Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół wyższych Politechnika uplasowała się na trzynastej pozycji, a studia na jej dwóch kierunkach: inżynierii środowiska i logistyce, zdobyły najwyższe oceny w skali całego kraju.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017 to cenione zestawienie, które opracowywane jest regularnie od osiemnastu lat. Ranking odzwierciedla aktualną sytuację podmiotów polskiego szkolnictwa wyższego i obejmuje cztery grupy: uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie, państwowe wyższe szkoły zawodowe oraz kierunki studiów. W zestawieniu klasyfikuje się placówki ogólnie oraz z podziałem na różne rodzaje szkół, wskazując najlepsze jednostki w kategorii: uniwersytetów, akademii wychowania fizycznego, a także uczelni: technicznych, rolniczych, pedagogicznych, medycznych oraz ekonomicznych.

W zestawieniu z ubiegłoroczną edycją Rankingu Szkół Wyższych, Politechnika Śląską odnotowała awans o dwie lokaty w grupie uczelni technicznych i w rezultacie uplasowała się na bardzo wysokim piątym miejscu. W klasyfikacji ogólnej PŚ również wypadła dużo lepiej w porównaniu z ubiegłym rokiem i awansowała z 19. na 13. pozycję. Zgodnie z Rankingiem Politechnika Śląska jest najwyżej ocenianą uczelnią w regionie. W całym zestawieniu sklasyfikowano łącznie 168 szkół wyższych.

Data publikacji: 15-06-2017