Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Wielkie wydarzenie dla przyszłych studentów już się rozpoczęło! Na portalu Uczelnie.pl właśnie wystartował długo wyczekiwany Ranking popularności kierunków na rok 2023. To świetna okazja, by poznać najgorętsze trendy w edukacji i dowiedzieć się, które ścieżki studiów cieszą się największym zainteresowaniem. Bazując na danych zgłoszeniowych i preferencjach kandydatów, ranking ten oferuje wgląd w najbardziej atrakcyjne możliwości edukacyjne. Nie trać czasu - sprawdź teraz, który kierunek może być idealny dla Ciebie!

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Katowicach:

 

1. Psychologia - ponad 11 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Śląski

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Studia na kierunku zapewniają studentom zdobycie wiedzy ogólnej oraz szczegółowej z zakresu szeroko rozumianej psychologii. Uczą się interpretacji zachowań człowieka, poznają mechanizmy rządzące ludzką psychiką czy motywacje, jakimi kieruje się człowiek w różnych sytuacjach życiowych.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć się pracy samodzielnej, prowadząc własną praktykę psychologiczną lub zatrudnić się w publicznych bądź prywatnych zakładach opieki psychologicznej. 

Zobacz więcej: Psychologia na UŚ.

2. Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - ponad 10 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Śląski

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Cel, jaki przyświeca temu kierunkowi to przygotowanie studenta do pracy w takich zawodach, jak np. operator obrazu lub kamery, realizator obrazu telewizyjnego, fotosista, fotografik czy fotooperator. Program kształcenia pozwoli studentowi zdobyć wiedzę oraz kompetencje z zakresu wiedzy humanistycznej, m.in. propedeutyki kultury, filozofii, historii i teorii filmu, historii sztuki, literatury i dramatu.

Ponadto, realizowane są również przedmioty specjalistyczne przygotowujące studenta do realizacji filmów kinematograficznych, form telewizyjnych, fotografii analogowej, cyfrowej czy innych produkcji audiowizualnych.

Zobacz więcej: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia na UŚ.

3. Fizjoterapia - ponad 6 kandydatów na miejsce - Akademia Wychowania Fizycznego

 

Forma studiów: stacjonarne,
Poziom studiów: jednolite magisterskie
 

Studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach to profesjonalne przygotowanie do pracy z pacjentami. Program obejmuje wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, terapii manualnej i rehabilitacji.

Studenci zdobywają umiejętności diagnozowania i leczenia różnorodnych schorzeń oraz prowadzenia terapii fizycznej. To także praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami pod nadzorem doświadczonych specjalistów.

Zobacz więcej: Fizjoterapia na AWF.

4. Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji - ponad 6 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Śląski

 

Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia
 

Studia z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w organizacji to obszerny program kształcenia, skupiający się na efektywnym zarządzaniu pracownikami w firmach i instytucjach.

Uczą strategii rekrutacji, motywowania, szkolenia oraz utrzymania personelu. Kładą nacisk na rozwój umiejętności interpersonalnych, przywództwa oraz zrozumienie psychologii pracy.

Zobacz więcej: Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji na UŚ.

5. Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji - ponad 5 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Śląski

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, II stopnia
 

Studia z zakresu Międzynarodowych Studiów Nauk Politycznych i Dyplomacji to interdyscyplinarna dziedzina, która analizuje relacje międzynarodowe, procesy polityczne oraz dyplomację na arenie globalnej. Program skupia się na teorii polityki międzynarodowej, stosunkach międzynarodowych, negocjacjach dyplomatycznych oraz polityce zagranicznej.

Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat funkcjonowania organizacji międzynarodowych, konfliktów międzynarodowych oraz współpracy międzynarodowej.

Zobacz więcej: Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji na UŚ.

 

Dlaczego warto sprawdzić Ranking popularności kierunków?

 

Sprawdzenie rankingów popularności kierunków ma kluczowe znaczenie z kilku powodów. Po pierwsze, dostarcza to cennych informacji na temat trendów i preferencji wśród studentów, co może pomóc w podjęciu świadomej decyzji edukacyjnej. Popularność kierunku może wpływać na jego prestiż oraz szanse na rynku pracy po ukończeniu studiów. Znając najbardziej poszukiwane dziedziny, można lepiej dopasować swoje zainteresowania i umiejętności do wymagań rynku.

Ponadto, analiza rankingów pozwala zrozumieć, które kierunki są obecnie na fali wzrostu, co może sugerować potencjalne możliwości rozwoju zawodowego w przyszłości. Warto także zauważyć, że popularność kierunku może wpływać na dostępność miejsc na studiach oraz poziom konkurencji w procesie rekrutacyjnym. W rezultacie, korzystanie z rankingów popularności kierunków może być ważnym narzędziem w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących edukacji i kariery zawodowej.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów w Katowicach.

Data publikacji: 29-04-2024