mają związek z transportem. Mocną stroną tej specjalizacji jest jej duży związek z ekonomią oraz to, że studenci mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze TSL, w którym pracuje dziś co dziesiąta osoba z terenu Unii Europejskiej. Zajęcie spedytora, logistyka, menadżera transportu czy też pracownika administracji publicznej mającego ścisły związek z tematyką transportową – takie perspektywy pracy przyciągają do specjalizacji.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Ekonomia menadżerska:

Ta nowoczesna i prężnie rozwijająca się specjalizacja oferuje swoim studentom możliwość tego, by posiedli szeroką wiedzę na temat podejmowania typowo menadżerskich decyzji w miejscu pracy. Zdobywają oni umiejętności dotyczące pracy zespołowej, udanego wdrażania strategii przedsiębiorstwa oraz kreowania innowacyjnych rozwiązań. Realizuje się przedmioty, które w dużym stopniu przyczyniają się do późniejszego zdobycia interesującej i dobrze płatnej posady w międzynarodowych korporacjach. Mowa między innymi o Otoczeniu biznesu czy Kompetencjach menadżera i podejmowania decyzji.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Predyspozycje do studiowania ekonomii

Studia ekonomiczne kojarzą się z dobrymi perspektywami zawodowymi, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się pójść właśnie w tym kierunku. Ekonomię studiować można dziś na większości uczelni państwowych i prywatnych, kandydaci mają więc spory wybór. Powinni jednak pamiętać o tym, że zdecydowanie nie jest to kierunek dla każdego. Na studiach ekonomicznych dobrze radzą sobie osoby, które mają predyspozycje do nauk ścisłych, między innymi matematyki, statystyki czy logiki. Ważna jest umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, wyciągania wniosków, tworzenia skomplikowanych analiz. Ekonomiści na co dzień pracują przede wszystkim przy komputerze, z pewnością więc nie będzie to dobry zawód dla osób, które lubią być w ciągłym ruchu i zależy im na różnych aktywnościach zawodowych.

Studenci ekonomii powinni być osobami poukładanymi, sumiennymi i bardzo skrupulatnymi, na co dzień będą bowiem pracować z liczbami, gdzie pomyłki wynikające z nieuwagi są zdecydowanie niewskazane. Ważna jest również umiejętność organizowania sobie pracy własnej, podejmowania samodzielnych decyzji czy pracy pod presją czasu. Przyszli ekonomiści powinni również pamiętać, że ich dziedzina jest mocno rozwinięta i dynamicznie się zmienia, należy więc być na bieżąco ze wszelkimi zjawiskami ekonomicznymi i pokrewnymi zarówno w kraju, jak i na świecie.


Uczelnia UE Katowice


Perspektywy pracy po studiach ekonomicznych w Katowicach

Katowice są miastem dużym i prężnie działającym pod względem biznesowym. Działa tu sporo instytucji, organizacji czy prywatnych firm, które mają w swoich strukturach rozbudowane działy ekonomii i potrzebują doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Możliwości pracy dla ekonomisty są też uzależnione od tego, na jaką specjalizację zdecydował się już na studiach. Ekonomia jako nauka jest bardzo rozległa i ma sporo specjalistycznych dziedzin. Warto więc kształcić się w konkretnej tematyce, z którą wiążemy swoją zawodową przyszłość. Do wyboru są między innymi: ekonomia międzynarodowa, ekonomia przedsiębiorstw, inwestycje i rachunkowość. Na każdej uczelni wybór specjalizacji jest spory, można więc bez problemu znaleźć taką dziedzinę, która będzie w stu procentach odpowiadała zainteresowaniom.

Dobrzy ekonomiści z wykształceniem i doświadczeniem z pewnością znajdą zatrudnienie w bankach, firmach finansowych, doradczych, inwestycyjnych, w biurach porad oraz w firmach zajmujących się rachunkowością. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby założyć własną działalność o profilu zgodnym z wykształcenie. Ekonomiści powinni również mieć świadomość, że ich branża jest mocno nasycona specjalistami, a co roku na rynku pracy pojawiają się kolejni absolwenci tego kierunku. Należy więc zadbać o dodatkowe dokształcanie się, kursy, szkolenia czy specjalistyczne studia podyplomowe, które poszerzą kwalifikacje i zwiększą możliwości na rynku pracy. Inwestycja w siebie jest w tej branży bardzo ważna i warto o tym pamiętać zarówno na studiach, jak i wtedy, gdy już wejdziemy na rynek pracy.


Uczelnia UE Katowice


Interesujesz się innymi kierunkami? Zajrzyj na Finanse Katowice


Data publikacji: 07-11-2019