Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

3 uczelnie w Katowicach - kierunek Ekonomia

Adres: ul. Krasińskiego 2

40-952 Katowice

Tel.: (32) 255 34 17, (32) 255 34 17 wew. 212

FAX.: (32) 255 34 17

www.swsz.pl www.swszkatowice.eu

Adres: ul. Bankowa 12

40-007 Katowice

Tel.: 32 359 24 00, Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

FAX.:

www.us.edu.pl

Adres: ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel.: 32 257-70-00

FAX.: 32 257-71-89

www.ae.katowice.pl

Uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Katowicach

Opis kierunku
Ekonomia to interdyscyplinarna nauka łącząca w sobie rozległą wiedzę na temat szeroko pojętych procesów napędzających gospodarkę. To połączenie przedmiotów analitycznych, matematyki, zarządzania czy polityki i prawa. Z wybory tego kierunku będą zadowoleni zarówno humaniści jaki i osoby preferujące kierunki ścisłe. Studia przygotowują specjalistów dla których przygotowywanie diagnozy rynku czy kapitału zakładowego to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Sprawdź wszystkie uczelnie z regionu: Uczelnie Katowice

Liczba uczelni

Kierunek ekonomia, prowadzony jest przez najstarszą ekonomiczną uczelnię w regionie Górnego Śląska, czyli Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Tryby Studiowania

Uniwersytet ekonomiczny w Katowicach oferuje możliwość studiowania w trybie dziennym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku oraz niestacjonarnym - weekendowym tzw. zaocznym.

Ceny

W Katowicach na UE studia niestacjonarne są płatne. Koszt semestru studiów na kierunku ekonomia to 2 300 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek ekonomia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia UE Katowice


Perspektywy pracy

Osoba, która ukończyła ekonomię, posiada ogromna wiedzę na temat zjawisk zachodzących w gospodarce. Opanowałam mikroekonomię, makroekonomię oraz rozumie na jakie zagrożenia narażona jest firma działająca na wolnych rynkach. Najwięcej miejsc pracy czeka na absolwentów w bankach, i innych instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach prywatnych oraz międzynarodowych koncernach. Duży popyt na pracowników zauważalny jest również w sektorze administracji państwowej. Można także zajmować się planowaniem strategii w działach stricte nie związanych przedsiębiorczością np.: w social- mediach, prasie i tv.

Interesujesz się innymi kierunkami? Zajrzyj na Finanse Katowice

Studia ekonomiczne w Katowicach, specjalizacje:

Handel zagraniczny

Studenci, którzy wybiorą dla siebie ten kierunek, liczyć mogą na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie prowadzenia transakcji na zagranicznych rynkach oraz tego, jak w oczach inwestorów spoza kraju być jak najlepiej widocznym. Absolwenci bez trudu zaleźć mogą pracę w tych przedsiębiorstwach, które robią karierę na arenie międzynarodowej. Połączenie ekonomii, prawa i aspektów kulturowych współpracy handlowej tworzy niezmiernie inspirującą specjalizację.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Transport i logistyka:

Dzięki tym studiom można posiąść szeroką wiedzę na temat zasad funkcjonowania rynków logistycznych oraz rozwiązywania wszelkich problemów, które mają związek z transportem. Mocną stroną tej specjalizacji jest jej duży związek z ekonomią oraz to, że studenci mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze TSL, w którym pracuje dziś co dziesiąta osoba z terenu Unii Europejskiej. Zajęcie spedytora, logistyka, menadżera transportu czy też pracownika administracji publicznej mającego ścisły związek z tematyką transportową – takie perspektywy pracy przyciągają do specjalizacji.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Ekonomia menadżerska:

Ta nowoczesna i prężnie rozwijająca się specjalizacja oferuje swoim studentom możliwość tego, by posiedli szeroką wiedzę na temat podejmowania typowo menadżerskich decyzji w miejscu pracy. Zdobywają oni umiejętności dotyczące pracy zespołowej, udanego wdrażania strategii przedsiębiorstwa oraz kreowania innowacyjnych rozwiązań. Realizuje się przedmioty, które w dużym stopniu przyczyniają się do późniejszego zdobycia interesującej i dobrze płatnej posady w międzynarodowych korporacjach. Mowa między innymi o Otoczeniu biznesu czy Kompetencjach menadżera i podejmowania decyzji.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Data publikacji: 05-07-2019