Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


Popularne kierunki studiów w Katowicach

Popularne kierunki studiów w Katowicach

 psychologia

 
Studia na kierunku Psychologia w Katowicach
 
Uniwersytet Śląski (US) w Katowicach – 8 kandydatów na miejsce
 
Perspektywy pracy po kierunku psychologia

Studia psychologiczne przygotowują absolwentów do pracy w zawodzie psychologa. Możliwości zatrudnienia zależą od tego, na jaki rodzaj specjalizacji studenci zdecydowali się jeszcze w trakcie kształcenia. Absolwenci psychologii mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach zdrowia i przychodniach zdrowia psychicznego, szpitalach, świetlicach terapeutycznych, ośrodkach wsparcia kryzysowego i w wielu innych podmiotach, w których oferowane jest wsparcie dla osób w kryzysie czy z różnymi problemami natury psychicznej. Psychologowie, którzy dalej się kształcą i uzyskują odpowiednie certyfikaty i kwalifikacje, mogą również otwierać własne gabinety psychologiczne i terapeutyczne, co pozwala pracować na własny rachunek. Wykwalifikowanych psychologów potrzebują również większe i mniejsze korporacje do działów zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi czy rekrutacją. Wiele możliwości daje również branża szkoleniowa, gdzie psychologowie poszukiwani są przede wszystkim do szkoleń z zakresu kompetencji miękkich.

Pełna oferta studiów na kierunku Psychologia w Katowicach: zobacz więcej.

 kosmetologia


Studia na kierunku Kosmetologia w Katowicach
 
Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) w Katowicach – 6 kandydatów na miejsce
 
Perspektywy pracy na kierunku kosmetologia 

Absolwenci kierunku kosmetologia mają w Katowicach wiele możliwości zatrudnienia. Przede wszystkim, mogą pracować w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i medycyny estetycznej, w klinikach urody i ośrodkach spa. Doskonale radzą sobie również w pracy na własny rachunek – wielu kosmetologów otwiera własną działalność i specjalizuje się w konkretnej dziedzinie kosmetologii. Zatrudnienie można również znaleźć w firmach kosmetycznych, laboratoriach oraz w sklepach jako doradcy do spraw wizażu. Absolwenci kosmetologii powinni jednak pamiętać o tym, że sam dyplom ukończenia studiów to czasem za mało – trzeba nieustannie się dokształcać, być na bieżąco z nowymi trendami, uczestniczyć w kursach i szkoleniach. Podobnie jak w wielu innych branżach, także w przypadku kosmetologii ważna jest specjalizacja w konkretnej dziedzinie. Kosmetolodzy, którzy bazują wyłącznie na wiedzy wyniesionej ze studiów, bardzo szybko mogą pozostać daleko w tyle za konkurencją. Konieczne jest więc ustawiczne dokształcanie i dopasowywanie umiejętności do zmieniających się potrzeb rynku pracy w tej dziedzinie.

Pełna oferta studiów na kierunku Kosmetologia w Katowicach: zobacz więcej.

 informatyka


Studia na kierunku Informatyka w Katowicach
 
Uniwersytet Śląski (US) w Katowicach – 5 kandydatów na miejsce
 
Perspektywy pracy na kierunku informatyka

Studia informatyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bo i możliwości pracy dla specjalistów z tej dziedziny są praktycznie nieograniczone. Dobrych informatyków poszukują firmy z branży IT, zajmujące się tworzeniem oprogramowania, przygotowywaniem systemów informatycznych, wdrażaniem nowych technologii w firmach, urzędach i organizacjach. Każda większa firma czy urząd posiadają również rozbudowane działy IT, w których potrzebni sa doświadczeni informatycy. Po studiach absolwenci mogą pracować jako programiści, web designerzy, analitycy danych, testerzy oprogramowania czy gier, administratorzy systemami oraz kierownicy projektów. Sporo zależy od tego, na jaką specjalizację zdecydowali się na etapie kształcenia. Wielu informatyków decyduje się również na pracę na własnej działalności i oferowanie usług w zakresie outsourcingu IT. Zarówno w pracy na etacie, jak i na własnej działalności, możliwości zarabiania dla informatyków są naprawdę spore.

Pełna oferta studiów na kierunku Informatyka w Katowicach: zobacz więcej.

Data publikacji: 23-11-2020