Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach


Szkoły wyższe z kierunkiem Informatyka w Katowicach

Szkoły wyższe z kierunkiem Informatyka w Katowicach

Opis kierunku

Informatyka to nowoczesna i wciąż rozwijająca się dziedzina wiedzy. Kierunek stworzony z myślą o osobach, które planują tworzyć nowe technologie i narzędzia informatyczne. Informatyka to idealny kierunek dla osób, które lubią nauki ścisłe i rozwiązywanie problemów (łamigłówek), a także posiadają umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Podjęcie studiów na tym kierunku to długoterminowa inwestycja w przyszłość.

Szukasz uczelni na Śląsku? Sprawdź Studia Katowice

Liczba uczelni

Informatykę można studiować na największych uczelniach publicznych na Śląsku. Są to: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Dodatkowo bogata ofertę studiów na tym kierunku mają uczelni prywatne: Górnośląska Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrona Pracy, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych czy WST.

Tryby Studiowania

Trzy śląskie uczelnie oferują możliwość studiowania zarówno na studiach dziennych, jak i zaocznych. Na tych ostatnich zajęcia odbywają się podczas zjazdów weekendowych.

Ceny

Studia zaoczne prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny są odpłatne. Uczelnia ustaliła opłatę semestralna w wysokości 2 300 złotych. To jest zdecydowanie najwyższa kwota jaką należy zapłacić za studia na uczelni publicznej. Najtańsze studia oferuje Uniwersytet Śląski – 1 700 za semestr oraz Politechnika Śląska -1 900 za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek informatyka.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Uczelnia UE

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uczelnia US

Zasady rekrutacji Politechnika Śląska

Uczelnia PŚPerspektywy pracy
Nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie perspektywy pracy czekają na absolwentów kierunku. Mogą pracować na tworzeniem oprogramowania, aplikacji internetowych czy jako grafik komputerowy. Praca czeka również na analityków czy administratorów baz danych. Mogą zajmować się również informatyzacją procesów przemysłowych, projektować systemy zarządzania przedsiębiorstwem czy udzielać prywatnych porad dotyczących obsługi komputerów.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Matematyka Katowice

Studia informatyczne w Katowicach, specjalizacje

Programowanie gier i aplikacji mobilnych

Ci, którzy wybiorą dla siebie tę specjalizację, liczyć mogą na zdobycie potrzebnej wiedzy oraz niezbędnych umiejętności, które sprawdzą się w pracy twórcy gier i aplikacji mobilnych. Obecnie ten właśnie obszar jest jednym z najszybciej rozwijających się. Grafika komputerowa, tworzenie scenariusz gier czy projektowania interfejsów to zajęcia, które pozwolą studentom na to, by przygotowani byli do pojawienia się na rynku pracy.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Algorytmika i programowanie

Nowoczesne formy zdobywania wiedzy, wiele zajęć praktycznych, dostęp do najnowszych osiągnięć branżowych – to wszystko mają do dyspozycji studenci, którzy zdecydują się na ową specjalizację. Ukończenie jej daje absolwentom znakomite perspektywy zawodowe, w których stawia się na rozumienie procesów ściśle związanych z IT oraz z nowymi technologiami. Zatrudnienie znaleźć można w międzynarodowych korporacjach czy w instytucjach państwowych. Programowanie algorytmów jest ściśle powiązane z tworzeniem aplikacji mobilnych.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Analiza dużych zbiorów danych:

Analityka i umiejętność pozyskiwania wiedzy z posiadanych danych – to w telegraficznym skrócie wyjaśnienie tego, co mogą zyskać studenci owej specjalizacji. Zajęcia pomagają w zdobywaniu umiejętności z pogranicza informatyki i biznesu. Zatrudnienie absolwenci znajdując zwykle w dużych firmach IT, lecz nie tylko tam. Rynek pracy to dla nich również organizacje publiczne zajmujące się gromadzeniem danych oraz firmy trudniące się ich analizą.
Specjalizację prowadzi: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Inżynieria systemów informatycznych:

To kierunek, który przygotowuje studentów i absolwentów to tego, by znaleźli zatrudnienie jako webmasterzy, administratorzy danych czy też analitycy systemów informatycznych. Poszerzanie horyzontów studentów jest możliwe dzięki prowadzeniu takich zajęć, jak choćby: Prawo handlowe czy Zarządzanie procesami.
Specjalizację prowadzi: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Inżynieria oprogramowania i baz danych

Absolwenci tej specjalizacji liczyć mogą na zatrudnienie w firmach trudniących się projektowaniem systemów i sieci komputerowych oraz w szeroko pojętej telekomunikacji. Duży nacisk kładziony jest w toku studiów na zajęcia związane z administrowaniem baz danych.
Specjalizację prowadzi: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Data publikacji: 08-07-2019

Aktualności z Katowic