Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Informatyka - Wyższa Szkoła Techniczna - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok

Informatyka - Wyższa Szkoła Techniczna  -  zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok
Informatyka - Wyższa Szkoła Techniczna - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok
Zasady, które obowiązują przy rekrutacji na kierunku informatyka, można znaleźć pod tym linkiem zasady rekrutacji na  Wyższej Szkole Technicznej . Zasady, jak również terminy rekrutacji mogą ulegać zmianom, dlatego warto śledzić informacje, pojawiające się na oficjalnej stronie uczelni. Zakwalifikowanie studenta na studia zależy od wyniku konkursu świadectw.
STUDIA I STOPNIA
W konkursie świadectw biorą udział przedmioty maturalne, wymienione poniżej: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Opinie o Wyższej Szkole Technicznej
Aby uzyskać więcej informacji o warunkach, jakie panują na uczelni, warto zapoznać się opiniami absolwentów oraz czynnych studentów. Opinie można znaleźć tutaj: Opinie o Wyższej Szkole Technicznej.
Opis studiów na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Technicznej
Studia na kierunku informatyka na WST można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia informatyczne na WST to idealny wybór dla osób, która interesują się technologiami informacyjnymi, w tym programowaniem, bazami danych, grafiką etc. Podczas zajęć studenci są zaznajamiani z naukami ścisłymi, architekturą programów komputerowych, tajnikami ich tworzenia oraz naukami matematycznymi, które są fundamentem informatyki. Absolwenci kierunku są znakomicie przygotowani do spełnienia obecnych jak i przyszłych oczekiwań pracodawców. Jako iż informatycy – a szczególnie programiści – stanowią deficyt na rynku pracy, wybór tego kierunku to z pewnością znakomita inwestycja na przyszłość.
Program studiów
Na etapie kształcenia ogólnego, studenci zapoznają się takimi przedmiotami, jak: konstruowanie algorytmicznych procedur rozwiązywania danego problemu, programowanie w nowoczesnych językach programowania, projektowanie i obsługa systemów baz danych, konfigurowania usług sieciowych i obsługi sieci komputerowych etc. Po zakończeniu nabywania wiedzy ogólnej, studenci wybierają sobie specjalność. Mogą wybierać spośród kilku opcji, jak np.: Zarządzanie projektami IT, Programowanie gier i multimedia, Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, Aplikacje mobilne, Cyberbezpieczeństwo i wiele, wiele innych.
Zobacz program studiów na kierunku Informatyka na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach
Zobacz również:
- 5 uczelni z kierunkiem informatyka w Katowicach
- 4 uczelnie z kierunkiem grafika w Katowicach
- pozostałe kierunki na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Data publikacji: 17-03-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Informatyka w Katowicach - Zasady rekrutacji

Filmy - Informatyka

ILE NAPRAWDĘ ZARABIAJĄ PROGRAMIŚCI?

Czy informatyka jest kobietą?