Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Język angielski na wakacjach – przydatny czy nie?

Język angielski na wakacjach – przydatny czy nie?


Okres urlopowy przed nami – lato coraz bliżej. Wiele osób z pewnością wybierze się na zagraniczne wakacje. Komunikacja na takim wyjeździe jest ważna – trzeba przecież umieć zamówić drinka czy coś do jedzenia. Czy znajomość angielskiego może Ci w tym pomóc?

Jak się przygotować na wakacyjny wyjazd?

Nawet jeśli nie wybierasz się do kraju, w którym językiem urzędowym jest angielski, to znajomość tego języka obcego z pewnością ułatwi Ci komunikację – nie tylko z lokalną ludnością, ale też z gośćmi hotelowymi innych narodowości. Po angielsku można dogadać się praktycznie wszędzie i z każdym. Język angielski jest obecnie uznawany za język międzynarodowy i z pewnością jest on najpopularniejszy na świecie.

Przed wyjazdem na wakacje warto więc przypomnieć sobie podstawowe zwroty i słówka po angielsku. Przydatne mogą być również zasady gramatyczne, dzięki którym sformułujesz podstawowe wypowiedzi. Na pewno warto znać czas Present Simple z does – to właśnie z jego użyciem najczęściej konstruuje się zdania w czasie teraźniejszym. Z pewnością warto także przypomnieć sobie liczby, dzięki którym będziesz mógł na przykład zapytać o godzinę.

W drodze na wakacje – przydatne słownictwo w języku angielskim

Podczas wakacyjnego wyjazdu z pewnością szczególnie przyda się słownictwo z określonych kategorii. Warto wiedzieć, w jaki sposób opowiedzieć o swoich planach na nadchodzący urlop. Słówka takie jak holiday czy vacation to zdecydowanie podstawa. Co ciekawe, oba te słowa oznaczają to samo, czyli wakacje – pierwsze słówko jednak to wersja brytyjska, a drugie pochodzi z angielskiego amerykańskiego.

Z pewnością powinieneś też wiedzieć, dokąd się wybierasz. Warto znać po angielsku takie słówka jak sea – czyli morze, beach – plaża, lake – jezioro, czy też mountains – co oznacza góry. To zdecydowanie ułatwi kontakt z innymi osobami w sytuacji, w której będziesz chciał zapytać na przykład o środek transportu jadący w tym konkretnym kierunku. Jeżeli wybierasz się na wakacje samochodem i planujesz wyjechać za granicę, to możesz sobie też przypomnieć słowa związane właśnie z autem. Może to ułatwić rozmowę u mechanika czy też na stacji benzynowej.

Wakacyjne atrakcje po angielsku

Jeżeli udało się bez problemu dotrzeć na wymarzony urlop, to pozostało już tylko zameldowanie w hotelu i korzystanie z uroków okolicy. Przy zameldowaniu z pewnością przydadzą się takie słówka jak check-in, czyli właśnie meldunek w hotelu, a także możliwość zapytania o pokój dla konkretnej ilości osób oraz odpowiedni widok za oknem. Nie zapominaj więc o takich słowach jak room, czyli pokój oraz view, co oznacza widok.

Z pewnością warto też poznać nazwy lokalnych potraw i napojów w języku angielskim, aby wiedzieć, co zamówić w restauracji. Dzięki słownictwu z tej dziedziny unikniesz wpadek i z pewnością skosztujesz samych lokalnych pyszności. Aby dogadać się z kelnerem, na pewno przydadzą Ci się takie słowa jak price, czyli cena, receipt, czyli paragon, a także tip – co po angielsku oznacza napiwek.

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 20-03-2024