Aktualności WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24 - www.studiakatowice.com

top
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AulaWSFiZ-WSTI.jpg

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

Maraton ma 2 etapy. Pierwszy to eliminacje, kiedy to drużyny przez 5 godzin rozwiązują zadania sprawdzane przez konkursowy serwer. Etap ten przebiega zdalnie, a do trwającego nieprzerwanie przez całą dobę finału zapraszane są zespoły, które najlepiej rozwiązały zadania eliminacji.

Deadline24 organizowany jest od 2009 roku. Z początku było to wydarzenie na skalę lokalną, jednak z czasem, wraz ze wzrostem zainteresowania, stało się międzynarodowym konkursem. W 2017 do jego pierwszego etapu zgłosiła się rekordowa liczba 1950 zawodników. Pochodzili oni m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Chin, Szwajcarii, Indii i Brazylii.

Organizatorem maratonu jest gliwicka firma programistyczna Future Processing (FP). Działa ona od lat w dziedzinie Machine Learning, stosując swoje rozwiązania w obrazowaniu medycznym, nadzorowaniu jakości produkcji, współtworzeniu inteligentnych miast czy handlu. Projektem firmy jest między innymi Cardio4D - platforma obliczeniowa pozwalająca na większą wydajność podczas obrazowania medycznego u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca.

FP współtworzy konsorcjum FP Space, jako jedna z 3 śląskich firm. Celem organizacji jest budowa satelity Intuiton-1,który będzie wyposażony w najbardziej wydajny na świecie komputer pokładowy oraz zaawansowane przyrządy do obserwacji Ziemi. Konsorcjum wspiera także budowę czwartego polskiego satelity PW-Sat2.

Firma to także organizator ogólnopolskiej konferencji programistycznej Future Dev Day, konferencji dotyczącej jakości oprogramowania Quality Excites, i cyklu wykładów oraz warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

Data publikacji: 07.03.2018
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

czytaj więcej >>

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii ...

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

W dniu 7 czerwca 2017 r. w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej odbędzie się Cisco Student Day. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a jego adresatami są osoby wiążące swoją przyszłość z branżą IT. Udział w spotkaniu objęty jest ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy