Aktualności WSB zaprasza na konkurs „Z energetyką w przyszłość” - www.studiakatowice.com

top
WSB zaprasza na konkurs „Z energetyką w przyszłość”
WSB zaprasza na konkurs „Z energetyką w przyszłość”

www.wsb.edu.pl

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Z energetyką w przyszłość”, który odbędzie się w dniu 7 kwietnia br. w murach uczelni. Plebiscyt został objęty patronatem przez posła Parlamentu Europejskiego profesora Jerzego Buzka.

Konkurs „Z energetyką w przyszłość” jest przedsięwzięciem organizowanym we współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Finał rywalizacji będzie miał miejsce w WSB, gdzie zaprezentowane zostaną również finałowe prace oraz ogłoszeni laureaci.

Organizowanie konkursu „Z energetyką w przyszłość” ma popularyzować nauki ścisłe i techniczne oraz zachęcić młode osoby do podjęcia studiów inżynierskich oraz na kierunkach ścisłych. Cel ten realizowany jest poprzez rozwijanie wiedzy związanej z różnymi formami pozyskiwania energii (łącznie z czystymi technologiami węglowymi, energetyką jądrową, fuzją termojądrową, gazem łupkowym oraz odnawialnymi źródłami energii), zagrożeniami i pozytywnymi stronami jakie niesie energetyka konwencjonalna oraz nowoczesne technologie energetyczne, a także za sprawą ścisłego określenia korelacji pomiędzy naukami matematycznymi i przyrodniczymi.

Rywalizacja objęta jest opieką naukową Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Instytutu Fizyki im. A. Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Data publikacji: 03.04.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

czytaj więcej >>

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

czytaj więcej >>

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii ...

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy