Studia Katowice - 31 uczelni w Katowicach

top

Strona główna

Studia Katowice

zobacz na mapie>>

, woj.

Zobacz inne kierunki

Brak kierunków w ofercie
W kilku słowach o wydziale...

Cel studiów - Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia - studia jednolite magisterskie

Studia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia trwają 5 lat (10 semestrów) i umożliwiają poznanie całego procesu twórczego dzieła filmowego i telewizyjnego.
Student zdobędzie wiedzę i doświadczenie z zakresu posługiwania się kamerą, aparatem cyfrowym, właściwego operowanie światłem, barwą oraz wykorzystania dźwięku i oprawy muzycznej. W trakcie zajęć student wykształci także umiejętność sprawnego posługiwania się językiem filmowym, wykorzystania różnych elementów literatury w realizacji dzieła filmowego oraz tworzenia i wykorzystania efektów specjalnych.
Program studiów umożliwi poznanie technik sztuki operatorskiej, technik montażu, przygotowania scenopisu, podstaw reżyserii filmowej, scenografii oraz organizacji produkcji filmowej.
Biorąc udział w różnych projektach realizowanych podczas zajęć oraz w trakcie odbywanych praktyk student zdobędzie cenną umiejętność współpracy ze scenarzystą, reżyserem oraz innymi członkami zespołu tworzącego wspólne dzieło artystyczne.
Po zakończeniu studiów absolwent będzie posiadał umiejętność świadomego kształtowania obrazu w dziełach filmu dokumentalnego, fabularnego i animowanego. Absolwent poprzez swoją twórczość będzie świadomie komunikować się z widzem oraz wywierać emocjonalny wpływ na odbiór swojego obrazu przez uwzględnienie wszelkich aspektów psychospołecznych potencjalnego odbiorcy.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2014 2013 2012 2011 2010 2009

48.4kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

41studia wojskowe: logistyka - WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

35.2studia wojskowe: chemia - WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

31.08Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

28.6Lekarski - Collegium Medicum Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

więcej

Aktualności
Stres w pracy – znajdziemy rozwiązanie – spotkanie przy UŚ w Katowicach

Stres w pracy – znajdziemy rozwiązanie – spotkanie przy UŚ w Katowicach

W najbliższy czwartek odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie odnoszące się do problemów ludzi pracujących. Mowa będzie przede wszystkim o tym, jak radzić sobie ze stresem i nerwowymi sytuacjami, jakie mogą spotkać nas w pracy.

czytaj więcej >>

Mocne głosy na Politechnice Śląskiej

Mocne głosy na Politechnice Śląskiej

W pierwszej połowie miesiąca odbył się prestiżowy konkurs mający na celu wyłonienie najlepszych chórów i zespołów z całego świata. Jak sama nazwa „Cracovia Cantans” wskazuje, odbył się on w Krakowie. Niebywałym zaskoczeniem, a bardziej niespodzianką okazały się wysokie ...

czytaj więcej >>

Wyróżnienia dla Śląskich Asów na Uniwersytecie Śląskim

Wyróżnienia dla Śląskich Asów na Uniwersytecie Śląskim

W najbliższy czwartek na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się spotkanie mające na celu wyróżnienie ,,Śląskich Asów”. Chodzi tu o osoby z województwa śląskiego, które wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy na różnego typu konkursach. Podczas spotkania Rektor Uniwersytetu ...

czytaj więcej >>

Konferencja - Język a poznanie - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Konferencja - Język a poznanie - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Na początku drugiego tygodnia czerwca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Język a poznanie. Epistemologiczny kontekst problemu języka w dyskursie filozoficzno - kulturowym”. Spotkanie ma charakter zamknięty, a wstęp na nie ...

czytaj więcej >>

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2008 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 022 616-06-14, 022 616-06-15 fax: 022 616-07-17   formularz kontaktowy