Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Praca na tip top – pomocne przybory biurowe

Praca na tip top – pomocne przybory biurowe

Organizacja miejsca pracy jest bardzo istotna dla stworzenia wokół siebie idealnej przestrzeni, która będzie wyposażona w pomocne przybory biurowe. Prawidłowa segregacja dokumentów to także porządek wśród stosu papierów, które spędzają sen z powiek wielu z nas. Jak zatem zapewnić sobie idealną przestrzeń?


Krok pierwszy: zakładki indeksujące

Akcesoria biurowe ułatwiające wykonywanie zadań sekretarce, księgowej, czy wykładowcy na uczelni powinny zajmować niewiele miejsca i wyróżniać się na tle każdego biurka. W pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w samoprzylepne zakładki indeksujące. Produkty te są dostępne na rynku w różnych rozmiarach i kolorach - od pastelowych, po neonowe. Ich odpowiednikiem są nieco większe karteczki samoprzylepne indeksujące. Oba produkty są wielokrotnego użytku, ponieważ bez problemu można je odkleić od kartek. Nie pozostawiają żadnych śladów na papierze. Warto także dodać, że na zakładkach indeksujących i karteczkach indeksujących można śmiało notować, zatem potrzeba wykonania odręcznej notatki nie będzie stanowiła żadnego problemu. Dokument nie ucierpi, a my zyskamy dodatkową przestrzeń na swoje uwagi, które w każdym momencie będzie można z łatwością usunąć. Dzięki tym praktycznym zakładkom samoprzylepnym zaznaczymy także ważne miejsca w dokumencie, a nawet w książce, aby podczas dalszej pracy móc bez trudu je odnaleźć.

Krok drugi: klipsy biurowe


Kolejnymi pomocnymi przyborami biurowymi są klipsy biurowe. Najczęściej wykorzystuje się je do łączenia kartek w konkretne pliki - większe objętościowo stosy dokumentów. Wyróżniamy zarówno klipsy biurowe duże, jak i klipsy biurowe małe. Najbardziej uniwersalne będą klipsy w rozmiarze 41 mm. Ciekawą opcją będzie także wyposażenie naszej przestrzeni w klipsy biurowe kolorowe, które nie tylko pomogą oddzielić jedną dokumentację od drugiej, ale i wpłyną na atrakcyjny wygląd spinanych plików dzięki dekoracyjnej formule. Klipsy spinacze biurowe przydadzą się w każdym, dobrze zorganizowanym biurze. Klips biurowy może mieć także szerokie zastosowanie w zaciszu domowym. Jednym z nich będzie patent na… wyciśnięcie pasty do zębów. Wystarczy zawinąć mały odcinek tubki z pastą w rulon i spiąć go przy pomocy klipsa biurowego. Jak to mówią – małe, a cieszy.

Krok trzeci: dobry długopis do pisania

Długopis - narzędzie do pisania wynalezione w roku 1938 przez Węgra László Bíró. Kilka lat później rozpoczęto jego produkcję na masową skalę na potrzeby pilotów alianckich podczas wojny, ponieważ długopisem można było pisać bez względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Większość z nas ma dzisiaj na co dzień do czynienia z długopisem. Służy nam do wypełniania i podpisywania dokumentów, rozwiązywania krzyżówek, czy notowania różnorodnych informacji. Dużą popularnością cieszą się długopisy ścieralne, których tusz w bardzo łatwy sposób można usunąć za pomocą specjalnej gumki zwieńczającej korpus długopisu. Na największą uwagę zasługują jednak sprawdzone marki, takie jak: długopis Parker oraz długopis Waterman. Parker to marka artykułów należąca do koncernu Sanford z USA. Powstała w 1888 roku dzięki Georgowi Staffordowi Parkerowi. Długopis Parker zaliczany jest do najbardziej prestiżowych w gałęzi produkcji artykułów piśmienniczych. Z kolei marka Waterman została założona w 1883 roku przez Lewisa Edsona Watermana. Był on doradcą ubezpieczeniowym z Nowego Jorku. Współcześnie marka Waterman, w tym długopis Waterman należy do amerykańskiego koncernu Sanford, czyli do właściciela Parkera.

Krok czwarty: długopis czerwony

Czasami podczas wykonywania obowiązków istotne jest podkreślenie ważności danej frazy w dokumentacji. Oprócz posiadania dobrego długopisu do pisania warto zaopatrzyć się także np. w długopis żelowy czerwony. To właśnie jego najczęściej używają nauczyciele w szkołach. Wśród jakościowych długopisów warto zwrócić szczególną uwagę na długopis Parker z czerwonym wkładem. Do codziennego wyposażenia można wrzucić sprawdzony długopis BIC czerwony – atrakcyjny cenowo i stosunkowo popularny.

Krok piąty: zakreślacze do notatek

Dobrze wykonane notatki to kluczowy element zarówno efektywnej nauki np. podczas studiów, jak i podczas codziennej pracy wykonywanej na etacie. Odpowiednio napisane i skonstruowane notatki bardzo ułatwiają funkcjonowanie. Podkreślanie i zaznaczanie najważniejszych pojęć pomaga odnaleźć się w dokumentacji w bardzo krótkim czasie. Najlepszymi do zaznaczania ważnych informacji w tekście są właśnie zakreślacze do notatek. Dzięki różnorodności kolorystycznej dostępnych zakreślaczy, zaznaczanie oraz właściwe grupowanie istotnych tematów staje się banalnie proste. Sprawdzone na polskim rynku są zakreślacze Stabilo, wśród których znajdziemy m.in. zakreślacze pastelowe.

Krok szósty: organizer na biurko


Przybornik na biurko to bardzo prosty element, dzięki któremu z łatwością zapanujemy nad chaosem w miejscu pracy. Najczęściej wyposażony w różne przegródki przeznaczone na popularne artykuły biurowe. Przybornik stanowi nie tylko atrakcyjny ale i niezwykle praktyczny gadżet, który pomoże nam zachować ład i porządek. Jednym z najważniejszych będzie przybornik na długopisy. Sprawdzi się wszędzie, nawet w domu.

Krok siódmy: zszywacz biurowy

W dzisiejszym świecie nie możemy sobie wyobrazić biura pozbawionego zszywacza biurowego. To praktyczne narzędzie pomaga w sortowaniu i segregowaniu dokumentów. Istnieje wiele rodzajów zszywaczy biurowych. Różnią się one przede wszystkim rozmiarami, kolorami i materiałami, z których zostały wyprodukowane. Ich cena jest uzależniona w dużej mierze od solidności wykonania oraz funkcjonalności, jaka im towarzyszy. Zszywacze biurowe spełniające podstawowe wymagania przeciętnego biura występują w dwóch postaciach:

- jako zszywacze biurowe duże,

- jako zszywacze biurowe małe.

Wyposażając nasze biuro warto zaopatrzyć się właśnie w dwa wymienione wyżej rodzaje.

Krok ósmy: marker permanentny

Czarny marker to kolejne pomocne narzędzie biurowe przeznaczone do pisania po niemal każdej powierzchni. Pisaki permanentne dostępne są w wielu różnych kolorach oraz grubościach końcówek. Markery permanentne różnią się pod względem grubości, co pozwala dostosować je do zadania, do jakiego mają zostać przeznaczone. Markery permanentne różnią się od pozostałych przede wszystkim tym, że są niezmywalne i wodoodporne. Powinny znaleźć się w organizerze każdego szanującego się biura czy magazynu.

Krok dziewiąty: ryza papieru ksero

Papier A4 do drukarki stanowi kolejny istotny element bez którego funkcjonowanie jakiegokolwiek biura nie miałoby sensu. Papier do ksero to podstawa do drukowania oraz kserowania dokumentacji. Jaki papier A4 do drukarki będzie najlepszy? Przede wszystkim należy dostosować papier ksero do dwóch priorytetowych kryteriów, którymi są: rodzaj urządzenia drukującego oraz rodzaj przeznaczenia drukowanych materiałów. Gramatura jest dostosowywana w głównej mierze do danego typu drukarki, z kolei gładkość papieru to aspekty, które bezpośrednio są związane z charakterem wydruków (oficjalny vs roboczy). Wszystkie wymienione elementy należy wziąć pod uwagę, określając, co i w jakich ilościach będzie drukowane i na jakim urządzeniu. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów należy wybrać odpowiedni papier do drukarki. Ostatnio popularność zyskał papier POL SPEED – atrakcyjny zarówno cenowo, jak i jakościowo. Polecany przez wiele firm w Polsce.

Krok dziesiąty: taśma klejąca z podajnikiem

Jednym z najbardziej poręcznych i przydatnych pomocnych przyborów biurowych jest taśma klejąca z podajnikiem. Ten rodzaj taśmy samoprzylepnej jest niezbędny w wielu różnych sytuacjach, a w szczególności, kiedy musimy zadziałać szybko i sprawnie coś połączyć. Uniwersalność oraz praktyczność taśmy z podajnikiem jest nie do podważenia. Sprawdza się ona zarówno podczas pakowania prezentów, jak i przesyłek, czy chociażby w codziennych sytuacjach - np. podczas sklejania kartki papieru. Większość dostępnych na rynku podajników do taśm klejących została wyprodukowana z bardzo trwałego tworzywa sztucznego, co zapewnia niezbędną wytrzymałość oraz lekkość.

Krok jedenasty: teczka na dokumenty

Teczki na dokumenty pomogą nam nie tylko uporządkować wszystkie ważne umowy, faktury czy rachunki, ale i posegregować dokumentację tematycznie, zgodnie z założonym wcześniej schematem. Wśród wielu rodzajów teczek, można wymienić:

teczki na dokumenty z przegródkami,

teczki na dokumenty plastikowe,

teczki na dokumenty z klipsem.

Dzięki tym pomocnym przyborom biurowym będziemy w stanie opanować zbędny chaos i zaprowadzić wzorowy porządek w swoim miejscu pracy. Najbardziej popularne i uniwersalne są teczki na dokumenty A4. Z kolei bardzo przydatne w każdym biurze będą teczki z rączką, które znacznie ułatwią przenoszenie dokumentów.

Krok dwunasty: nożyczki biurowe


Ostatnim niezbędnym elementem każdego wyposażenia biura są nożyczki biurowe. Ich podstawową funkcją jest cięcie papieru. Wybierając nożyczki biurowe, warto zastanowić się, czy specyfika naszej firmy nie wymusza cięcia także innych materiałów. W biurach najczęściej są to kartony. Nożyczki zwykle wykorzystywane są do przecinania warstw kartonów, np. podczas otwierania różnego rodzaju przesyłek. W takim wypadku korzystniej jest wybrać nożyczki biurowe duże, które znacznie ułatwiają pracę i umożliwiają sprawne przecinanie kosztem niewielkiego wysiłku. Najkorzystniej jest wyposażyć się w kilka par nożyczek. Polecane i sprawdzone są nożyczki Tetis - wykonane ze stali nierdzewnej. Posiadają wygodny i uniwersalny uchwyt, który idealnie dopasowuje się do kształtu każdej dłoni.

Szczegółowe omówienie każdego niezbędnego przyboru biurowego opisaliśmy na naszym blogu z artykułami szkolnymi i biurowymi https://magiczny-mazak.pl/

Data publikacji: 28-11-2022