Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

3 uczelnie w Katowicach - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

40-085 Katowice

Tel.: 32 207-27-10

FAX.: 32 207-27-05

Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Poniatowskiego 15

40-055 Katowice

Tel.: 32 208 36 00

FAX.:

www.sum.edu.pl

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

www.gwsh.pl

Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Katowicach

Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie studiów na kierunku kosmetologia zobacz kilka filmów i sprawdź czy to wybór odpowiedni dla Ciebie.

1. Czy warto studiować kosmetologię. Jak przebiegają studia? Jakich przedmiotów się możesz spodziewać na kosmetologii ? Jakie są perspektywy pracy po studia na kierunku kosmetologia.2. Studentka studiująca kosmetologię w Katowicach dzieli się wrzażeniami dotyczącymi studiów na tym kierunku. W filmie porusza również temat kosmetologii pielęgnacyjnej.Opis kierunku

Kosmetologia to nauka o skórze, jej budowie i funkcjonowaniu, która czerpie wiele z medycyny głównie dermatologii. Celem kosmetologii jest nie tylko poprawa kondycji skóry, włosów czy paznokci, ale także ich wyglądu.

Liczba uczelni

Jeśli ktoś zamierza podjąć studia na kierunku kosmetologia, na uczelni publicznej, powinien wybrać Śląski Uniwersytet Medyczny. Jako jedyna uczelnia państwowa prowadzi nabór na taki kierunek. Szeroką ofertę studiów kosmetologicznych mają uczelnie niepubliczne m.in. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz WSB.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w dwóch trybach: dziennym i zaocznym. Studia dzienne są bezpłatne i prowadzone są od poniedziałku do piątku.

Ceny

Studia niestacjonarne na ŚUM to koszt 4 720 za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Śląski Uniwersytet Medyczny

zasady rekrutacji SUMSP


Zobacz również : studia dietetyka Katowice, studia pielęgniarstwo Katowice, studia na kierunku lekarskim Katowice

Uczelnie niepubliczne, które oferują studia na kierunku kosmetologia w Katowicach

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach


Studia na kierunku kosmetologia realizowane są w systemie dwustopniowym – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie uzupełniające. Kierunek kosmetologia kształci na poziomie studiów wyższych wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny kosmetologii. Jest to odpowiedź uczelni na zapotrzebowanie rynku, które nieustannie rośnie. W programie kształcenia na studiach pierwszego stopnia znajdziemy takie dziedziny, jak biologia i genetyka, fizjoterapia i masaż, biofizyka, fizjologia i patofizjologia, kosmetologia upiększająca, dermatologia, kosmetologia pielęgnacyjna, alergologia, kosmetyki naturalne i ziołolecznictwo, farmakologia, biochemia, mikrobiologia. Na początku kształcenia są przedmioty ogólne, które w trakcie dalszej nauki są poszerzane o przedmioty kierunkowe oraz specjalizacyjne.

Studia na kierunku kosmetologia w przeważającej części mają charakter praktyczny. Studenci mają szereg zajęć i warsztatów, które odbywają się w specjalistycznych pracowniach kosmetologicznych. Nauka umożliwia również uczestniczenie w wielu kursach, szkoleniach, a także praktykach zawodowych w najlepszych firmach kosmetologicznych na rynku. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna należy do najlepiej wyposażonych szkół wyższych o tej specjalizacji w Polsce. Studenci mają możliwość kształcenia się na najnowocześniejszych i zaawansowanych technologicznie urządzeniach. Studia na kierunku kosmetologia są płatne, a ich koszt to 395 złotych za miesiąc nauki.

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Kierunek kosmetologia na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej realizowany jest dwustopniowo – najpierw są trzyletnie studia magisterskie, a następnie dwuletnie studia licencjackie. Studia prowadzone są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Koszt studiów to 510 zł za miesiąc. Kosmetologia umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy teoretycznej i praktycznej potrzebnej do wykonywania zabiegów kosmetologicznych, współpracę z lekarzami dermatologami oraz specjalistami medycyny estetycznej. W programie kształcenia znajdziemy takie zagadnienia, jak promocja zdrowia, fizjoterapia i masaż, estetyka, chemia kosmetyków, receptury kosmetyczne, organizacja gabinetu kosmetycznego, zarządzanie i marketing w kosmetologii, etyka zawodowa kosmetologa. W trakcie studiów pierwszego stopnia studenci maja możliwość wybrania jednego z trzech modułów specjalizacyjnych: makijaż artystyczny i telewizyjny, makijaż permanentny, kosmetologia antyaging.

Studenci kosmetologii mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń i sprzętu wykorzystywanego w profesjonalnej kosmetologii. Mają do dyspozycji świetnie wyposażone warsztaty, gabinety kosmetologiczne oraz laboratoria. Kształcenie opiera się w dużym stopniu na praktycznej nauce zawodu w trakcie szkoleń, kursów, warsztatów, a także praktyk zawodowych w dobrych gabinetach kosmetycznych czy salonach spa. Absolwenci studiów kosmetologicznych są profesjonalnie i wszechstronnie przygotowanymi specjalistami, którzy doskonale radzą sobie na wymagającym rynku pracy w tej branży.Specjalizacje na kierunku kosmetologia w Katowicach

