Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

GWSH wysoko w rankingu studiów na kierunkach turystycznych

GWSH wysoko w rankingu studiów na kierunkach turystycznych

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach uplasowała się na pierwszym miejscu w województwie śląskim w Rankingu Szkół Wyższych 2017, przygotowanym przez magazyn „Wiadomości Turystyczne”. Jednocześnie uczelnia znalazła się na piątej pozycji wśród wszystkich polskich uczelni akademickich, które posiadają w ofercie kierunki turystyczne.

Ranking Szkół Wyższych 2017 to kolejna odsłona zestawienia opracowanego przez redakcję „Wiadomości Turystyczne”. W publikacji uwzględniane są najlepsze szkoły wyższe, które prowadzą kształcenie na studiach turystycznych. Uczelnie kwalifikowane są pod względem potencjału naukowego, praktycznego przygotowania do zawodu oraz warunków studiowania. GWSH ponownie została wybrana najlepszą placówką akademicką województwa śląskiego.

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa kształci na kierunku Turystyka i Rekreacja. Są to studia I stopnia licencjackie, prowadzone w trybach stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Nauka trwa sześć semestrów (3 lata), a studenci mają do wyboru trzy specjalności: turystykę międzynarodową, hotelarstwo oraz bezpieczeństwo w centrach i portach lotniczych.

Turystyka i Rekreacja w GWSH pozwala uzyskać dodatkowe uprawnienia oraz certyfikaty, które doceniane są na rynku pracy. Interdyscyplinarne studia łączą wiedzę ekonomiczną, społeczną, przyrodniczą i nauk o zdrowiu. Po uzyskaniu dyplomu licencjata uczelnia proponuje kontynuację kształcenia na studiach II stopnia na kierunku „Turystyka i Rekreacja” bądź skorzystanie z szerokiej oferty studiów podyplomowych.

Data publikacji: 01-06-2017

Aktualności z Katowic