Studia Katowice - 30 uczelni w Katowicach

top

Strona główna

Studia Katowice

zobacz na mapie>>

, woj.

Zobacz inne kierunki

Brak kierunków w ofercie
W kilku słowach o wydziale...

Cel studiów - Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia - studia jednolite magisterskie

Studia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia trwają 5 lat (10 semestrów) i umożliwiają poznanie całego procesu twórczego dzieła filmowego i telewizyjnego.
Student zdobędzie wiedzę i doświadczenie z zakresu posługiwania się kamerą, aparatem cyfrowym, właściwego operowanie światłem, barwą oraz wykorzystania dźwięku i oprawy muzycznej. W trakcie zajęć student wykształci także umiejętność sprawnego posługiwania się językiem filmowym, wykorzystania różnych elementów literatury w realizacji dzieła filmowego oraz tworzenia i wykorzystania efektów specjalnych.
Program studiów umożliwi poznanie technik sztuki operatorskiej, technik montażu, przygotowania scenopisu, podstaw reżyserii filmowej, scenografii oraz organizacji produkcji filmowej.
Biorąc udział w różnych projektach realizowanych podczas zajęć oraz w trakcie odbywanych praktyk student zdobędzie cenną umiejętność współpracy ze scenarzystą, reżyserem oraz innymi członkami zespołu tworzącego wspólne dzieło artystyczne.
Po zakończeniu studiów absolwent będzie posiadał umiejętność świadomego kształtowania obrazu w dziełach filmu dokumentalnego, fabularnego i animowanego. Absolwent poprzez swoją twórczość będzie świadomie komunikować się z widzem oraz wywierać emocjonalny wpływ na odbiór swojego obrazu przez uwzględnienie wszelkich aspektów psychospołecznych potencjalnego odbiorcy.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2014 2013 2012 2011 2010 2009

48.4kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

41studia wojskowe: logistyka - WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

35.2studia wojskowe: chemia - WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

31.08Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

28.6Lekarski - Collegium Medicum Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

więcej

Aktualności
Święto Politechniki Śląskiej

Święto Politechniki Śląskiej

W tym roku na Politechnika Śląska rozpoczęła siódmą dekadę istnienia. Z tej okazji odbyły się liczna spotkania naukowe, występy muzyczne czy inne atrakcyjne wydarzenia towarzyszące. Wszystkie imprezy skierowane były do środowiska akademickiego, ale również do przedstawicieli ...

czytaj więcej >>

Spotkanie Śląskiego Saloniku Kulturalnego

Spotkanie Śląskiego Saloniku Kulturalnego

19 maja we wtorek w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu Śląskiego Saloniku Kulturalnego. Majowe wydarzenie zatytułowane było „Skąd się wziął prysznic, czyli o śląskich naukowcach i ich odkryciach”. Nad prawidłowym przebiegiem ...

czytaj więcej >>

Most studentów Politechniki Śląskiej zwyciężył

Most studentów Politechniki Śląskiej zwyciężył

Niedawno Politechnika Wrocławska organizowała Studencki Konkurs Mostów Stalowych. To już czwarta edycja tego wydarzenia. W tym roku zwycięzcą zawodów było Koło Naukowe z Politechniki Śląskiej. To nie pierwszy taki sukces w tym cyklicznym konkursie.

czytaj więcej >>

Międzynarodowa konferencja o innowacjach i przedsiębiorczości

Międzynarodowa konferencja o innowacjach i przedsiębiorczości

Pod koniec przedostatniego tygodnia maja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się międzynarodowa naukowo konferencja „Innowacje i przedsiębiorczość w teorii i praktyce”. Organizatorem wydarzenia oprócz WSB jest także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. ...

czytaj więcej >>

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2008 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 022 616-06-14, 022 616-06-15 fax: 022 616-07-17   formularz kontaktowy