Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Jak wybrać dostawcę Internetu w Katowicach? Oto pięć najważniejszych kryteriów

Jak wybrać dostawcę Internetu w Katowicach? Oto pięć najważniejszych kryteriów

 

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad zmianą dostawcy Internetu? Tym razem nie popełnij błędu, a już na pewno wystrzegaj się tego w sytuacji, gdy planujesz zawrzeć długą umowę. Wybór dostawcy Internetu w Katowicach czy w dowolnym innym mieście nie musi być obarczony ryzkiem, o ile wiesz, na których elementach oferty warto się skupić. Pięć najważniejszych omawiamy w naszym poradniku.

Kiedy warto zmienić dostawcę Internetu w Katowicach?

Na zmianę dostawcy Internetu najczęściej decydują się osoby, które z jakiegoś powodu są niezadowolone z obecnie świadczonej usługi. Standardowe zarzuty pod adresem dostawców to:

  • Bardzo wolne działanie Internetu;
  • Częste, niezapowiedziane przerwy w dostępie do sieci;
  • Powtarzające się awarie;
  • Wysokie i wciąż rosnące koszty;
  • Brak rozwoju usługi, podczas gdy konkurencja oferuje więcej za mniej;
  • Słabe wsparcie techniczne;

Często o zmianie dostawcy Internetu myślimy też w sytuacji, gdy pod naszym adresem nareszcie jest dostępny światłowód – wówczas warto jak najszybciej przejść z np. Internetu mobilnego na „światło”, zapewniając sobie lepsze parametry usługi i jej wysoką niezawodność.

Przyjrzyj się ofercie pod kątem jej opłacalności

Analizując poszczególne oferty różnych dostawców Internetu w Katowicach nie skupiaj się wyłącznie na samej cenie. Często jest tak, że ta najtańsza oferta wcale nie jest do końca opłacalna, ponieważ niska cena została okupiona np. słabymi parametrami świadczonej usługi.

Może się okazać, że np. dopłacając kilka złotych miesięcznie, zapewnisz sobie dostęp do o wiele szybszego Internetu, co może Ci się przydać chociażby podczas pobierania bardzo dużych plików czy chęci podłączenia do sieci wielu urządzeń wymagających szybkiego Internetu.

Wybierz najlepszą technologię dostępu do sieci

Jeśli chcesz mieć naprawdę szybki, niezawodny i stabilny Internet czy to do rozrywki, nauki, pracy czy prowadzenia biznesu, to wybór może być tylko jeden: światłowód.

Upewnij się, że pod Twoim adresem jest dostępna sieć światłowodowa, a następnie poszukaj dostawców tej usługi. To zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie, które m.in. gwarantuje brak jakichkolwiek limitów pobierania i wysyłania danych.

Zastanów się nad wyborem usługi pakietowej

Być może jesteś zainteresowany nie tylko samym Internetem, ale też telewizją w wysokiej jakości oraz dostępem do jednej z platform streamingu wideo? W takiej sytuacji przeanalizuj poszczególne oferty firm, które zapewniają takie kompleksowe usługi. Jest to bardzo wygodne (jeden rachunek co miesiąc), a przy tym naprawdę może się opłacać.

Oczywiście jeśli nie potrzebujesz takich dodatkowych usług, to przyjrzyj się dostępnym ofertom pod kątem ceny samego dostępu do Internetu oraz parametrów prędkości pobierania (download) i wysyłania (upload) danych.

Sprawdź, czy dostawcy nie zdarzają się wstydliwe wpadki

Mamy tutaj na myśli przeciągające się awarie oraz regularnie powtarzające się przerwy w dostępie do Internetu. Owszem, awarie mogą się zdarzać, w końcu mówimy tutaj tylko o technologii, natomiast dostawca powinien zapewnić klientom jak najszybsze przywrócenie Internetu (również w weekend), jak i szczegółową informację na temat przyczyn problemu oraz czasu usunięcia usterki.

W tym celu radzimy poczytać w sieci opinie obecnych i byłych klientów poszczególnych dostawców Internetu, których oferty rozważasz.

Sprawdzony dostawca Internetu w Katowicach? Skorzystaj z naszej rekomendacji

Rekomendowanym przez nas, ponieważ dokładnie sprawdzonym, dostawcą Internetu w Katowicach jest DG-NET. To lokalna firma zapewniająca dostęp do szybkiego, niezawodnego Internetu światłowodowego na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. W jej ofercie znajdziesz również Internet radiowy oraz opłacalne pakiety z telewizją.

Więcej o tym, jak wybrać naprawdę dobrego dostawcę Internetu w Katowicach, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.dg-net.pl.

Data publikacji: 22-12-2023