Znajdź swoje wymarzone studia w Katowicach

Wyłoniono zwycięzców konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”

Wyłoniono zwycięzców konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”

W dniu 27 kwietnia br. poznaliśmy laureatów tegorocznej odsłony konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu”. Miejscem finałowej rywalizacji był Wydział Zamiejscowy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach. W zmaganiach wzięli udział uczniowie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” przebiegał w dwóch etapach, w których uczestniczyło 8 młodych osób. W pierwszej fazie rywalizacji finaliści musieli zaprezentować własne prace projektowe dotyczące kampanii inwestycyjnej regionu, które przygotowali we wcześniejszej części konkursu. W drugim etapie finału uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniem ekonomicznym oraz odpowiedzieć na dwa losowe pytania związane z przedsiębiorczością, ekonomią, finansami i biznesem.

Zwycięzcą konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” został Paweł Plottek, kształcący się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Na laureata czekały nagrody w postaci: bonu, który pozwala odbyć miesięczny staż oraz otrzymać stypendium stażowe, dwóch bezpłatnych semestrów na dowolnym kierunku studiów oferowanych przez GWSH oraz innych nagród rzeczowych. Co więcej zwycięzca na specjalne zaproszenie prof. Jerzego Buzka weźmie również udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Na drugim miejscu w konkursie uplasowała się Aleksandra Juraszczyk kształcąca się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, zaś na trzecim – Martyna Gatner reprezentująca Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju. W całej rywalizacji wzięło udział 318 młodych osób kształcących się w szkołach ponadgimnazjalnych.

Data publikacji: 15-05-2017

Aktualności z Katowic