Studia Katowice - 32 uczelnie w Katowicach

top

Strona główna

Studia Katowice
img_ucz
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
logo_ucz

ul. Rolna 43 zobacz na mapie>>

40-555 Zabrze, woj. śląskie

tel.: 32 202-50-34, fax.: 32 202-50-34

www: www.wst.com.pl, www.zabrze.wst.pl

e-mail: wst@wst.com.pl

Zobacz inne kierunki

Brak kierunków w ofercie
W kilku słowach o wydziale...

Cel studiów - Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia - studia jednolite magisterskie

Studia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia trwają 5 lat (10 semestrów) i umożliwiają poznanie całego procesu twórczego dzieła filmowego i telewizyjnego.
Student zdobędzie wiedzę i doświadczenie z zakresu posługiwania się kamerą, aparatem cyfrowym, właściwego operowanie światłem, barwą oraz wykorzystania dźwięku i oprawy muzycznej. W trakcie zajęć student wykształci także umiejętność sprawnego posługiwania się językiem filmowym, wykorzystania różnych elementów literatury w realizacji dzieła filmowego oraz tworzenia i wykorzystania efektów specjalnych.
Program studiów umożliwi poznanie technik sztuki operatorskiej, technik montażu, przygotowania scenopisu, podstaw reżyserii filmowej, scenografii oraz organizacji produkcji filmowej.
Biorąc udział w różnych projektach realizowanych podczas zajęć oraz w trakcie odbywanych praktyk student zdobędzie cenną umiejętność współpracy ze scenarzystą, reżyserem oraz innymi członkami zespołu tworzącego wspólne dzieło artystyczne.
Po zakończeniu studiów absolwent będzie posiadał umiejętność świadomego kształtowania obrazu w dziełach filmu dokumentalnego, fabularnego i animowanego. Absolwent poprzez swoją twórczość będzie świadomie komunikować się z widzem oraz wywierać emocjonalny wpływ na odbiór swojego obrazu przez uwzględnienie wszelkich aspektów psychospołecznych potencjalnego odbiorcy.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

Aktualności
Najlepszy nauczyciel akademicki

Najlepszy nauczyciel akademicki

Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach postanowił zorganizować konkurs na najlepszego nauczyciela akademickiego. Młodzi ludzie będą mogli wyróżnić prowadzących, którzy odbiegają od stereotypu wykładowcy akademickiego. Konkurs nosi nazwę: „Złote pióro”. ...

czytaj więcej >>

Spotkanie z Wojciechem Grzesiokiem

Spotkanie z Wojciechem Grzesiokiem

W czwartek 11 grudnia miało miejsce spotkanie ze znanym podróżnikiem Wojciechem Grzesiokiem. Opowiadał on o trudnej wyprawie na najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Trwało to ponad 5 tygodni. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. W Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej zgromadzili ...

czytaj więcej >>

Konferencja o nowych technologiach

Konferencja o nowych technologiach

W środę 10 listopada odbyła się konferencja zatytułowana: „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”. Podczas wydarzenia odbywały się również targi z dziedziny IT. Na każdą z tych imprez wstęp był darmowy. Miały one miejsce w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

czytaj więcej >>

Piąta edycja akcji - Kulawy Mikołaj

Piąta edycja akcji - Kulawy Mikołaj

Już w czwartek, 4 grudnia przed budynkiem na kampusie UŚ będzie miała miejsce szczególna akcja pt. „Kulawy Mikołaj”. To już piąte wydanie tej imprezy. Organizatorami są studenci Uniwersytetu Śląskiego. Akcja związana jest z dwoma świętami, które będą miały miejsce w tym ...

czytaj więcej >>

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2008 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 022 616-06-14, 022 616-06-15 fax: 022 616-07-17   formularz kontaktowy