Aktualności GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych - www.studiakatowice.com

top
GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych
GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

http://www.gwsh.pl/uczelnia/baza-dydaktyczna.html

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

Umowa partnerska Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej dotyczy realizacji projektu „Wdrożenie programu rozwojowego na kierunku Pielęgniarstwo w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach”, który realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej V Wsparcie dla obszaru zdrowia. Działania 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014 - 2020.

Efektem projektu będzie utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla kierunku Pielęgniarstwo prowadzonego na Wydziale Medycznym uczelni. Celem działania jest rozwój kierunku i poprawa jakości kształcenia poprzez użycie innowacyjnych metod nauczania studentów. Kształceni będą oni za pomocą symulacji, tak by zdobytą wiedzę mogli wypróbować w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Centrum będzie swoistym “wirtualnym szpitalem”, który podniesie jakość kształcenia osób aspirujących do zawodu pielęgniarza.

Symulacja medyczna jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym sposobem nauki przyszłych kadr medycznych. Jej celem jest trening zespołowy zarówno w warunkach symulujących ambulatorium, SOR, salę operacyjną, jak i specjalistyczne oddziały szpitalne. Centra symulacji medycznej oferują warunki zbliżone do rzeczywistych szpitali, pozwalając tym samym na interdyscyplinarny trening różnych specjalizacji medycznych.

Sale symulacyjne będą wyposażone w fantomy naśladujące objawy chorób i zachowania ludzkie oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Nauka nie będzie się różnić od działań w prawdziwych warunkach poza tym, że zabiegi będzie można wielokrotnie powtarzać.
Data publikacji: 02.03.2018
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

czytaj więcej >>

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii ...

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

Politechnika Śląska zaprasza na Cisco Student Day

W dniu 7 czerwca 2017 r. w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej odbędzie się Cisco Student Day. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a jego adresatami są osoby wiążące swoją przyszłość z branżą IT. Udział w spotkaniu objęty jest ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy