Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Informatyka - Uniwersytet Śląski - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok

Informatyka - Uniwersytet Śląski - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok
Informatyka - Uniwersytet Śląski - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok
Warunki rekrutacji na kierunek informatyka na Uniwersytecie Śląskim, można poznać się pod tym linkiem zasady rekrutacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zasady rekrutacji i jej terminy mogą się zmieniać. Warto śledzić stronę uczelni w razie ewentualnych zmian. O dostaniu się na studia decyduje wynik konkursu świadectw.
STUDIA I STOPNIA
Konkurs świadectw obejmuje przedmioty, wymienione poniżej: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Opinie o Uniwersytecie Śląskim
Aby zapoznać się opiniami czynnych studentów oraz absolwentów kierunku informatyka, wystarczy przejść do strony pod linkiem opinie o Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Śląskim
Studia informatyczne na Uniwersytecie Śląskim są realizowane w formie stacjonarnej (dzienne) oraz niestacjonarnej (zaoczne). Po zakończeniu edukacji podstawowego zestawu przedmiotów, studenci wybierają specjalność. Dalsze zajęcia są realizowane już pod kątem nabywania wiedzy w konkretnym zakresie tematycznym. Celem edukacji na kierunku informatyk jest nabycie umiejętności opracowywania nowych rozwiązań w szeroko rozumianej branży technologii informacyjnych. Studenci zgłębiają wiedzę zarówno matematyczną – która jest podstawą do zrozumienia złożoności procesów, zachodzących, np. w programach, jak i typowo kierunkową.
Program studiów
Program kierunku informatyka opiera się o przedmioty, które pozwolą jak zbudować jak najlepsze fundamenty dla dalszej samorealizacji w zawodzie, w którym nauka trwa całe życie – z uwagi na postęp technologii. Studenci rozwijają swoje umiejętności na takich przedmiotach, jak np.: analiza matematyczna z elementami algebry, języki programowania, programowanie w językach skryptowych, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna, algorytmy i struktury danych, tworzenie aplikacji internetowych.
Zobacz program studiów na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
Zobacz również 5 uczelni z kierunkiem Informatyka w Katowicach
 

Data publikacji: 17-03-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Informatyka w Katowicach - Zasady rekrutacji

Filmy - Informatyka

ILE NAPRAWDĘ ZARABIAJĄ PROGRAMIŚCI?

Czy informatyka jest kobietą?