Aktualności PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW - www.studiakatowice.com

top
PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW
PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

www.polsl.pl

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii w przeprowadzonej w ostatnim czasie ocenie jakości działalności naukowej.

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową Politechniki Śląskiej. Na 14 wydziałów uczelni, aż 10 przyznano najwyższą ocenę A, zaś pozostałym 4 - ocenę B. PŚ odnotowała tym samym znaczny wzrost jakościowy, w porównaniu chociażby do 2013 roku, kiedy to 10 wydziałów uczelni posiadało ocenę B, zaś tylko 4 notę A. Dzięki swojemu osiągnięciu Politechnika Śląska trafiła do czołówki szkół wyższych nagrodzonych przez MNiSW za poprawę poziomu naukowego.

Nagrody przyznane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego mają na celu docenienie i dowartościowanie uczelni wyższych, które koncentrują się na utrzymaniu wysokiego poziomu badań naukowych oraz wdrożeniach przemysłowych i gospodarczych w przypadku szkół o profilu technicznym.

Dodatkowa dotacja otrzymana przez Politechnikę Śląską zostanie przeznaczona na prowadzenie działań projakościowych, wzrost potencjału uczelni, a także zwiększenie jej rozpoznawalności nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jak podkreśla rektor PŚ, odniesienie tak dużego sukcesu przez uczelnię jest w ogromnej mierze zasługą osób tworzących społeczność akademicką oraz prowadzonych przez nich badań naukowych.
Data publikacji: 05.11.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Komentarze użytkowników

Kelly Barry

6lvztYjSrnli Clai http://5gkz2.com/#RBW6EG9jI-vA9 RBW6EG9jI, 7CeJ6A3O, [url=http://4enjx.com]0e34dsv0L92[/url], [vpzWFJjPdlK](http://ppe32.com "vpzWFJjPdlK"), [http://yrr5o.com VKjdP2tA4],

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

czytaj więcej >>

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

W dniu 7 czerwca 2017 r. w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej odbędzie się Cisco Student Day. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a jego adresatami są osoby wiążące swoją przyszłość z branżą IT. Udział w spotkaniu objęty jest ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy