Logo Akademia Leona Koźmińskiego

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach

Adres: ul. Techników 9

40-326 Katowice

TEL. 32 750 60 80, 32 750 60 81, Biuro Rekrutacji: 32 750 60 84

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Psychologia (zobacz specjalizacje) Psychokryminalistyka

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Psychologia dla magistrów i licencjatów Psychologia (zobacz specjalizacje)

Galeria ZDJĘĆ

O nas - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach

Uniwersytet SWPS powstał w 1996 r. Wysokie miejsca rankingowe i oceny najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce, niekwestionowana jakość studiów oraz wybitna kadra naukowa sprawiają, że SWPS jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni w naukach społecznych w Polsce i zarazem najczęściej wybieraną przez kandydatów na studia.
www.swps.pl

Uczelnia oferuje studia w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu.

Uniwersytet SWPS to:

 • 8 wydziałów
 • 37 kierunków studiów
 • 167 umów o współpracy międzyuczelnianej
 • wspaniali dydaktycy
 • światowej sławy naukowcy


 • Uniwersytet SWPS należy do jednych z najprężniej działających ośrodków naukowych w kraju. Działa tu 20 jednostek naukowo- badawczych, które realizują prawie 300 projektów rocznie. Ich wyniki pomagają wprowadzić usprawnienia w codziennych życiu oraz różnych obszarach gospodarki. Uniwersytet SWPS zajmuje 5 miejsce wśród ośrodków otrzymujących granty z NCN. Warto przypomnieć o aplikacji JASNOPIS, którą stworzyli naukowcy z Uniwersytet SWPS oraz PAN, a także o projekcie TEMPEST, w którym skupiono się na badaniach zwyczajów żywieniowych dzieci i młodzieży. Prowadzono badania nad demokracją oraz czy gry komputerowe mogą rozwijać umysł.

  Studia za granicą - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach

  Studia to wspaniały czas i wiele możliwości. Wcale nie musisz ich spędzać w jednym mieście i w jednym kraju. Belgia, Cypr, Czechy, Finlandia, Francja, Korea, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Turcja, Włochy, USA, Wielka Brytania… czekają na ciebie. Uniwersytet SWPS uczestniczy w licznych programach partnerskich, z których najbardziej znany jest Erasmus.


  Jak to zrobić?

  To proste! Wystarczy, że ukończyłeś pierwszy semestr studiów i znasz język obcy. Możesz studiować w jednym z 90 uniwersytetów, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy. Sam wybierasz, dokąd chcesz jechać.

  Dlaczego warto?

  Wyjazd na Erasmusa to nie tylko przygoda życia, niezapomniane wspomnienia i wspaniała podróż.
  Jeszcze lepsza znajomość języka obcego, międzynarodowe znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości cennymi kontaktami biznesowymi, możliwość uczenia się przedmiotów, których nie ma w Polsce, czy realizacja ciekawych projektów w międzykulturowym gronie to także bardzo duże plusy „erasmusowych” wyjazdów.
  Studenci Uniwersytetu SWPS chętnie z nich korzystają. Zazwyczaj pobyt za granicą trwa 1 semestr, ale często zdarza się, że studenci po pierwszym semestrze zostają na kolejny! Tak bardzo podoba im się pobyt za granicą.

  10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach

  10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS:
 • Uczelnia oferuje najlepszą psychologię na Śląsku (wg rankingu Perspektyw 2019)
 • Uniwersytet SWPS jest najczęściej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia w 2018 r. wg MNiSW
 • Uniwersytet SWPS należy do najważniejszych ośrodków psychologicznych w Polsce z prestiżową kategorią A+
 • Według rankingu Perspektyw 2019 r. Wydział Prawa wchodzi w skład pięciu najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Natomiast według Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia prawnicze zajęły 1. miejsce wśród wszystkich niepublicznych szkół wyższych.
 • Na Uniwersytecie SWPS wykładają najlepsi wykładowcy w Polsce: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Wojciech Burszta, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Godzic, prof. Jacek Sobczak, prof. Bogdan Wojciszke
 • Uniwersytet SWPS odwiedzają wybitne osobistości świata nauki i mediów, np. prof. Robert Cialdini, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jerzy Stuhr, prof. Philip Zimbardo, Jerzy Hausner, Jacek Santorski.
 • Studia są nastawione na praktykę i współpracę z pracodawcami
 • Działa tu Biuro Karier, które pomaga studentom znaleźć praktyki i staże
 • Na Uniwersytecie SWPS istnieje 79 kół naukowych, chór, Studencka Poradnia Prawna, działają tu także szkoła językowa, księgarnia, biblioteka
 • Studenci mogą odbyć część studiów za granicą na jednej ze z 102 uczelni zagranicznych, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy.

 • Polecane Uczelnie w Katowicach