Kierunki studiów Studia na kierunku psychokryminalistyka w Katowicach - www.studiakatowice.com

top
Studia na kierunku psychokryminalistyka w Katowicach
Studia na kierunku psychokryminalistyka w Katowicach

Jeśli rozważasz studia w Katowicach na unikatowym i nowatorskim kierunku psychokryminalistyka, zapraszamy Cię do lektury - mamy dla Ciebie kilka istotnych informacji!Czy wiesz, że w Polsce dokonywanych jest każdego roku około 700 tysięcy przestępstw kryminalnych? Aby poznać specyfikę psychologicznej i społecznej sytuacji osób, które złamały prawo lub które znajdują się w tzw. grupie ryzyka, są dotknięte przemocą, nieprzystosowane albo wyizolowane społecznie, wybierz studia z zakresu psychokryminalistyki. W ich toku nauczysz się także, jak przeprowadzić rekonstrukcję zdarzeń, jak połączyć ślady przestępstwa z jego sprawcą, a także jak funkcjonują służby interwencyjne i penitencjarne.

Psychokryminalistyka, jak sugeruje sama nazwa tego kierunku, to połączenie psychologii oraz kryminalistyki. Program studiów skonstruowany jest w nowatorski sposób; łączy przedmioty w moduły, takie jak np. biologiczne podstawy zachowań, psychologia społeczna, psychopatologia, służby interwencyjne, podstawy kryminalistyki, prawo karne, prewencja kryminalna itp. Zajęcia mają warsztatowy charakter, dzięki czemu studenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale i praktyczne umiejętności. Dopełnieniem są także praktyki zawodowe, podczas których teoria mierzy się z doświadczeniem.

Uczelnie w Katowicach, które prowadzą kierunek psychokryminalistyka

Psychokryminalistyka to propozycja edukacyjna Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Kierunek jest dostępny w ofercie Wydziału Zamiejscowego, który znajduje się przy ulicy Techników 9. Psychokryminalistykę studiować można na studiach I stopnia, a więc licencjackich; zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Ponieważ Uniwersytet SWPS to uczelnia prywatna, należy liczyć się z opłatami. Rok studiów na tym kierunku kosztuje 7600 złotych. Płatności można dokonać w ramach 1, 2 lub 10 rat.

Praca dla absolwenta psychokryminalistyki

Absolwenci kierunku psychokryminalistyka podejmują pracę w następujących instytucjach:
•służba więzienna (pion ochrony, pion penitencjarny, pracownicy ds. postpenitencjarnych),
•policja (głównie służba kryminalna),
•straż graniczna,
•straż miejska,
•agencje detektywistyczne,
•sektor ochrony osób i mienia,
•instytucje pomocowe (jak MOPS, PCPR),
•młodzieżowe ośrodki wychowawcze,
•zakłady poprawcze,
•ośrodki socjoterapii,
•szkoły wojskowe,
•instytucje wymiaru sprawiedliwości
•itp.

Studia w Katowicach

Katowice, stolica Górnego Śląska, jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z przemysłem ciężkim i górnictwem. Obecnie postrzegane są coraz częściej jako silny ośrodek kulturalny i akademicki, w którym wiele się dzieje i który tętni życiem studenckim. Działają tutaj kina, teatry, galerie sztuki, odbywają się tu także koncerty, imprezy cykliczne i znane festiwale. W Katowicach są również kawiarnie, puby, kluby i dyskoteki, gdzie można spędzać czas po zajęciach. Miasto oferuje też wiele możliwości osobom aktywnym fizycznie.

Studia w Katowicach nierzadko wiążą się z przeprowadzką z rodzinnej miejscowości. Na szczęście wynajem mieszkania lub studenckiego pokoju w tym mieście nie rujnuje studenckiego budżetu. W Katowicach jest sporo taniej niż w oddalonym o niecałe 100 km Krakowie. Jak wyglądają koszty wynajmu mieszkania dwupokojowego w tym mieście? Sprawdźmy na przykładzie dzielnicy Ligota. Wynajem dwóch pokoi kosztuje w tej części miasta zazwyczaj od 1000 złotych do nawet 3000 złotych. Na finalny koszt wpływa między innymi standard wykończenia.

Lektura dla studenta psychokryminalistyki

Książką, którą polecamy osobom zainteresowanym problematyką psychokryminalistyki, jest Zbrodnia niedoskonała, której autorami są Katarzyna Bonda, nazywana królową polskiego kryminału, oraz Bogdan Lach, policyjny profiler. Jest to pierwsza polska nienaukowa pozycja dotycząca autentycznych spraw kryminalnych, na rozwiązanie których wpłynęło zaangażowanie profilera policyjnego.Autor: Marek Michalski
Data publikacji: 24.04.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

WSTI w Katowicach zaprasza na maraton programistyczny Deadline24

7-8 kwietnia 2018 roku będzie miał miejsce finał 10 edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Aby wziąć w nim udział, należy być entuzjastą algorytmiki i zarejestrować się na eliminacje online, których wyniki wskażą uczestników wielkiego finału.

czytaj więcej >>

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

GWSH realizuje projekt Centrum Symulacji Medycznych

W ramach umowy partnerskiej z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed GWSH tworzyć będzie Centrum Symulacji Medycznej. Poprawi ono jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

czytaj więcej >>

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

PŚ wśród uczelni nagrodzonych przez MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 13 uczelni wyższych, które otrzymają nagrodę w łącznej wysokości 95 mln zł. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Politechnika Śląska. Uczelnie zostały nagrodzone za poprawę poziomu naukowego i zdobycie wyższych kategorii ...

czytaj więcej >>

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Wysokie pozycje PŚ w Rankingu Szkół Wyższych 2017

Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki tegorocznego prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych. Politechnika Śląska został wysoko oceniona i zajęła czwarte miejsce w zestawieniu studiów inżynierskich oraz piąte wśród uczelni technicznych. W ogólnej klasyfikacji polskich szkół ...

czytaj więcej >>

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

UE w Katowicach rozpoczął rekrutacją na studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na studia, które realizowane będą od nowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy kandydatów pragnących podjąć studia na uczelni prowadzone są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Oferta edukacyjna Uniwersytetu wyróżnia ...

czytaj więcej >>


Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy