Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)

Adres: ul. Raciborska 37

40-069 Katowice

Tel.: 32 758 77 02

  • http://asp.katowice.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Grafika Malarstwo Projektowanie graficzne
Wzornictwo

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Grafika Malarstwo Projektowanie graficzne
Wzornictwo

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Grafika Malarstwo

Opis Uczelni - ASP w Katowicach - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach

Uczelnia Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Korzenie katowickiej szkoły wyższej o kierunkach artystycznych sięgają wczesnych lat powojennych, kiedy w 1947 r. otworzono na Górnym Śląsku zamiejscowy oddział krakowskiej akademii. Przez lata okres działalności katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie, nazywany był popularnie „okresem krakowskim”.

Po ponad 50-letniej działalności, 01-IX-2001 r., nastąpiło otwarcie niezależnej, odrębnej jednostki, przekształcając dotychczasową uczelnię w Akademię Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie. Uczelnia artystyczna oprócz tradycyjnych kierunków artystycznych oferuje również kierunki związane z projektowaniem i wzornictwem. Oferta uczelni zawiera studia stacjonarne, niestacjonarne, dzienne, zaoczne i wieczorowe, prowadzi również działalność jako Akademia Weekendowa i organizuje liczne szkolenia i warsztaty.

Mury uczelni opuszczają profesjonalni artyści, wizjonerzy nowoczesnych technik graficznych i wzorniczych, projektanci oraz pasjonaci i znawcy sztuki. Studenci mają do wyboru wiele interesujących kierunków, a swoje pasje mogą rozwijać w kilkudziesięciu doskonale przygotowanych i wyposażonych pracowniach. Przy uczelni działa również Studium Języków Obcych i Wychowania Fizycznego.


Oferta edukacyjna - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach jest renomowaną instytucją o ugruntowanej reputacji na polskim i międzynarodowym rynku sztuki. Zlokalizowana w sercu przemysłowego miasta - Katowice, tętni kreatywnością, inspirując swoją niepowtarzalną atmosferą.

ASP w Katowicach oferuje szeroki wachlarz programów studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktorskim. Dotyczą one różnych dziedzin sztuki - od grafiki, przez projektowanie, po malowanie i rzeźbę. Niezależnie od wybranej specjalizacji, oferta edukacyjna uczy zarówno praktycznych umiejętności artystycznych, jak i teoretycznego wglądu w historię sztuki.

Studenci ASP mogą również skorzystać z szerokiej gamy warsztatów, seminariów i wykładów prowadzonych przez doświadczonych profesorów, a także gości – wybitnych artystów z całego świata. To daje unikalną perspektywę, którą studenci ASP mogą wykorzystać do rozwijania swojego stylu i umiejętności.

Innowacyjność, indywidualizm i specjalizacja to elementy, które definiują edukację w ASP w Katowicach. Ta uczelnia to doskonałe miejsce do rozwijania talentów artystycznych i kształtowania swojej przyszłości w świecie sztuki.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach to uznanie na arenie międzynarodowej, a zarazem dostęp do wielkiej wiedzy z zakresu sztuki. Znajduje się tu bogata oferta programów studiów i kursów wpisujących się w najwyższe standardy nauczania.

Jako jedno z najlepszych miejsc do nauki sztuk wizualnych w Polsce, ASP w Katowicach kształtuje studentów, którzy po swojej edukacji, stają się uznawanymi artystami. Szkoła jest domem dla licznych wykładowców o globalnym prestiżu.

Lokalna konkurencja dla ASP w Katowicach to Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Uniwersytet Śląski w swojej ofercie edukacyjnej posiadają Kierunek Artystyczny, kształcąc na nim w zakresie malarstwa, rzeźby, a nawet grafiki. Z kolei na Uniwersytecie Ekonomicznym można studiować projektowanie wizualne, łączące umiejętności artystyczne i projektowe w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na takie kompetencje na rynkach globalnych.