Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

Maraton ma 2 etapy. Pierwszy to eliminacje, kiedy to drużyny przez 5 godzin rozwiązują zadania sprawdzane przez konkursowy serwer. Etap ten przebiega zdalnie, a do trwającego nieprzerwanie przez całą dobę finału zapraszane są zespoły, które najlepiej rozwiązały zadania eliminacji.

Deadline24 organizowany jest od 2009 roku. Z początku było to wydarzenie na skalę lokalną, jednak z czasem, wraz ze wzrostem zainteresowania, stało się międzynarodowym konkursem. W 2017 do jego pierwszego etapu zgłosiła się rekordowa liczba 1950 zawodników. Pochodzili oni m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Chin, Szwajcarii, Indii i Brazylii.

Organizatorem maratonu jest gliwicka firma programistyczna Future Processing (FP). Działa ona od lat w dziedzinie Machine Learning, stosując swoje rozwiązania w obrazowaniu medycznym, nadzorowaniu jakości produkcji, współtworzeniu inteligentnych miast czy handlu. Projektem firmy jest między innymi Cardio4D - platforma obliczeniowa pozwalająca na większą wydajność podczas obrazowania medycznego u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca.

FP współtworzy konsorcjum FP Space, jako jedna z 3 śląskich firm. Celem organizacji jest budowa satelity Intuiton-1,który będzie wyposażony w najbardziej wydajny na świecie komputer pokładowy oraz zaawansowane przyrządy do obserwacji Ziemi. Konsorcjum wspiera także budowę czwartego polskiego satelity PW-Sat2.

Firma to także organizator ogólnopolskiej konferencji programistycznej Future Dev Day, konferencji dotyczącej jakości oprogramowania Quality Excites, i cyklu wykładów oraz warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

Data publikacji: 07-03-2018

Aktualności z Katowic