Aktualności Wyłoniono zwycięzców konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” - www.studiakatowice.com

top
Wyłoniono zwycięzców konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”
Wyłoniono zwycięzców konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”

www.gwsh.pl

W dniu 27 kwietnia br. poznaliśmy laureatów tegorocznej odsłony konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu”. Miejscem finałowej rywalizacji był Wydział Zamiejscowy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach. W zmaganiach wzięli udział uczniowie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” przebiegał w dwóch etapach, w których uczestniczyło 8 młodych osób. W pierwszej fazie rywalizacji finaliści musieli zaprezentować własne prace projektowe dotyczące kampanii inwestycyjnej regionu, które przygotowali we wcześniejszej części konkursu. W drugim etapie finału uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniem ekonomicznym oraz odpowiedzieć na dwa losowe pytania związane z przedsiębiorczością, ekonomią, finansami i biznesem.

Zwycięzcą konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” został Paweł Plottek, kształcący się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Na laureata czekały nagrody w postaci: bonu, który pozwala odbyć miesięczny staż oraz otrzymać stypendium stażowe, dwóch bezpłatnych semestrów na dowolnym kierunku studiów oferowanych przez GWSH oraz innych nagród rzeczowych. Co więcej zwycięzca na specjalne zaproszenie prof. Jerzego Buzka weźmie również udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Na drugim miejscu w konkursie uplasowała się Aleksandra Juraszczyk kształcąca się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, zaś na trzecim – Martyna Gatner reprezentująca Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju. W całej rywalizacji wzięło udział 318 młodych osób kształcących się w szkołach ponadgimnazjalnych.
Data publikacji: 15.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

czytaj więcej >>

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

czytaj więcej >>

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii ...

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy