Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto wybrać studia podyplomowe?

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto wybrać studia podyplomowe?

 

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto wybrać studia podyplomowe?

W czasach, kiedy ilość obowiązków zawodowych jest wręcz przytłaczająca, mnóstwo osób traktuje domowe wnętrze jako oazę spokoju i strefę relaksu. Coraz częściej w toku tworzenia takiego wnętrza biorą udział projektanci. Ich wiedza poparta praktyką staje się ogromną wartością, a sam zawód postrzegany jest jako prestiżowy. Czy warto wybrać się na kierunkowe studia z zakresu projektowania wnętrz?

 

Z myślą o tworzeniu komfortowej przestrzeni

Aranżacja wnętrza, która sprzyja osobistym preferencjom, zapewnia komfortowy wypoczynek. Niełatwo jest stworzyć samodzielnie funkcjonalną, a jednocześnie piękną przestrzeń, stąd rosnąca popularność i zapotrzebowanie na specjalistów. Kierunek projektowanie wnętrz studia podyplomowe pozwala uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do stworzenia projektu, który będzie nie tylko zgodny z najnowszymi trendami, ale i trafi w gust odbiorcy.

Projektowanie wnętrz to innowacyjny kierunek znajdujący się w ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. To uczelnia z ponad 20-letnią tradycją, której absolwenci z sukcesem realizują się w wybranych dziedzinach.

 

Dlaczego warto wybrać projektowanie wnętrz na WSE?

Kierunkowe studia podyplomowe obejmują prawie 200 godzin praktycznej nauki. Doświadczona kadra profesorska wykłada zróżnicowany i jakże obfity w konkrety program, który gwarantuje wielowymiarowe przygotowanie do pracy w charakterze projektanta wnętrz. Wykładowcy to eksperci, którzy na co dzień praktykują swój zawód, świetnie znający wszelkie trendy, style, formy i kształty.

Studenci poznają nie tylko tajniki branży architektury wnętrz, ale i pochodnych dziedzin. Nie zabraknie wykładów oraz ćwiczeń obejmujących projektowanie zieleni, a także zgłębiania wiedzy dotyczącej inteligentnej technologii i najnowszych rozwiązań energooszczędnych.

Partnerem strategicznym kierunku jest ELLE DECORATION. Dla słuchaczy przewidziany jest udział w zajęciach z redaktor naczelną magazynu, a także ocenę pracy przez redakcję. Obrona pracy końcowej jest warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

tekst alternatywny

 

Projektowanie funkcjonalne i home staging, czyli plan studiów

Dwa semestry intensywnej nauki skutkują pozyskaniem wiedzy niezbędnej w codziennej pracy architekta. Słuchacze poznają zasady projektowania funkcjonalnego, a także trendy obowiązujące we współczesnym projektowaniu wnętrz. Nie zabraknie też elementów home staging’u i podstaw fotografii oraz edycji związanej z cyfrową prezentacją wnętrz. Ponadto słuchacze zgłębią zagadnienia związane z analizą rynku nieruchomości, marketingiem, prawem i psychologią w działalności biznesowej.

Dla kogo kierunek?

Bogaty bukiet zajęć z pewnością zaowocuje gruntownym przygotowaniem do zawodu projektanta. Kierunek dedykowany jest osobom, które chcą pogłębić swoje kompetencje, rozszerzyć umiejętności z zakresu funkcjonalnego projektowania wnętrz i rozpocząć samodzielną praktykę na zasadach komercyjnych. To także oferta dla osób związanych z dziedziną sprzedaży nieruchomości, oraz dla tych, którzy chcą samodzielnie gustownie urządzić własną przestrzeń.

Data publikacji: 29-02-2024