Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Bezpłatne studia na kierunku informatyka w Katowicach

Bezpłatne studia na kierunku informatyka w Katowicach

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą studiów na kierunku informatyka w Katowicach sprawdź tutaj.

Politechnika Śląska

zdjecie


Studia informatyczne na Politechnice Śląskiej to kształcenie pierwszego i drugiego stopnia, realizowane w różnych specjalnościach. Studenci studiów pierwszego stopnia mają do wyboru takie specjalności, jak bazy danych, sieci i systemy komputerowe, grafika komputerowa i oprogramowanie oraz przemysłowe systemy informatyczne. Na drugim stopniu można natomiast studiować specjalności: bazy danych i inżynieria systemów, inteligentne platformy autonomiczne, internet i technologie sieciowe, oprogramowanie systemowe, informatyczne systemy mobilne i przemysłowe. Kształcenie odbywa się z naciskiem zarówno na zdobywanie wiedzy teoretycznej, jak i na naukę praktycznych umiejętności. Program nauczania na wszystkich specjalnościach jest dopasowany do zmieniających się potrzeb rynku pracy, a także aktualny, jeśli chodzi o najnowsze technologie i systemy. Nauka odbywa się w dobrze wyposażonych pracowniach i laboratoriach komputerowych, a praktyki i staże zawodowe studenci realizują w renomowanych firmach z branży IT.

Zasady rekrutacji na kierunku informatyka na Politechnice Śląskiejzobacz więcej.

Uniwersytet Śląski

zdjecie


Informatyka na Uniwersytecie Śląskim realizowana jest w formie studiów pierwszego i drugiego stopnia, które dostępne są w różnych specjalnościach, zmieniających się wraz z zapotrzebowaniem na rynku pracy. Kształcenie zapewnia solidne przygotowanie informatyczne z podstawowych przedmiotów kierunkowych, między innymi działanie sieci i systemów komputerowych, matematyka, algorytmika, podstawy programowania, bazy danych, administrowanie sieciami komputerowymi. Kształcenie realizowane jest według nowoczesnych programów nauczania i z dużym naciskiem na naukę praktycznych umiejętności w laboratoriach, w trakcie warsztatów, kursów czy szkoleń. Studenci kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, a także specjalistów praktyków z rożnych obszarów IT. Dzięki temu, że już na studiach zdobywają wiele doświadczenia i praktycznych umiejętności, doskonale radzą sobie po ukończeniu kształcenia i nie mają problemów ze znalezieniem ciekawego i korzystnego zatrudnienia w branży It i w pokrewnych branżach.

Uniwersytet Ekonomiczny

zdjecie


Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje studia informatyczne w ramach kształcenia pierwszego i drugiego stopnia. Program nauczania stanowi unikalne połączenie wiedzy informatycznej z wiedzą biznesową i ekonomiczną, co jest obecnie wyjątkowo poszukiwane przez pracodawców. Studia realizowane są w różnych specjalnościach, które studenci mogą wybierać w zależności od indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych. Na pierwszym stopniu do wyboru jest: algorytmika i programowanie, bazy danych i inżynieria danych, programowanie gier i aplikacji mobilnych, zintegrowane systemy informatyczne zarządzania. Na drugim stopniu można wybrać analizę dużych zbiorów danych lub gdy i aplikacje mobilne. Kształcenie na studiach informatycznych polega przede wszystkim na nauce praktycznych umiejętności. Studenci kształcą się w rozbudowanych, świetnie wyposażonych pracowniach informatycznych i pod okiem doświadczonych wykładowców akademickich oraz specjalistów praktyków. Absolwenci studiów informatycznych nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swojej branży.

Data publikacji: 17-02-2021