Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

3 uczelnie w Katowicach - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

40-085 Katowice

Tel.: 32 207-27-10

FAX.: 32 207-27-05

Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach
Galeria Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice

Tel.: 32 35 70 532, 32 35 70 533

FAX.:

Galeria Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego
Galeria Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Poniatowskiego 15

40-055 Katowice

Tel.: 32 208 36 00

FAX.:

www.sum.edu.pl

Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Katowicach

Opis kierunku

Kosmetologia to nauka o skórze, jej budowie i funkcjonowaniu, która czerpie wiele z medycyny głównie dermatologii. Celem kosmetologii jest nie tylko poprawa kondycji skóry, włosów czy paznokci, ale także ich wyglądu.

Liczba uczelni

Jeśli ktoś zamierza podjąć studia na kierunku kosmetologia, na uczelni publicznej, powinien wybrać Śląski Uniwersytet Medyczny. Jako jedyna uczelnia państwowa prowadzi nabór na taki kierunek. Szeroką ofertę studiów kosmetologicznych mają uczelnie niepubliczne m.in. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz WSB.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w dwóch trybach: dziennym i zaocznym. Studia dzienne są bezpłatne i prowadzone są od poniedziałku do piątku.

Ceny

Studia niestacjonarne na ŚUM to koszt 4 720 za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Śląski Uniwersytet Medyczny


zasady rekrutacji SUMSP


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w KatowicachMakijaż permanentny, Makijaż artystyczny i telewizyjny – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Studia kosmetologiczne cieszą się rosnącą popularnością ze względu na nieustanny rozwój branży beauty, która potrzebuje wykształconych i wykwalifikowanych kosmetologów. Na Górnośląskiej Wyższej Szkole handlowej w Katowicach znajdziemy dwie ciekawe specjalizacje realizowane w ramach trwających trzy lata studiów licencjackich pierwszego stopnia. Kształcenie odbywa się w formie stacjonarnej i niestacjonarnej do wyboru. Makijaż permanentny oraz makijaż artystyczny i telewizyjny to specjalizacje, których ukończenie daje wiele możliwości zawodowych. Na obu specjalizacjach program studiów obejmuje wiele przedmiotów wspólnych, ogólnych, ale również wiele jest dodatkowych zajęć, kształcących w konkretnej dziedzinie. Na specjalizacji makijaż permanentny znajdziemy zajęcia z podstaw pigmentacji, kolorymetrii, a także pigmentacji upiększającej. Specjalizacja makijaż artystyczny i telewizyjny obejmuje natomiast takie przedmioty, jak nowoczesne techniki i efekty specjalne w makijażu, makijaż artystyczny. Obie specjalizacje są realizowane w taki sposób, by jak najlepiej przygotować studentów do przyszłego zawodu. Sporo jest zajęć praktycznych w dobrych, renomowanych gabinetach oraz ośrodkach.

Kosmetologia pielęgnacyjna – Akademia WSB

Na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej również można znaleźć ciekawą ofertę studiów kosmetologicznych. Kosmetologia pielęgnacyjna to studia w ramach pierwszego stopnia, trwające trzy lata i kończące się tytułem licencjata. Studia można realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Bogaty program kształcenia, świetna kadra dydaktyczna oraz nowoczesna baza lokalowa gwarantują, że studia będą prowadzony na wysokim poziomie. Kształcenie odbywa się z dużym naciskiem na naukę umiejętności praktycznych, dzięki czemu absolwenci od razu po ukończeniu studiów są specjalistami z doświadczeniem i sporymi kwalifikacjami, które mogą wykorzystać w pracy zawodowej.

Perspektywy pracy pod studiach na kierunku kosmetologiaAbsolwenci studiów kosmetologicznych mają wiele możliwości zatrudnienia w swojej branży oraz w branżach pokrewnych. Specjaliści od makijażu permanentnego oraz artystycznego z pewnością świetnie poradzą sobie w branży filmowej, teatralnej i w pracy w mediach. Osoby, które ukończyły kosmetologię pielęgnacyjną znajdą zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, salonach kosmetycznych, ośrodkach spa.

Po zdobyciu doświadczenia oraz nabyciu dodatkowych umiejętności można również założyć własny salon i pracować na swój rachunek. Osoby po kosmetologii powinny jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybrały bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedzinę. A to oznacza, że trzeba nieustannie się dokształcać, podnosić kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności. Z tym nie powinno być problemu, na rynku edukacyjnym i szkoleniowym można bowiem znaleźć wiele specjalistycznych szkoleń i kursów kosmetologicznych, a także studiów podyplomowych, dzięki którym w krótkim czasie można uzupełnić wykształcenie.

Data publikacji: 16-08-2019