Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Język polski bez tajemnic - z jakich pomocy korzystać, by opanować polszczyznę?

Język polski bez tajemnic - z jakich pomocy korzystać, by opanować polszczyznę?

Język polski to jeden z trzech przedmiotów obowiązkowych na egzaminie maturalnym. Istnieje również możliwość napisania go na poziomie rozszerzonym. Szeroki zakres tematyczny obowiązuje zarówno w liceum jak i technikum. Kluczem do sukcesu jest podręcznik, który dzięki treściom zaprezentowanym w atrakcyjnej formie, będzie edukacyjnym narzędziem zarówno w rękach ucznia, jak i nauczyciela.

Przejrzysty układ treści 

Nie tylko wzrokowcy lepiej przyswajają wiedzę z książek, w których treść zaprezentowana jest w estetyczny sposób. Chronologiczne uporządkowanie licznych dat oraz graficzne wyróżnienie najważniejszych wiadomości znacznie ułatwia naukę. 

Forma przekazu w podręczniku "Ponad słowami 1" jest dostosowana do potrzeb młodzieży. Kompleksowo opracowany system powtórek umieszczonych na końcu każdego rozdziału wspiera samokształcenie ucznia. Rozwiązanie to umożliwia uporządkowanie wiedzy przed zbliżającą się kartkówką czy też sprawdzianem. Tego typu książka pozwoli uczniom przygotować się zarówno do matury na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Szeroki zakres wiedzy dostępny w jednym, przystępnym miejscu pozwala na systematyczną pracę, znacznie obniżając stres uczniów przed każdym egzaminem. 

Nie tylko lektury

Podręczniki do języka polskiego dostarczają wiedzy nie tylko z zakresu aktualnie obowiązujących lektur, ale także z dziedzin takich jak film, teatr czy muzyka. Szeroki zakres tematyczny dostarcza wielu tekstów kultury przydatnych do egzaminu maturalnego w formie pisemnej oraz ustnej. W dobie internetu dodatkowa zawartość multimedialna jest doskonałym dopełnieniem treści, które ułatwia nie tylko regularne przyswajanie wiedzy, ale również jej systematyzowanie. 

"Język polski 1. Maturalne karty pracy" to zestaw zadań, który dodatkowo angażuje samodzielną pracę ucznia. Ćwiczenia pozwalają na utrwalenie zagadnień dotyczących ortografii, części zdania oraz części mowy, które bardzo często są problematyczne. Rozwijają również umiejętność interpretacji nie tylko wierszy, ale również innych tekstów literackich. Równie istotne jest doskonalenie umiejętności retorycznych, które są niezwykle ważne zarówno w słowie mówionym, jak i pisanym.

Bogate kompetencje językowe oraz umiejętność czytania tekstów źródłowych ze zrozumieniem to kolejne umiejętności przydatne na egzaminie maturalnym. Opanowanie wymienionych zagadnień pozwala na bezproblemowe zdanie matury, a użycie odpowiednich narzędzi do nauki znacznie ogranicza wiążący się z tym stres.

Data publikacji: 14-07-2023