Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


Dlaczego warto wybrać studia MBA?

Dlaczego warto wybrać studia MBA?

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni właściwie gwarantowało uzyskanie pracy na dobrym stanowisku, zwykle w zawodzie. Dziś nie jest to już takie oczywiste. Można w tym upatrywać przyczyny, dla której studia MBA zyskują na popularności. Czym one są?

Studia MBA


MBA jest skrótem od angielskiej nazwy Master of Business Administration, która odnosi się do studiów podyplomowych, których kierunki biznesowe są kierowane do osób, które mają już dyplom magistra, ale zdają sobie sprawę z tego, że może on okazać się niewystarczający do otrzymania wartościowej pracy.


Podyplomowe studia MBA trwają krótko – od roku do dwóch lat i najczęściej są prowadzone w trybie zaocznym. Programy nauczania są w ich przypadku współtworzone lub choćby sygnowane przez uczelnie zagraniczne. Dyplom ukończenia studiów MBA uznawany jest nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju. Na przykład Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej realizuje MBA wraz z London Business School, HEC Paris oraz NHH (Bergen). Współpracuje również z University of Salford, Manchester (UK), Baltic Management Institute i GOA Institute of Management (Indie).Czy warto?Ukończenie studiów MBA ułatwia zdobycie dobrej pracy czy uzyskanie awansu zawodowego, wiążącego się z lepszym wynagrodzeniem. Studenci, którzy wybierają MBA, uzyskują profesjonalną wiedzę menedżerską oraz interesującą sieć kontaktów zawodowych. Dużą rolę odgrywa również osiągnięcie satysfakcji z posiadania dyplomu MBA.Studia MBA są przeznaczone dla osób, które mają ambicję i chcą nieustannie realizować program samokształcenia. Pragną rozwijać się w kierunku związanym z finansami, prawem czy zarządzaniem. Czy warto podjąć studia podyplomowe MBA? Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli wiążemy swoją przyszłość z zajmowaniem wyższych stanowisk menedżerskich i kierowniczych. Osobom, które do tego dążą, przydadzą się nowa, cenna wiedza czy umiejętności biznesowe.


 


 

Data publikacji: 23-08-2019