Makijaż permanentny, Makijaż artystyczny i telewizyjny – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Studia kosmetologiczne cieszą się rosnącą popularnością ze względu na nieustanny rozwój branży beauty, która potrzebuje wykształconych i wykwalifikowanych kosmetologów. Na Górnośląskiej Wyższej Szkole handlowej w Katowicach znajdziemy dwie ciekawe specjalizacje realizowane w ramach trwających trzy lata studiów licencjackich pierwszego stopnia. Kształcenie odbywa się w formie stacjonarnej i niestacjonarnej do wyboru. Makijaż permanentny oraz makijaż artystyczny i telewizyjny to specjalizacje, których ukończenie daje wiele możliwości zawodowych. Na obu specjalizacjach program studiów obejmuje wiele przedmiotów wspólnych, ogólnych, ale również wiele jest dodatkowych zajęć, kształcących w konkretnej dziedzinie. Na specjalizacji makijaż permanentny znajdziemy zajęcia z podstaw pigmentacji, kolorymetrii, a także pigmentacji upiększającej. Specjalizacja makijaż artystyczny i telewizyjny obejmuje natomiast takie przedmioty, jak nowoczesne techniki i efekty specjalne w makijażu, makijaż artystyczny. Obie specjalizacje są realizowane w taki sposób, by jak najlepiej przygotować studentów do przyszłego zawodu. Sporo jest zajęć praktycznych w dobrych, renomowanych gabinetach oraz ośrodkach.

Kosmetologia pielęgnacyjna – Akademia WSB

Na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej również można znaleźć ciekawą ofertę studiów kosmetologicznych. Kosmetologia pielęgnacyjna to studia w ramach pierwszego stopnia, trwające trzy lata i kończące się tytułem licencjata. Studia można realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Bogaty program kształcenia, świetna kadra dydaktyczna oraz nowoczesna baza lokalowa gwarantują, że studia będą prowadzony na wysokim poziomie. Kształcenie odbywa się z dużym naciskiem na naukę umiejętności praktycznych, dzięki czemu absolwenci od razu po ukończeniu studiów są specjalistami z doświadczeniem i sporymi kwalifikacjami, które mogą wykorzystać w pracy zawodowej.

Perspektywy pracy pod studiach na kierunku kosmetologiaAbsolwenci studiów kosmetologicznych mają wiele możliwości zatrudnienia w swojej branży oraz w branżach pokrewnych. Specjaliści od makijażu permanentnego oraz artystycznego z pewnością świetnie poradzą sobie w branży filmowej, teatralnej i w pracy w mediach. Osoby, które ukończyły kosmetologię pielęgnacyjną znajdą zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, salonach kosmetycznych, ośrodkach spa.

Po zdobyciu doświadczenia oraz nabyciu dodatkowych umiejętności można również założyć własny salon i pracować na swój rachunek. Osoby po kosmetologii powinny jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybrały bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedzinę. A to oznacza, że trzeba nieustannie się dokształcać, podnosić kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności. Z tym nie powinno być problemu, na rynku edukacyjnym i szkoleniowym można bowiem znaleźć wiele specjalistycznych szkoleń i kursów kosmetologicznych, a także studiów podyplomowych, dzięki którym w krótkim czasie można uzupełnić wykształcenie.

Studia kosmetologia Katowice – jakich przedmiotów możesz się spodziewać na kosmetologii?

Kosmetologia pielęgnacyjna

masaż


To jeden z podstawowych przedmiotów na kosmetologii. W trakcie kształcenia studenci uczą się rozpoznawania rodzajów skóry, masażu klasycznego twarzy, szyi i dekoltu, stosowania masek kosmetycznych, uczą się zabiegów nawilżających dla różnych rodzajów skóry. Uczą się również wykonywania podstawowych rodzajów manicure i pedicure, a także różnych form usuwania owłosienia. Poszczególne dziedziny są później pogłębiane podczas bardziej specjalistycznych przedmiotów.

Chemia kosmetyczna

W trakcie realizacji przedmiotu chemia kosmetyczna studenci poznają wiedzę z zakresu składu, zastosowania, produkcji oraz oceny jakości produktów kosmetycznych. Poznają technologie produkcji kosmetyków, a także uczą się przygotowywać różnego rodzaju kosmetyki, które będą posiadały odpowiednie parametry i właściwości. Znajomość chemii kosmetycznej jest jedną z ważniejszych podstaw kosmetologii.

Dermatologia

Zajęcia z dermatologii pozwalają zdobyć wiedzę na temat różnych problemów skórnych, chorób dermatologicznych, a także ich niespecyficznych objawów. Studenci uczą się diagnozowania i rozróżniania poszczególnych schorzeń skóry, a także ich niwelowania oraz łagodzenia objawów.

Wizaż i estetyka

wizaż


Zajęcia przygotowują do pracy profesjonalnego wizażysty. Uczą dopasowywania makijażu do typu cery, rodzaju urody, a także do konkretnej okazji. Studenci uczą się przede wszystkim umiejętności praktycznych, a zajęcia odbywają się zwykle w nowoczesnych pracowniach pod okiem doświadczonych wizażystów – praktyków.

Podstawy receptury kosmetycznej i ziołolecznictwo

naturalne kosmetyki


Na zajęciach studenci uczą się wytwarzania naturalnych kosmetyków, zdobywają wiedzę z zakresu medycyny naturalnej i ziołolecznictwa, a także uczą się wykorzystywania tej wiedzy w praktyce – do pielęgnacji skóry, niwelowania jej niedoskonałości, wykorzystania naturalnych kosmetyków w połączeniu z nowoczesnymi technologiami. Podobnie jak wiele innych przedmiotów, także ta dziedzina poznawana jest przede wszystkim w praktyce w pracowniach i laboratoriach.

Data publikacji: 13-02-2020